Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Klaus Iohannis si comandantul suprem al fortelor aliate in Europa au discutat cum sa descurajeze si sa apere Flancul Estic al NATO Klaus Iohannis si comandantul suprem al fortelor aliate in Europa au discutat cum sa descurajeze si sa apere Flancul Estic al NATO De ce Putin nu va ramane fara aliati strategici: Rusia exporta cele mai multe reactoare nucleare si isi consolideaza astfel influenta geopolitica. Si-a construit capete de pod in Ungaria si Turcia si ar putea ajunge si in Cehia De ce Putin nu va ramane fara aliati strategici: Rusia exporta cele mai multe reactoare nucleare si isi consolideaza astfel influenta geopolitica. Si-a construit capete de pod in Ungaria si Turcia si ar putea ajunge si in Cehia BREAKING NEWS: Coliziune violenta intre doua autobuze la Satu Mare. S-a activat planul rosu de interventie BREAKING NEWS: Coliziune violenta intre doua autobuze la Satu Mare. S-a activat planul rosu de interventie A fost DAT AFARA din Politie: Klaus Iohannis a semnat ELIMINAREA fostului sef al DIPI, implicat in dosarul lui Gabriel Oprea A fost DAT AFARA din Politie: Klaus Iohannis a semnat ELIMINAREA fostului sef al DIPI, implicat in dosarul lui Gabriel Oprea Cel mai eficient si simplu remediu impotriva insomniei. Tu stiai asta? Cel mai eficient si simplu remediu impotriva insomniei. Tu stiai asta? ADIO, denunturi: Daca nu paraste in cel mult 6 luni, denuntatorul nu scapa de puscarie! Cine spune PENAL risca inchisoare, iar neglijenta in serviciu se abroga ADIO, denunturi: Daca nu paraste in cel mult 6 luni, denuntatorul nu scapa de puscarie! Cine spune PENAL risca inchisoare, iar neglijenta in serviciu se abroga Cutremur in fotbal, dupa victoria controversata a lui Burleanu. Gigi Becali anunta ca se retrage: Nu vreau sa fiu condus de Burleanu. Omul care va prelua conducerea FCSB Cutremur in fotbal, dupa victoria controversata a lui Burleanu. Gigi Becali anunta ca se retrage: "Nu vreau sa fiu condus de Burleanu". Omul care va prelua conducerea FCSB Dezvaluire EXPLOZIVA despre Dedeman! Cine a IMPIEDICAT gigantul sa faca mii de angajari Dezvaluire EXPLOZIVA despre Dedeman! Cine a IMPIEDICAT gigantul sa faca mii de angajari Donald Trump sustine ca va parasi discutiile cu Kim Jong-un daca acestea nu vor fi productive Donald Trump sustine ca va parasi discutiile cu Kim Jong-un daca acestea nu vor fi productive Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu: Regulamentul de sporuri in sanatate trebuie revizuit. Legea salarizarii nu se modifica Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu: Regulamentul de sporuri in sanatate trebuie revizuit. Legea salarizarii nu se modifica Nu mai avem primavara! Meteorologii anunta fenomene meteo periculoase in mai multe zone din tara Nu mai avem primavara! Meteorologii anunta fenomene meteo periculoase in mai multe zone din tara Venezuela anunta ca va relua relatiile diplomatice cu Spania Venezuela anunta ca va relua relatiile diplomatice cu Spania Oficial rus: Raspunsul Moscovei la sanctiunile impuse impotriva Rusiei va fi punctual si dureros Oficial rus: Raspunsul Moscovei la sanctiunile impuse impotriva Rusiei va fi punctual si dureros O tara din Europa a schimbat, peste noapte, sensurile de circulatie. Rezultatul este spectaculos O tara din Europa a schimbat, peste noapte, sensurile de circulatie. Rezultatul este spectaculos Oase umane, probabil ale unui copil, descoperite sub cada, intr-o garsoniera din Gorj. Politia a deschis ancheta Oase umane, probabil ale unui copil, descoperite sub cada, intr-o garsoniera din Gorj. Politia a deschis ancheta

Stiri locale




Pericol de explozie in Constanta! O grenada a fost gasita pe strada

publicat 2018-04-11 13:45:02 (Antena3)
Pericol de explozie in Constanta! O grenada a fost gasita pe strada O grenada a fost gasita, miercuri dupa-amiaza, pe o strada din Harsova, Constanta. Pericol de explozie in Constanta. O grenada a fost gasita pe o strada. In urma depistarii, la fata locului au... ...continuare.

Pericol de explozie in Constanta: o grenada a fost gasita pe strada

publicat 2018-04-11 13:30:10 (Realitatea-TV)
Pericol de explozie in Constanta: o grenada a fost gasita pe strada O grenada a fost gasita, miercuri dupa-amiaza, pe o strada din Harsova, Constanta. ...continuare.

Pescador turcesc, prins la braconaj in Marea Neagra. Politistii de frontiera au tras focuri de arma pentru oprirea ambarcatiunii

publicat 2018-04-11 12:00:14 (Romania-TV)
Pescador turcesc, prins la braconaj in Marea Neagra. Politistii de frontiera au tras focuri de arma pentru oprirea ambarcatiunii "In data de 11.04.2018, in jurul orei 07.00, in baza unei informatii a lucratorilor SCOMAR (Sistemului Complex de Observare, Supraveghere si Control al Traficului de la Marea Neagra), nava MAI 1104 din cadrul Grupului de Nave Constanta, aflata in misiune de supraveghere si patrulare pe Marea Neagra, a identificat, la aproximativ 50 de mile marine est de localitatea Constanta, o ambarcatiune suspecta ca desfasoara activitati de pescuit ilegal in Zona Economica Exclusiva a Romaniei.... ...continuare.

Traian Basescu, cearta apriga in senat, cu vicepremierul Paul Stanescu. Cei doi si-au aruncat cuvinte grele

publicat 2018-04-10 19:30:15 (Romania-TV)
Traian Basescu, cearta apriga in senat, cu vicepremierul Paul Stanescu. Cei doi si-au aruncat cuvinte grele Senatorul PMP Traian Basescu a dorit sa afle numarul de contracte semnate pentru constructia de autostrazi din 2016 pana in prezent. "Eu nu cer sa va dati demisia, imi voi face datoria sa votez pentru sustinerea motiunii, dar va dau un minut din cele trei ale mele sa imi raspundeti la o intrebare: cate contracte s-au semnat de la alegerile din 2016 si pana astazi pentru autostrazi, cai ferate, pe Coridoarele 4, adica Constanta-Nadlac sau Constanta-Curtici, (...) avand in vedere Pitesti-Sibiu,... ...continuare.

Peste 1.000 de tone de cartofi periculosi, opriti la Constanta

publicat 2018-04-10 18:30:02 (CanCan)
1.100 tone de cartofi periculosi, contaminati, provenind din Egipt au primit interdictia de a intra in tara prin portul Constanta, deoarece s-a depistat prezenta bacteriei Ralstonia solanacearum (Putregaiul brun). Inspectorii fitosanitari au constatat ca exista riscul contaminarii solului si a apelor de suprafata, a anuntat, marti, Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale. Institutia a dat asigurari […] The post Peste 1.000 de tone de cartofi periculosi, opriti la Constanta... ...continuare.

CARTOFI din Egipt INFECTAȚI cu o BACTERIE PERICULOASA, opriti de la import in portul Constanta

publicat 2018-04-10 18:00:05 (Evenimentul-Zilei)
CARTOFI din Egipt INFECTAȚI cu o BACTERIE PERICULOASA, opriti de la import in portul Constanta Ministerul Agriculturii, prin Autoritatea Nationala Fitosanitara, a interzis intrarea in tara prin portul Constanta a unui vapor, sub pavilion Republica Moldova, cu 1100 tone de cartofi din Egipt dupa ce, in urma analizelor de laborator, a fost depistata prezenta bacteriei Ralstonia solanacearum (Putregaiul brun). ...continuare.

SCANDAL violent, cu BATE si TOPOARE, la Constanta.

publicat 2018-04-10 17:30:04 (Evenimentul-Zilei)
SCANDAL violent, cu BATE si TOPOARE, la Constanta. Noua persoane au fost retinut si sunt audiate la sediul IPJ Constanta dupa ce, inarmate cu bate, lopeti si topoare, au vandalizat casa si masina unei familii rivale pe fondul unor conflicte mai vechi. In momentul atacului in casa se afla o minora nevazatoare care, de frica, a sarit pe geam si s-a ascuns in cotetul cainelui. ...continuare.

Scandal monstru in a treia zi de Paste la Constanta: Doua clanuri de romi s-au razboit in strada

publicat 2018-04-10 15:30:24 (Romania-TV)
Scandal monstru in a treia zi de Paste la Constanta: Doua clanuri de romi s-au razboit in strada Potrivit anchetatorilor, scandalul a avut loc luni dupa amiaza, in cartierul Medeea din municipiul Constanta. Astfel, mai multe persoane si-au facut aparitia in zona, avand asupra lor bate, au intrat in curtea unei locuinte si au spart mai multe geamuri de la casa. La iesire, persoanele respective au spart si geamurile unui autoturism parcate in fata locuintei, dupa care au plecat din zona. Politistii au identificat noua persoane care au fost duse la audieri, noteaza News.ro.  Cazul este... ...continuare.

Peste 1.000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt au fost depistati in Portul Constanta

publicat 2018-04-10 15:00:10 (Libertatea)
Peste 1.000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt au fost depistati in Portul Constanta Peste 1.000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt au fost depistati in Portul Constanta de inspectorii fitosanitari, conform unui comunicat al Ministerului Agriculturii. In Portul Constanta au fost depistate 1.100 de tone de cartofi din Egipt, care au primit interdictia de a intra in tara. Inspectorii au concluzionat ca  sunt "infestati cu bacteria […] Post-ul Peste 1.000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt au fost depistati in Portul Constanta apare prima data in... ...continuare.

Ministerul Agriculturii a depistat peste 1000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt in Portul Constanta

publicat 2018-04-10 14:15:11 (Mediafax)
Ministerul Agriculturii a depistat peste 1000 de tone de cartofi infestati adusi din Egipt in Portul Constanta Inspectorii fitosanitari au depistat 1.100 de tone de cartofi din Egipt, care au primit interdictia de a intra in tara prin portul Constanta. Cartofii erau "infestati cu bacteria Ralstonia solanacearum (Putregaiul brun)", a comunicat marti Ministerul Agriculturii. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro