Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Iti petreci weekendul la munte? Vezi unde se poate schia in Brasov

publicat 2017-12-08 13:15:07 (Romania-TV)
Iti petreci weekendul la munte? Vezi unde se poate schia in Brasov Iubitorii de schi au posibilitatea, incepand de vineri, sa practice acest sport pe partiile din partea superioara a Masivului Postavarul, unde stratul de zapada masoara intre 40 si 50 de cm, cea mai mare parte fiind artificiala, informeaza, intr-un comunicat de presa, Primaria Brasov. ...continuare.

Grav accident rutier, in Brasov - un pieton a fost accidentat mortal, pe trecerea de pietoni

publicat 2017-12-08 13:00:08 (Realitatea-TV)
Grav accident rutier, in Brasov - un pieton a fost accidentat mortal, pe trecerea de pietoni Un pieton a fost lovit mortal de un autoturism, in urma cu putin timp, pe Calea Bucuresti din municipiul Brasov. Potrivit martorilor, barbatul traversa strada pe la trecerea de pietoni, cand a fost lovit de un autoturism si "aruncat" aproximativ 40 de metri. ...continuare.

Accident grav in Brasov. Un barbat a fost ucis pe trecerea de pietoni

publicat 2017-12-08 12:45:01 (Antena3)
Accident grav in Brasov. Un barbat a fost ucis pe trecerea de pietoni Accident cu final tragic in Brasov. Un barbat a murit in timp ce traversa strada pe la trecerea de pietoni, fiind calcat de un sofer care nu i-a acordat prioritate.  Trecerea de pietoni pe care a... ...continuare.

Minora din Brasov, agatata pe Facebook, talharita si violata! Detalii cutremuratoare

publicat 2017-12-08 11:00:01 (CanCan)
Minora din Brasov, agatata pe Facebook, talharita si violata! Detalii cutremuratoare Un tanar de 18 ani din judetul Dolj este acuzat ca ar fi sechestrat, batut, violat si jefuit o tanara de 16 ani din Brasov pe care a cunoscut-o pe Facebook. Toate s-au intamplat intr-o singura seara. Cei doi s-au cunoscut pe reteaua de socializare, doljeanul convingand fata sa se intalneasca cu el si sa mearga impreuna la Bucuresti. Acolo, tanarul inchiriase din timp un apartament, insa au ajuns in locuinta, baiatul i-a luat cartela SIM din telefon si a incuiat-o intr-o camera. Tanarul a... ...continuare.

Calvarul unei fete de 16 ani din Brasov dupa ce a "cunoscut" un baiat pe Facebook. A dus-o la el acasa si i-a pus un cutit sub perna. Ce i-a facut apoi timp de trei zile

publicat 2017-12-07 19:15:02 (Antena3)
Calvarul unei fete de 16 ani din Brasov dupa ce a cunoscut un baiat pe Facebook. A dus-o la el acasa si i-a pus un cutit sub perna. Ce i-a facut apoi timp de trei zile O adolescenta de 16 ani din judetul Brasov a fost sechestrata, batuta si violata de un tanar cu doi ani mai mare pe care l-a cunoscut pe internet. Baiatul ar fi invitat-o in apartamentul sau... ...continuare.

Marian Godina nu mai e politist de circulatie! Unde a ajuns celebrul om al legii din Brasov!

publicat 2017-12-07 19:15:02 (CanCan)
Marian Godina nu mai e politist de circulatie! Unde a ajuns celebrul om al legii din Brasov! Celebrul politist Marian Godina nu mai mai interveni la vedere, in strada, pregatit sa sanctioneze soferii care au incalcat legea rutiera. Celebrul politist si scriitor va purta cagula si va interveni incognito pentru prinderea infractorilor periculosi, pentru ca s-a transferat la "mascati".De putin timp, Marian Godina s-a transferat la Serviciul de Actiuni Speciale Brasov., dar nu a anuntat nimic pe reteaua de socializare, asa cum isi obisnuise fanii, ci a fost vazut purtand uniforma SAS la... ...continuare.

Marian Godina a trecut la „mascati". Politistul s-a transferat la Serviciul de Actiuni Speciale Brasov

publicat 2017-12-07 17:30:08 (Libertatea)
Politistul Marian Godina nu mai lucreaza la Serviciul Rutier din Brasov. Nu pentru ca si-ar fi dat demisia, asa cum spunea uneori, suparat pe sistem, ci pentru ca s-a transferat. Si nu oriunde, ci la Serviciul de Actiuni Speciale Brasov. El a fost vazut purtand uniforma cu insemnele SAS, miercuri seara, la festivitatea de aprindere […] Post-ul Marian Godina a trecut la „mascati". Politistul s-a transferat la Serviciul de Actiuni Speciale Brasov apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Marian Godina si-a schimbat locul de munca. Unde lucreaza acum controversatul politist

publicat 2017-12-07 17:30:01 (Antena3)
Marian Godina si-a schimbat locul de munca. Unde lucreaza acum controversatul politist Marian Godina nu mai lucreaza la Serviciul Rutier din Brasov. Politistul s-a transferat la Serviciul de Actiuni Speciale Brasov. El a fost vazut purtând uniforma cu însemnele SAS, miercuri seara, la... ...continuare.

Doi antreprenori au cumparat o parte din uzina Roman Brasov pentru a face un centru comercial

publicat 2017-12-07 12:45:02 (Capital)
Doi antreprenori au cumparat o parte din uzina Roman Brasov pentru a face un centru comercial Omul de afaceri iesean Mihail Eusebiu Siminiceanu, alaturi de partenerul sau Gabriel Marchievici, a cumparat cu circa 2,7 mil. euro un teren de circa trei hectare, parte a uzinei de camioane Roman Brasov, aflata in insolventa din 2014. Investitorii vor sa faca aici un parc de retail. ...continuare.

Trupa britanica Smokie a dat startul sarbatorilor de iarna in Piata Sfatului din Brasov - FOTO/VIDEO

publicat 2017-12-06 21:30:22 (Mediafax)
Trupa britanica Smokie a dat startul sarbatorilor de iarna de la Brasov cu un concert sustinut, miercuri seara, in Piata Sfatului. "Brasov, oras de poveste" sta sub semnul turtei dulci, care se regaseste in toate decoratiunile din bradul inalt de aproape 30 de metri din Centrul Vechi. ...continuare.