Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




AMENZI la Spitalul de Urgenta din Braila, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe hol

publicat 2017-12-04 11:15:06 (Mediafax)
AMENZI la Spitalul de Urgenta din Braila, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe hol Managerul Spitalului Judetean de Urgenta Braila a fost amendat cu 1.000 de lei de catre inspectorii DSP, dupa ce pacienti proaspat operati au fost plimbati pe holuri, printre vizitatori. O amenda de 500 de lei a primit si asistenta care coordoneaza Serviciul de limitare a infectiilor. ...continuare.

Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent

publicat 2017-12-04 09:30:02 (CanCan)
Accident tragic in Buzau! Masina zdrobita de un TIR: doi tineri au murit in urma impactului violent Un accident rutier teribil s-a petrecut in aceasta dimineata in judetul Buzau! Doi tineri si-au pierdut viata, dupa ce masina in care erau a fost izbita de un tir. Incidentul rutier s-a petrecut pe DN 2B, drumul care leaga Buzaul de Braila, in zona localitatii Cilibia. Din primele cercetari facute la fata locului, se pare ca o autoutilitara, care era condusa de un tanar de 23 de ani pe DN 2B, din directia Buzau catre Braila, a intrat in coliziune cu un autocamion ce se deplasa in aceeasi... ...continuare.

Accident ingrozitor in Braila. O masina a fost spulberata de tren, iar soferul a murit pe loc

publicat 2017-12-04 08:45:02 (Antena3)
Accident ingrozitor in Braila. O masina a fost spulberata de tren, iar soferul a murit pe loc Un accident teribil a avut loc în Braila. O masina a fost lovita de un tren, iar în urma impactului soferul automobilului si-a pierdut viata. Masina, o Dacia Break, a fost lovit de acceleratul... ...continuare.

Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR

publicat 2017-12-04 08:30:02 (Antena3)
Accident grav in judetul Buzau: Doua persoane au murit, dupa ce autoutilitara in care se aflau s-a lovit de un TIR Doua persoane au decedat luni dimineata in urma impactului intre o autoutilitara si un TIR pe DN 2B Buzau-Braila, pe raza localitatii Cilibia. Traficul rutier in zona a fost complet blocat... ...continuare.

Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila

publicat 2017-12-04 08:00:05 (Libertatea)
Accident grav, luni dimineata, pe drumul national DN 2B, care leaga Buzaul de Braila. Doi tineri care se aflau intr o autoutilitara au murit dupa ce s-au infipt cu masina intr un tir. Accidentul s a produs in localitatea Balhacu, pe raza comunei buzoiene Cilibia. Autoutilitara in care se aflau cei doi tineri, ambii barbati de […] Post-ul Doi tineri au murit intr-un accident pe DN 2B Buzau-Braila apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Masina lovita de tren, duminica seara. Prima ipoteza: sinuciderea

publicat 2017-12-03 23:30:09 (Realitatea-TV)
Masina lovita de tren, duminica seara. Prima ipoteza: sinuciderea O masina a fost lovita de tren, duminica seara, in Gara Lacu Sarat, accident in urma caruia soferul a murit pe loc, potrivit informatiilor furnizate de IPJ Braila. ...continuare.

O masina a fost lovita de tren la Lacu Sarat, in Braila. Soferul a murit pe loc

publicat 2017-12-03 23:00:07 (Romania-TV)
O masina a fost lovita de tren la Lacu Sarat, in Braila. Soferul a murit pe loc O masina a fost lovita de tren, duminica seara, in Gara Lacu Sarat, accident in urma caruia soferul a murit pe loc, potrivit informatiilor furnizate de IPJ Braila. ...continuare.

ASU Poli Timisoara, parcurs formidabil cu Bogdan Andone pe banca!

publicat 2017-12-03 11:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
ASU Poli Timisoara, parcurs formidabil cu Bogdan Andone pe banca! ASU Poli Timisoara a continuat parcursul foarte bun din acest sezon si în disputa cu Dacia Unirea Braila. Victoria la limita, 2-1, a completat un bilant remarcabil al trupei banatene sub comanda lui Bogdan Andone. ”Am facut un meci bun în fata unei formatii cu pretentii cum este Braila. Ma bucur ca echipa noastra se exprima pe teren asa cum doresc. Jucam un sistem ofensiv, cu trei atacanti, care ne aduce satisfactiile dorite. ... ...continuare.

Mihai Tudose s-a dat de gol: A zis ca pleaca la Braila ca sa nu participe la receptia oferita de Klaus Iohannis, dar a ajuns in alta parte

publicat 2017-12-01 21:15:03 (Click)
Mihai Tudose s-a dat de gol: A zis ca pleaca la Braila ca sa nu participe la receptia oferita de Klaus Iohannis, dar a ajuns in alta parte Premierul Mihai Tudose se va intalni, vineri, cu reprezentantii sindicatelor din industria de aparare, au declarat, pentru AGERPRES, surse guvernamentale.Conform surselor citate, intalnirea urmeaza sa aiba loc la Bran. Citeste mai departe... ...continuare.

Inedit. Cine a fost romanul care a platit primul bilet de avion in Romania. Se intampla in 1926

publicat 2017-12-01 09:00:02 (Antena3)
Inedit. Cine a fost romanul care a platit primul bilet de avion in Romania. Se intampla in 1926 In 1926, un barbat provenind dintr-o familie de greci stabilita in Braila intra in istorie ca primul pasager platitor pe o cursa aeriana civila din Romania. Destinul lui Nicolae Anninos... ...continuare.