Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Incendiu devastator in Drobeta Turnu Severin. Zeci de oameni au fost evacuati VIDEO

publicat 2017-10-11 09:15:07 (Romania-TV)
Incendiu devastator in Drobeta Turnu Severin. Zeci de oameni au fost evacuati VIDEO Un incendiu puternic s-a produs la un bloc din Drobeta Turnu Severin, informeaza . 28 de oameni au fost evacuati dupa ce focul a cuprins o garsoniera de la etajul doi. Proprietarul a fost gasit in stop cardio-respirator. ...continuare.

Incendiu violent intr-un bloc de locuinte. Zeci de persoane au fost evacuate

publicat 2017-10-11 08:30:02 (Antena3)
Incendiu violent intr-un bloc de locuinte. Zeci de persoane au fost evacuate Incendiu puternic intr-un bloc de garsoniere din Drobeta-Turnu-Severin. Focul a izbucnit la etajul doi al imobilului. Zgomotul produs de flacarile care mistuiau blocul l-a trezit pe un vecin, care a dat... ...continuare.

Nici la muzeu nu vezi asa ceva: Ce au gasit mascatii dupa 14 perchezitii la indivizi acuzati de braconaj arheologic

publicat 2017-10-11 01:15:02 (Click)
Nici la muzeu nu vezi asa ceva: Ce au gasit mascatii dupa 14 perchezitii la indivizi acuzati de braconaj arheologic Aproximativ 5.000 de bunuri culturale de factura arheologica, sute de monede antice si medievale, statuete medievale si din perioada neolitica au fost ridicate, marti, in urma unor perchezitii efectuate de politistii din Caras-Severin la persoane banuite de braconaj arheologic. Citeste mai departe... ...continuare.

Aproximativ 5.000 de bunuri culturale de factura arheologica, ridicate in urma unor perchezitii din Caras-Severin

publicat 2017-10-10 18:30:09 (Romania-TV)
Aproximativ 5.000 de bunuri culturale de factura arheologica, ridicate in urma unor perchezitii din Caras-Severin Aproximativ 5.000 de bunuri culturale de factura arheologica, sute de monede antice si medievale, statuete medievale si din perioada neolitica au fost ridicate, marti, in urma unor perchezitii efectuate de politistii din Caras-Severin la persoane banuite de braconaj arheologic. ...continuare.

Perchezitii la 10 persoane acuzate de braconaj arheologic. Ce s-a gasit in casele lor

publicat 2017-10-10 17:45:05 (ProTV)
Zece persoane din vestul tarii sunt suspectate ca ar fi luat obiecte pretioase din situri arheologice. Perchezitiile în locuintele acestora din judetele Timis, Arad, Bihor si Caras-Severin au fost facute marti dimineata. ...continuare.

Perchezitii la persoane banuite de BRACONAJ ARHEOLOGIC I UPDATE

publicat 2017-10-10 17:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Perchezitii la persoane banuite de BRACONAJ ARHEOLOGIC I UPDATE Politistii din Caras-Severin efectueaza, in aceasta dimineata, 14 perchezitii domiciliare in toate judetele din vestul tarii, intr-un dosar de braconaj arheologic. Persoanele vizate sunt banuite ca au cautat fara drept artefacte istorice, pe care le-au sustras si plasat pe piata neagra. ...continuare.

Stefan, baiatul parintilor cazuti cu masina in Dunare: "Dorinta mea? Sa-mi gaseasca parintii!"

publicat 2017-10-10 14:15:02 (CanCan)
Stefan, baiatul parintilor cazuti cu masina in Dunare: Dorinta mea? Sa-mi gaseasca parintii! De cateva zile, scafandrii din Caras-Severin, Mehedinti si Arad, cauta trupurile a patru persoane despre care se presupune ca s-ar fi inecat in Dunare, in zona localitatii Coronini, dupa ce masina cu care se deplasau, un Volkswagen Polo a plonjat in apa. Seful Directiei de Drumuri Timisoara si cel de la Orsova au fost demisi. Motivul este faptul ca, desi au stiut de ani de zile ca parapetele sunt rupte, sau lipsesc, nu le-au inlocuit.Conform autoritatilor in autoturism se aflau cinci... ...continuare.

Politistii au descins la locuintele unor persoane suspectate de braconaj arheologic

publicat 2017-10-10 11:00:06 (ProTV)
14 perchezitii au loc, marti dimineata, pe raza judetelor Caras-Severin, Bihor, Timis si Arad, la persoane suspectate de braconaj arheologic. La final, zece persoane vor fi duse la audieri. ...continuare.

Zeci de perchezitii la persoane banuite de braconaj arheologic

publicat 2017-10-10 08:30:09 (Realitatea-TV)
Zeci de perchezitii la persoane banuite de braconaj arheologic Politistii din Caras-Severin efectueaza, marti dimineata, 14 perchezitii domiciliare la persoane banuite de savarsirea infractiunii de braconaj arheologic, urmand sa fie puse in aplicare 10 mandate de aducere, se arata intr-un comunicat de presa al Inspectoratului General al Politiei Romane (IGPR). ...continuare.

Ancheta a CNAIR in cazul masinii cazute in Dunare. Ce s-ar fi intamplat cu pasagerii

publicat 2017-10-09 17:30:08 (ProTV)
Cei doi soti, fetita lor de 3 ani si baiatul de 22 care au plonjat sâmbata cu masina în Dunare, în dreptul localitatii Coronini din Caras-Severin, sunt în continuare dati disparuti. ...continuare.