Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

ANM a emis cod PORTOCALIU de ninsori in Romania! Zonele afectate

publicat 2017-11-27 09:30:02 (Antena-1)
O avertizare cod portocaliu de ninsori abundente si viscol, emisa de Administratia Nationala de Meteorologie (ANM), va fi in vigoare de luni seara, pentru zona de munte a judetelor Brasov, Covasna, Vrancea, Buzau, Prahova, Dambovita si Arges. ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Șapte judete vor fi sub cod portocaliu de ninsori abundente si viscol

publicat 2017-11-27 08:30:03 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Șapte judete vor fi sub cod portocaliu de ninsori abundente si viscol O avertizare cod portocaliu de ninsori abundente si viscol, emisa de Administratia Nationala de Meteorologie (ANM), va fi in vigoare de luni seara, pentru zona de munte a judetelor Brasov, Covasna,... ...continuare.

Cod galben de ceata in Transilvania. Vizibilitatea va scadea pana la 50 de metri

publicat 2017-11-25 08:45:07 (Libertatea)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata o avertizare cod galben de ceata pentru majoritatea judetelor din Transilvania, dar si alte regiuni din tara. Avertizarile sunt valabile in unele regiuni pana la ora 11.00. Potrivit avertizari vor fi afectate judetele Alba, Sibiu si Covasna pana la ora 11.00. In acest interval de timp se […] Post-ul Cod galben de ceata in Transilvania. Vizibilitatea va scadea pana la 50 de metri apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Crima socanta in Covasna. Un tanar a fost mutilat, omorat si lasat sub un pod

publicat 2017-11-24 13:15:14 (Romania-TV)
Crima socanta in Covasna. Un tanar a fost mutilat, omorat si lasat sub un pod Un tanar de 21 de ani din Covasna a fost mutilat, omorat si lasat sub un pod. Criminalul este un prieten de-al lui, un tanar de 16 ani, care ar avea probleme psihice. ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

Minority SafePack. Maghiarii au strans semnaturile pentru sustinerea initiativei

publicat 2017-11-22 18:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Minority SafePack. Maghiarii au strans semnaturile pentru sustinerea initiativei UDMR Covasna a adunat peste 31.500 de semnaturi pentru sustinerea Initiativei Cetatenesti Europene Minority SafePack, care isi propune sa contribuie la protejarea si afirmarea intereselor minoritatilor nationale si etnice autohtone din Europa, conform Agerpres. ...continuare.

O noua sfidare la adresa romanilor. Maghiarii din Sfantu Gheorghe sarbatoresc ocuparea Ardealului

publicat 2017-11-15 14:15:01 (Antena3)
O noua sfidare la adresa romanilor. Maghiarii din Sfantu Gheorghe sarbatoresc ocuparea Ardealului Drapelul Ungariei va fi arborat miercuri, 15 noiembrie, in centrul municipiului Sfantu Gheorghe. Anuntul a fost facut luni, in cadrul unei conferinte de presa de deputatul UDMR de Covasna,... ...continuare.

Trafic feroviar blocat in judetul Covasna. Un copac a cazut peste firele de inalta tenisune

publicat 2017-11-15 10:00:09 (Romania-TV)
Trafic feroviar blocat in judetul Covasna. Un copac a cazut peste firele de inalta tenisune Traficul feroviar este blocat, miercuri dimineata, in judetul Covasna, dupa ce un copac a cazut peste firele de inalta tensiune, iar patru trenuri de calatori sunt oprite in statii la aceasta ora. ...continuare.

Sfidare la adresa Romaniei: Steagul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe?

publicat 2017-11-14 19:30:01 (Antena3)
Sfidare la adresa Romaniei: Steagul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe? Drapelul Ungariei va fi arborat maine, 15 noiembrie, in centrul municipiului Sfantu Gheorghe, transmite cotidianul de limba maghiara Szekely Hirmondo, ce apare in Covasna, a declarat Dan... ...continuare.

Drapelul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe pentru a marca ocuparea Ardealului de Nord de catre Ungaria

publicat 2017-11-14 13:45:02 (Antena3)
Drapelul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe pentru a marca ocuparea Ardealului de Nord de catre Ungaria Drapelul Ungariei va fi arborat miercuri, 15 noiembrie, în centrul municipiului Sfântu Gheorghe. Anuntul a fost facut luni, în cadrul unei conferinte de presa de deputatul UDMR de Covasna,... ...continuare.