Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Companiile Enel din Romania si Ateliere Fara Frontiere vor dona 400 de calculatoare catre scoli si ONG-uri

publicat 2017-09-25 12:00:02 (AgoraNews)
Companiile Enel din Romania si Ateliere Fara Frontiere vor dona 400 de calculatoare catre scoli si ONG-uri Asociatia Ateliere Fara Frontiere, cu sprijinul companiilor grupului Enel in Romania, au lansat astazi proiectul de donatii „Toata lumea intra in jocul educatiei IT”, prin care 400 de calculatoare reconditionate pot fi castigate de scoli, licee, gradinite si asociatii care sprijina educatia in comunitatile defavorizate din judetele: Arad, Calarasi, Caras-S ...continuare.

Vasile Iliuta: Voi construi un judet in care fiecare sat va avea strazi asfaltate, retea de apa si canal si toate conditiile unui trai decent

publicat 2017-09-25 07:30:06 (eInformatii)
editia.roinformeaza: Vasile Iliuta: Obiectivul meu este acela de a dezvolta judetul Calarasi (Autor: Catalin Nitu) Judetul Calarasi a primit peste 765 de milioane de lei, bani alocati pentru... ...continuare.

Zilele Municipiului Calarasi - editia 2017: Calarasenii sarbatoresc 422 de ani de atestare documentara a orasului

publicat 2017-09-23 07:15:03 (eInformatii)
Actualitatea de Calarasi informeaza: Sambata, deschiderea oficiala a evenimentului ZILELE MUNICIPIULUI CALARASI - editia 2017 Calarasenii sunt asteptati, in zilele de 23 si 24 septembrie, sa ia... ...continuare.

Piata Centrala din municipiul Calarasi - un focar de infectie

publicat 2017-09-22 09:00:05 (eInformatii)
Actualitatea de Calarasi informeaza: Reabilitarea Pietei Centrale, o alta minciuna electorala (Autor: PIRLOAGA MARIAN) Daniel Dragulin: Nu am mintit si nu mint, nu-mi sta in caracter Consilier... ...continuare.

Perchezitii in Capitala si in doua judete la suspecti de evaziune in comertul cu peste

publicat 2017-09-21 09:00:09 (Romania-TV)
Perchezitii in Capitala si in doua judete la suspecti de evaziune in comertul cu peste Politistii au descins, joi dimineata, la cinci adrese din Capitala si din judetele Ilfov si Calarasi la suspecti de evaziune fiscala in domeniul comertului cu peste si produse din peste, trei persoane urmand a fi duse la audieri, informeaza Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti. ...continuare.

EXCLUSIV Marius Stan se intoarce in fotbal! Semneaza cu o echipa pe val

publicat 2017-09-19 14:15:05 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Marius Stan se intoarce in fotbal! Semneaza cu o echipa pe val Dunarea Calarasi e pe val în Liga 2 dupa venirea lui Dan Alexa la cârma echipei. Alexa a preluat echipa de pe locul 17 si nu a pierdut niciun meci de la instalare. Acum, e pe locul 4 în L2. Parcursul bun al echipei i-a facut pe oficialii de la Calarasi sa se gândeasca tot mai atent la promovare. Iar pentru asta încearca sa convinga un om cu mare experienta sa se alature proiectului de la Dunarea si sa atace promovarea. ... ...continuare.

ROMANII FUG din aceste judete. NU AU DIN CE TRAI!

publicat 2017-09-18 15:15:04 (Evenimentul-Zilei)
ROMANII FUG din aceste judete. NU AU DIN CE TRAI! Numarul de navetisti din judetele Teleorman, Ialomita, Giurgiu sau Calarasi spre Bucuresti aproape s-a triplat in ultimii 10 ani, potrivit unui studiu realizat recent de Banca Mondiala. Locuitorii acestor judete au devenit dependenti de locurile de munca din capitala. ...continuare.

Calarasi: Conferinta regionala SMART CITY 2017-2020. NEVOI - SOLUTII - METODE

publicat 2017-09-18 13:30:03 (eInformatii)
Editia.ro informeaza: DEZBATEREA NATIONALA CONTINUA LA NIVEL REGIONAL Cum facem orasele mai atractive, mai functionale? Orasele pot deveni atractive pentru cetateni, mediul de afaceri si turisti,... ...continuare.

Cutremure succesive in Romania luni dimineata

publicat 2017-09-18 10:30:09 (Romania-TV)
Cutremure succesive in Romania luni dimineata Cutremur cu magnitudine 2.8 in zona Vrancea-Buzau. Un alt cutremur, de 2 grade ,a fost inregistrat, luni dimineata, in judetul Calarasi, duminica fiind intregistrate ale doua seisme in Buzau. ...continuare.

Cutremur in Romania, intr-o zona neobisnuita! Ce magnitudine a avut seismul

publicat 2017-09-18 09:00:01 (Antena-1)
Cutremur in Romania, intr-o zona neobisnuita! Ce magnitudine a avut seismul Un cutremur de 2 grade a fost inregistrat, luni dimineata, in judetul Calarasi. ...continuare.