Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Interventie la limita a pompierilor. Peste 20 de masini sunt blocate la Frumusani: printre victime si o femeie insarcinata

publicat 2018-03-23 12:00:03 (Antena3)
Interventie la limita a pompierilor. Peste 20 de masini sunt blocate la Frumusani: printre victime si o femeie insarcinata Interventie de ultima ora in judetul Calarasi. Mai multe masini au ramas blocate in zapada la Frumusani pe DN 4. Printre cei ramasi in nameti se afla si o femeie insarcinata care si pe... ...continuare.

Ninsori insemnate in Romania | CNAIR: Toate drumurile nationale si autostrazile sunt deschise. Codul portocaliu se mentine LIVE TEXT

publicat 2018-03-23 07:15:28 (Mediafax)
Ninsori insemnate in Romania | CNAIR: Toate drumurile nationale si autostrazile sunt deschise. Codul portocaliu se mentine LIVE TEXT Niciun sector de drum national sau autostrada nu este inchis, vineri dimineata, desi codul portocaliu se mentine in municipiul Bucuresti si in judetele Caras Severin, Mehedinti, Dolj, Olt, Arges, Dambovita, Telorman, Giurgiu, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Braila si Tulcea, arata CNAIR. ...continuare.

Cum se circula ACUM in Romania, pe furtuna de zapada. Primele accidente

publicat 2018-03-22 19:00:29 (Realitatea-TV)
Cum se circula ACUM in Romania, pe furtuna de zapada. Primele accidente In perioada 22 martie, ora 23.00 - 23 martie, ora 15.00 este anuntat cod portocaliu de ninsoare abundenta, strat de zapada consistent, temporar viscol si vizibilitate scazuta, in municipiul Bucuresti si in judetele Caras Severin, Mehedinti, Dolj, Olt, Arges, Dambovita, Telorman, Giurgiu, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Braila si Tulcea. La aceasta ora nu sunt drumuri inchise sau cu restricti ...continuare.

Școli inchise vineri in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita si in municipiul Bucuresti

publicat 2018-03-22 16:30:28 (Libertatea)
Școli inchise vineri in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita si in municipiul Bucuresti Cursurile sunt suspendate integral, vineri,  in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita (cu exceptia gradinitelor cu program prelungit) si in municipiul Bucuresti, din cauza conditiilor meteorologice nefavorabile, anunta Ministerul Educatiei Nationale . Informatiile au fost comunicate de inspectoratele scolare judetene/Inspectoratul Școlar al Municipiului Bucuresti,  in cursul zilei de astazi, 22 martie (ora de referinta: 15:00),... ...continuare.

La un secol de la Unirea Basarabiei cu Romania: Din Suflet de Roman, pentru Suflet de Roman!

publicat 2018-03-22 15:45:28 (Realitatea-Romaneasca)
Artisti plastici din Calarasi - Romania expun la Chisinau si Calarasi(MD) la un secol de la Unirea Basarabiei cu Romania, pentru a sarbatori omagierea a 100 de ani de la Unirea Basarabiei cu Romania ce se va desfasura intre 25 - 27 martie in raionul Calarasi (MD) si Chisinau, dupa cum urmeaza: 26 Martie 2018 - Vernisajul expozitiei artistilor plastici calaraseni Din Suflet de Roman, pentru Suflet de Roman!, care se va desfasura la Consiliul Raional Calarasi 26 - 27 Martie 2018 - Vernisajul... ...continuare.

La un secol de la Unirea Basarabiei cu Romania: Din Suflet de Roman, pentru Suflet de Roman!

publicat 2018-03-22 14:15:25 (eInformatii)
Artisti plastici din Calarasi - Romania expun la Chisinau si Calarasi(MD) la un secol de la Unirea Basarabiei cu Romania, pentru a sarbatori omagierea a 100 de ani de la Unirea Basarabiei cu Romania... ...continuare.

Scolile vor fi inchise vineri in mai multe judete. Vezi lista completa

publicat 2018-03-22 11:00:32 (Realitatea-TV)
Scolile vor fi inchise vineri in mai multe judete. Vezi lista completa Scolile din Giurgiu se adauga pe lista celor care vor fi inchise vineri din cauza vremii. Masura este valabila si in Bucuresti si judetele Ilfov, Prahova, Calarasi, Ialomita si Olt. ...continuare.

Lista judetelor in care scolile vor fi inchise vineri

publicat 2018-03-22 09:00:03 (Antena3)
Lista judetelor in care scolile vor fi inchise vineri Vremea rea inchide unitatile de invatamant din mai multe judete din tara. Scolile si gradinitele din Ialomita, Ilfov, Calarasi, Olt si municipiul Bucuresti vor fi inchise vineri din cauza... ...continuare.

Petrescu e atentionat de un antrenor roman: "Ba, Dane, ce faci?"

publicat 2018-03-21 22:30:10 (Gazeta-Sporturilor)
Petrescu e atentionat de un antrenor roman: Ba, Dane, ce faci? Dan Alexa (38 de ani), antrenorul Dunarii Calarasi, a vorbit despre noua suspendare primita de tehnicianul CFR-ului, Dan Petrescu (50 de ani) (detalii, aici). Cunoscut la rândul sau drept un antrenor recalcitrant, "Chirurgul" crede ca Petrescu va renunta la comportamentul sau agresiv daca va fi atentionat mai des de arbitri.  "Frica naste respect. ... ...continuare.

Dan Petrescu, atentionat de un antrenor roman: "Și dementa are un control"

publicat 2018-03-21 21:45:06 (Gazeta-Sporturilor)
Dan Petrescu, atentionat de un antrenor roman: Și dementa are un control Dan Alexa (38 de ani), antrenorul Dunarii Calarasi, a vorbit despre noua suspendare primita de tehnicianul CFR-ului, Dan Petrescu (50 de ani) (detalii, aici). Cunoscut la rândul sau drept un antrenor recalcitrant, "Chirurgul" crede ca Petrescu va renunta la comportamentul sau agresiv daca va fi atentionat mai des de arbitri.  "Frica naste respect. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro