Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cum se circula ACUM in Romania, pe furtuna de zapada. Primele accidente

publicat 2018-03-22 19:00:29 (Realitatea-TV)
Cum se circula ACUM in Romania, pe furtuna de zapada. Primele accidente In perioada 22 martie, ora 23.00 - 23 martie, ora 15.00 este anuntat cod portocaliu de ninsoare abundenta, strat de zapada consistent, temporar viscol si vizibilitate scazuta, in municipiul Bucuresti si in judetele Caras Severin, Mehedinti, Dolj, Olt, Arges, Dambovita, Telorman, Giurgiu, Prahova, Buzau, Ialomita, Calarasi, Braila si Tulcea. La aceasta ora nu sunt drumuri inchise sau cu restricti ...continuare.

Tranzitarea cu bacul la Bechet, restrictionata autovehiculelor de pana la 3,5 tone. Nivelul Dunarii a crescut

publicat 2018-03-22 18:30:35 (Romania-TV)
Tranzitarea cu bacul la Bechet, restrictionata autovehiculelor de pana la 3,5 tone. Nivelul Dunarii a crescut "Din cauza conditiilor hidrologice (cresterea cotelor apelor fluviului Dunarea), autoritatile locale din judetul Dolj (capitania Portului Bechet si administratorul P.T.F.Bechet, de comun acord cu reprezentantul A.P.D.F. Giurgiu-Punct de lucru Bechet si Biroul Vamal Bechet, cu aprobarea prefectului judetului Dolj) au decis suspendarea tranzitarii cu bacul peste Dunare prin punctul de trecere a frontierei Bechet, pentru autovehiculele cu masa maxima autorizata de pana la 3,5 tone", a anuntat... ...continuare.

Școli inchise vineri in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita si in municipiul Bucuresti

publicat 2018-03-22 16:30:28 (Libertatea)
Școli inchise vineri in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita si in municipiul Bucuresti Cursurile sunt suspendate integral, vineri,  in judetele Giurgiu, Dambovita, Prahova, Teleorman, Buzau, Dolj, Calarasi, Ilfov, Olt, Ialomita (cu exceptia gradinitelor cu program prelungit) si in municipiul Bucuresti, din cauza conditiilor meteorologice nefavorabile, anunta Ministerul Educatiei Nationale . Informatiile au fost comunicate de inspectoratele scolare judetene/Inspectoratul Școlar al Municipiului Bucuresti,  in cursul zilei de astazi, 22 martie (ora de referinta: 15:00),... ...continuare.

ALEGERI PREZIDENȚIALE 2019. Ce spune Tariceanu despre candidatura sa la alegerile prezidentiale

publicat 2018-03-22 15:45:02 (Antena3)
ALEGERI PREZIDENȚIALE 2019. Ce spune Tariceanu despre candidatura sa la alegerile prezidentiale Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a declarat joi, referitor la un sondaj prezentat de filiala ALDE Dolj in care el ar fi cotat la alegerile prezidentiale cu 48-49%, ca nu s-a hotarat daca va... ...continuare.

Tariceanu: Nu m-am hotarat daca voi candida la alegerile prezidentiale

publicat 2018-03-22 15:30:45 (ProTV)
Tariceanu a declarat joi, referitor la un sondaj prezentat de filiala ALDE Dolj în care el ar fi cotat la alegerile prezidentiale cu 48-49%, ca partidul a cerut sa se faca sondaje cu privire la alegerile din 2020, dar ca nu s-a hotarât daca va candida. ...continuare.

Tariceanu, prezentat drept candidat la prezidentiale, de catre ALDE DOLJ, dupa un sondaj Avangarde

publicat 2018-03-22 14:15:49 (Realitatea-TV)
Tariceanu, prezentat drept candidat la prezidentiale, de catre ALDE DOLJ, dupa un sondaj Avangarde Filiala ALDE Dolj a prezentat miercuri un sondaj de opinie care il arata pe presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, la distanta foarte mare de liderul PSD Liviu Dragnea in preferintele celor din judet la prezidentiale, potrivit Gazeta de Sud. ...continuare.

Sondaj prezidentiale: Candidat unic PSD-ALDE? Tariceanu VS Dragnea

publicat 2018-03-22 13:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Sondaj prezidentiale: Candidat unic PSD-ALDE? Tariceanu VS Dragnea Organizatia judeteana ALDE Dolj a prezentat, miercuri, rezultatele unui sondaj de opinie realizat de Avangarde in perioada 1-19 martie, pe tema candidatului la alegerile prezidentiale din 2019. ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii pe Dunare in opt judete, de joi dimineata

publicat 2018-03-21 17:30:30 (Romania-TV)
Cod portocaliu de inundatii pe Dunare in opt judete, de joi dimineata COD GALBEN In intervalul 21.03.2018 ora 15:00 - 31.03.2018 ora 18:00 pe tot sectorul romanesc al Dunarii, aval de S.H.E.N. Portile de Fier, judetele: Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Calarasi, Ialomita, Braila, Galati, Constanta si Tulcea. COD PORTOCALIU In intervalul 22.03.2018 ora 06:00 - 31.03.2018 ora 18:00 pe Dunare, sector aval. Gruia - amonte Giurgiu (judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman si Giurgiu). In intervalul 24.03.2018 ora 06:00 - 31.03.2018 ora 18:00 pe Dunare pe... ...continuare.

Cod portocaliu de inundatii pe Dunare

publicat 2018-03-21 16:15:02 (Antena3)
Cod portocaliu de inundatii pe Dunare Hidrologii au instituit Cod portocaliu de inundatii pe Dunare, sector aval Gruia - amonte Giurgiu (judetele Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman si Giurgiu), incepand de joi dimineata pana pe 31... ...continuare.

SIMULARE BAC 2018 romana. Incident in Dolj la simularea examenului de bacalaureat

publicat 2018-03-19 15:15:02 (Antena3)
SIMULARE BAC 2018 romana. Incident in Dolj la simularea examenului de bacalaureat Trei elevi din Dolj au fost eliminati, luni, de la simularea examenului de bacalaureat, dupa ce doi dintre acestia au fost prinsi incercand sa copieze cu telefonul mobil la proba scrisa de limba si literatura... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro