Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Noua persoane retinute si 160 de kilograme de tutun ridicate in urma unor perchezitii

publicat 2018-01-23 08:45:20 (Libertatea)
Noua persoane retinute si 160 de kilograme de tutun ridicate in urma unor perchezitii Politistii din Calarasi au retinut 9 persoane si au ridicat 160 de kilograme de tutun maruntit, in urma a 18 perchezitii efectuate ieri, cu sprijinul Directiei Operatiuni Speciale a Politiei Romane, in judetul Calarasi si in municipiul Bucuresti. La data de 22 ianuarie a.c., politistii Inspectoratului de Politie Judetean Calarasi, cu suportul Directiei Operatiuni Speciale […] Post-ul Noua persoane retinute si 160 de kilograme de tutun ridicate in urma unor perchezitii apare prima data... ...continuare.

Un traficant de minori din Calarasi a fost arestat pentru 30 de zile

publicat 2018-01-19 15:45:24 (Libertatea)
Un traficant de minori din Calarasi a fost arestat pentru 30 de zile Politistii de combatere a criminalitatii organizate din Calarasi, sub coordonarea procurorilor DIICOT, au documentat activitatea infractionala a unui barbat banuit ca ar fi obligat cinci tinere sa practice prostitutia, in interesul sau. Barbatul in cauza a fost retinut si ulterior arestat preventiv,se arata intr-un comunicat al IGPR. ”Din cercetari a reiesit faptul ca, in perioada […] Post-ul Un traficant de minori din Calarasi a fost arestat pentru 30 de zile apare prima data in... ...continuare.

Inca o atentionare emisa de ANM

publicat 2018-01-16 21:30:24 (Realitatea-TV)
Inca o atentionare emisa de ANM Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, marti seara, o atentionare nowcasting Cod galben de ploi si polei pentru judetele Teleorman, Giurgiu si Calarasi, valabila in urmatoarea ora. ...continuare.

Planuri pentru Liga 1! Un club din Liga a 2-a muta decisiv pe piata transferurilor: "Aducem 5 jucatori saptamana asta"

publicat 2018-01-09 14:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
Planuri pentru Liga 1! Un club din Liga a 2-a muta decisiv pe piata transferurilor: Aducem 5 jucatori saptamana asta Dunarea Calarasi îsi reia pregatirile în vederea abordarii returului esalonului secund doar cu gândul promovarii în prima liga. Dan Alexa si conducerea clubului au perfectat detaliile legate de parcurgerea antrenamentelor înaintea debutului în partea secunda a întrecerii. ... ...continuare.

Nationala de handbal masculin a Romaniei a castigat "Trofeul Carpati"!

publicat 2018-01-06 23:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
Nationala de handbal masculin a Romaniei a castigat Trofeul Carpati! ”Tricolorii” au trecut în finala cu 26-23 de reprezentantii Portugaliei, iar evolutia trioului Popescu-Șimicu-Grigoras a iesit în evidenta. România a câstigat sâmbata seara la Calarasi, o noua editie a ”Trofeului Carpati”, la masculin, turneu care nu mai are însa prestigiul de alta data. ... ...continuare.

Trofeul Carpati 2018 la handbal masculin. Competitia incepe pe 5 ianuarie, lotul e de luni in cantonament

publicat 2017-12-31 23:00:36 (Libertatea)
Trofeul Carpati 2018 la handbal masculin. Tricolorii intra rapid in cantonament la Calarasi, chiar in prima zi din an si vor incepe antrenamentele. Lotul convocat de Xavi Pascual pentru stagiul de pregatire de la Calarasi (1-4 ianuarie): Portari: Alexandru Bucataru (Minaur Baia Mare), Daniel Bobeica (CSU Suceava) Extreme stanga: Sabin Constantina (Tg. Jiu), Denis Neamtu […] Post-ul Trofeul Carpati 2018 la handbal masculin. Competitia incepe pe 5 ianuarie, lotul e de luni in cantonament... ...continuare.

ACCIDENT RUTIER GRAV in Calarasi! 17 persoane au fost implicate

publicat 2017-12-28 21:45:04 (Evenimentul-Zilei)
ACCIDENT RUTIER GRAV in Calarasi! 17 persoane au fost implicate Un accident rutier a avut loc, joi seara, in judetul Calarasi, dupa ce o masina si un microbuz cu 16 persoane s-au ciocnit pe Drumul National 4. ...continuare.

Accident ȘOCANT in Calarasi! O masina s-a izbit intr-un microbuz plin cu oameni. Mai multe victime

publicat 2017-12-28 21:00:22 (Realitatea-TV)
Accident ȘOCANT in Calarasi! O masina s-a izbit intr-un microbuz plin cu oameni. Mai multe victime Patru oameni au fost raniti, dupa ce o masina si un microbuz cu 16 persoane s-au ciocnit pe DN4, in judetul Calarasi. ...continuare.

Accident pe DN 4, un microbuz cu 16 persoane a intrat intr-un autoturism

publicat 2017-12-28 21:00:22 (Romania-TV)
Accident pe DN 4, un microbuz cu 16 persoane a intrat intr-un autoturism Patru persoane au fost ranite, joi seara, dupa ce o masina si un microbuz cu 16 persoane s-au ciocnit pe Drumul National 4, in judetul Calarasi. Traficul in zona nu a fost afectat de incident. ...continuare.

Tanara moarta pe camp, noi detalii din ancheta. Fata venea de la Constanta, nu de la Bucuresti

publicat 2017-12-27 19:30:23 (Romania-TV)
Tanara moarta pe camp, noi detalii din ancheta. Fata venea de la Constanta, nu de la Bucuresti Misiune grea pentru procurorii din Calarasi in cazul tinerei gasite moarte pe un camp. Anchetatorii au gasit noi indicii: fata venea de la Constanta, singura si era incoerenta. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA