Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Covasna a obtinut 18,66 milioane de lei din fonduri europene pentru refacerea infrastructurii

publicat 2017-08-18 00:15:02 (Bursa)
Covasna a obtinut 18,66 milioane de lei din fonduri europene pentru refacerea infrastructurii Primaria orasului Covasna va demara curand, noi lucrari de investitii ale drumurilor din Statiunea balneoclimaterica Covasna. ...continuare.

Cod galben de inundatii pe raul Olt, pe raza judetelor Covasna, Harghita si Brasov, pana la ora 21:00

publicat 2017-08-17 16:30:13 (Romania-TV)
Cod galben de inundatii pe raul Olt, pe raza judetelor Covasna, Harghita si Brasov, pana la ora 21:00 Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, joi, o atentionare Cod galben de inundatii, valabila in urmatoarele cinci ore, in bazinul hidrografic Olt. ...continuare.

Cod galben de inundatii pe raza judetelor Covasna, Harghita si Brasov! Atentionare hidrologica de ultima ora!

publicat 2017-08-17 16:15:01 (Antena-1)
Cod galben de inundatii pe raza judetelor Covasna, Harghita si Brasov! Atentionare hidrologica de ultima ora! Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) a emis, joi, o atentionare Cod galben de inundatii, valabila in urmatoarele cinci ore, in bazinul hidrografic Olt. ...continuare.

Strigat de ajutor! Romanii din Harghita si Covasna o duc tot mai rau

publicat 2017-08-17 00:30:07 (Evenimentul-Zilei)
Strigat de ajutor! Romanii din Harghita si Covasna o duc tot mai rau Reprezentantii asociatiilor de romani din Harghita si Covasna au atras atentia in cadrul lucrarilor Universitatii de Vara de la Izvoru Muresului, ca situatia lor este din ce in ce mai dificila. Ei spun ca le este tot mai greu sa-si pastreze identitatea si ca este nevoie ca statul roman sa ii ajute deoarece ei nu iti pot rezolva prin forte proprii problemele. ...continuare.

Reprezentanti ai romanilor din Harghita si Covasna: Aici este greu sa fii roman

publicat 2017-08-16 16:15:09 (Realitatea-TV)
Reprezentanti ai romanilor din Harghita si Covasna: Aici este greu sa fii roman Reprezentantii asociatiilor de romani din Harghita si Covasna au atras atentia, miercuri, in cadrul lucrarilor Universitatii de Vara de la Izvoru Muresului, ca situatia lor este una "delicata", ca le este tot mai greu sa-si pastreze identitatea si ca este nevoie ca statul roman sa isi asume in mod ferm rezolvarea problemelor cu care ei se confrunta. ...continuare.

Cauti un loc linistit pentru vacanta? Unul dintre cele mai mari parcuri de agrement din Romania a fost redeschis: "E un loc super, nici nu e scump"

publicat 2017-08-10 17:30:01 (Antena-1)
Romanii satui de vacante petrecute in aglomeratie au alternativa perfecta! In localitatea Chichis, din judetul Covasna, a fost redeschis, de curand, unul dintre cele mai mari parcuri de agrement din tara. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 4,3 in Vrancea

publicat 2017-08-08 12:00:03 (CanCan)
Cutremur cu magnitudinea 4,3 in Vrancea Un seism cu magnitudinea 4,3 a avut loc marti, la ora 11.34, in zona Vrancea, anunta Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP). Cutremurul s-a produs la o adancime de 136 de kilometri. Cele mai apropiate localitati fata de epicentrul seismului sunt: Nehoiu (36 de kilometri), Covasna (44 de kilometri), Intorsura Buzaului (56 de kilometri), Targu Secuiesc(56 de kilometri), Slanic-Moldova (56 de kilometri), potrivit INCDFP. Citeste despre: cutremur, cutremur... ...continuare.

Caz uluitor in Covasna! O batrana a murit dupa ce a cazut intr-o fantana

publicat 2017-08-08 09:45:10 (Realitatea-TV)
Caz uluitor in Covasna! O batrana a murit dupa ce a cazut intr-o fantana O femeie in varsta de 81 de ani din localitatea covasneana Zalan a murit marti dimineata dupa ce a cazut intr-o fantana adanca de peste 20 de metri. ...continuare.

Covasna va primi 4 milioane euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere in statiunea balneoclimaterica

publicat 2017-08-03 16:45:02 (Bursa)
Covasna va primi 4 milioane euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere in statiunea balneoclimaterica Orasul Covasna va primi aproximativ 4 milioane euro din fonduri europene pentru reabilitarea infrastructurii rutiere in statiunea balneoclimaterica, informeaza un comunicat de presa al Ministerului Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene (MDRAPFE) trimis Redactiei. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 4,9 pe scara Richter, in judetul Buzau

publicat 2017-08-02 09:45:25 (Ziarul-Financiar)
Cutremur cu magnitudinea 4,9 pe scara Richter, in judetul Buzau Un cutremur cu magnitudinea 4,9 pe scara Richter a avut loc, miercuri dimineata, in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la adancimea de 132.5 kilometri, potrivit datelor inregistrate de Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP).Seismul a avut loc la ora 5.32.Cutremurul s-a produs in apropierea oraselor Nehoiu(15km), Covasna(41km), Intorsura Buzaului(43km), Mizil(52km), Valenii de Munte(53km). VIDEO din 1990: Cum arata Gigi Becali in 1990, imbracat in... ...continuare.