Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Nici gand de primavara! De la ninsori, la viituri si ploi torentiale. DEZASTRUL este iminent: 300 de persoane, evacuate. ISU, pregatiti sa intervina!

publicat 2018-03-15 09:30:02 (Antena-1)
Aproximativ 300 de persoane din satul Capeni, din judetul Covasna urmeaza sa fie evacuate din cauza probabilitatii crescute de  rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul raului Olt. ...continuare.

EVACUATI din calea apelor: Se fac eforturi "supraomenesti" pentru ca digul din Capeni sa nu cedeze. Autoritatile au evacuat peste 300 de oameni/ Ministrul Apelor: O sa facem o evaluare ca pe viitor sa evitam astfel de situatii

publicat 2018-03-15 09:00:30 (Mediafax)
Directorul general in cadrul Ministerului Apelor si Padurilor, Olimpia Negru, a declarat, joi, ca se fac eforturi "supraomenesti" pentru ca digul sa nu cedeze,din cauza viiturii,in Capeni, judetul Covasna, unde autoritatile au decis evacuarea a peste 300 de oameni, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Situatie critica in mai multe judete din cauza inundatiilor. Ministrul de Interne: Daca e nevoie, facem evacuare fortara

publicat 2018-03-15 09:00:03 (Antena3)
Situatie critica in mai multe judete din cauza inundatiilor. Ministrul de Interne: Daca e nevoie, facem evacuare fortara Este alerta de gradul zero in judetele Covasna si Brasov. Viitura de pe raul Olt este la un pas sa rupa digul din saci de nisip ridicat de pompierii si localnicii din satul covasnean Capeni. Autoritatile... ...continuare.

Arafat: In Baraolt exista riscul de rupere a digului. Localnicii refuza evacuarea

publicat 2018-03-15 08:45:31 (Realitatea-TV)
Arafat: In Baraolt exista riscul de rupere a digului. Localnicii refuza evacuarea Seful Departamentului pentru Situatii de Urgenta, Raed Arafat, a anuntat, joi, ca in zona Baraolt din judetul Covasna exista in continuare riscul de rupere a digului si ca in localitatea Capeni s-a reusit cu greu evacuarea unui numar mic de localnici, deoarece foarte multi refuza sa plece. ...continuare.

Alerta intr-un sat din Covasna, unde casele ar putea fi luate de viitura. Oamenii n-au vrut sa fie evacuati

publicat 2018-03-15 08:45:30 (ProTV)
Este stare de alerta în judetul Covasna, unde autoritatile au dispus evacuarea preventiva a 300 de persoane din satul Capeni. ...continuare.

Sute de oameni din Covasna, evacuati preventiv din cauza unei viituri

publicat 2018-03-14 23:00:29 (Realitatea-TV)
Sute de oameni din Covasna, evacuati preventiv din cauza unei viituri Aproximativ 300 de persoane din 130 de locuinte din satul Capeni, judetul Covasna, vor fi evacuate, miercuri, din cauza probabilitatii crescute de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul raului Olt, in comuna Baraolt. ...continuare.

Situatie DRAMATICA in Covasna: Sute de persoane sunt EVACUATE din calea viiturii

publicat 2018-03-14 22:45:29 (Puterea)
Situatie DRAMATICA in Covasna: Sute de persoane sunt EVACUATE din calea viiturii Aproximativ 300 de persoane din satul Capeni, din judetul Covasna urmeaza sa fie evacuate din cauza probabilitatii crescute de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul raului Olt. "Probabilitate crescuta de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul raului Olt, in comuna Baraolt, sat Capeni. La nivel local s-a dispus evacuarea preventiva a aproximativ 300 de persoane din 130 de locuinte", anunta IGSU, care face apel catre toti... ...continuare.

Sute de oameni din Covasna, evacuasi preventiv din cauza unei viituri

publicat 2018-03-14 22:00:34 (Mediafax)
Sute de oameni din Covasna, evacuasi preventiv din cauza unei viituri Aproximativ 300 de persoane din 130 de locuinte din satul Capeni, judetul Covasna, vor fi evacuate, miercuri, din cauza probabilitatii crescute de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul raului Olt, in comuna Baraolt. ...continuare.

Sute de persoane evacuate in Covasna, din cauza unui dig ce sta sa se rupa

publicat 2018-03-14 21:45:27 (ProTV)
Aproximativ 300 de persoane din 130 de locuinte din satul Capeni, judetul Covasna, vor fi evacuate, miercuri, din cauza probabilitatii crescute de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul râului Olt, în comuna Baraolt. ...continuare.

Digul de protectie de pe Olt, in pericol sa se rupa. Sute de persoane au fost evacuate

publicat 2018-03-14 21:45:02 (Antena3)
Digul de protectie de pe Olt, in pericol sa se rupa. Sute de persoane au fost evacuate Aproximativ 300 de persoane din satul Capeni, din judetul Covasna urmeaza sa fie evacuate din cauza probabilitatii crescute de rupere a digului de protectie care preia unda de viitura produsa pe cursul... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro