Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Producatorul de carne Carmistin preia Avicola Targu Jiu, o companie in care vrea sa investeasca 20 mil. euro

publicat 2017-09-28 17:15:12 (Ziarul-Financiar)
Producatorul de carne Carmistin preia Avicola Targu Jiu, o companie in care vrea sa investeasca 20 mil. euro Grupul agricol Carmistin, specializat in productia, procesarea si comercializarea carnii, a preluat Avicola Targu Jiu, din judetul Gorj, o companie aflata intr-o starea avansata de degradare care a ramas fara autorizatii de functionare in 2015. Unitate din Gorj detine un abator cu o capacitate 4000 capete/ora, 9 ferme pentru cresterea pasarilor, un parc auto nefunctional, un bloc pentru birouri, platforma de gunoi si 66 de hectare de teren, potrivit reprezentantilor companiei."Avand in vedere... ...continuare.

Cum a fost pedepsita o femeie din Gorj care s-a apucat sa renoveze blocul din propriile economii. Vecinii au reclamat-o la Politie, deranjati de zgomot

publicat 2017-09-27 21:15:01 (Adevarul)
Cum a fost pedepsita o femeie din Gorj care s-a apucat sa renoveze blocul din propriile economii. Vecinii au reclamat-o la Politie, deranjati de zgomot O pensionara din municipiul Targu Jiu care a investit banii familiei pentru a face o serie de renovari in blocul in care locuieste in folosul tuturor locatarilor a fost amendata de Politia Locala, dupa ce unii vecini au reclamat ca lucratorii fac zgomot. ...continuare.

Romanii care platesc o taxa fara sa stie pentru ce dau banii. "Total ilegal"

publicat 2017-09-27 17:30:07 (ProTV)
Satenii dintr-o comuna din Gorj platesc o taxa pentru asfaltul turnat pe câteva drumuri din comuna. Dar prea putini dintre ei stiau acest lucru. ...continuare.

Accident in Gorj. Un mort si un ranit dupa ce o masina s-a rasturnat in afara DN 66

publicat 2017-09-27 13:00:08 (Romania-TV)
Accident in Gorj. Un mort si un ranit dupa ce o masina s-a rasturnat in afara DN 66 Un tanar de 22 de ani a decedat, iar o femeie de 23 de ani a suferit leziuni, in urma unui accident rutier petrecut, miercuri, pe DN 66, in comuna Țantareni, dupa ce soferul autovehiculului in care acestia se aflau a pierdut controlul directiei si s-a rasturnat in afara carosabilului, potrivit Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Gorj. ...continuare.

Accident mortal in Gorj. Un tanar a decedat, dupa ce masina in care se afla s-a rasturnat

publicat 2017-09-27 12:45:02 (Antena3)
Accident mortal in Gorj. Un tanar a decedat, dupa ce masina in care se afla s-a rasturnat  Un tânar a decedat, iar o femeie de 23 de ani a suferit leziuni, în urma unui accident rutier petrecut, miercuri, pe DN 66, în comuna Tântareni, dupa ce soferul autovehiculului &i... ...continuare.

Proteste de amploare. Sute de sindicalisti in strada

publicat 2017-09-26 08:15:01 (Antena3)
Proteste de amploare. Sute de sindicalisti in strada Peste 200 de sindicalisti Cartel Alfa au protestat în Gorj si Galati, nemultumiti de decizia guvernului, care intentioneaza sa mute taxele de la angajator la angajat. Înarmati cu pancarte,... ...continuare.

Crima in timpul meciului FCSB-Dinamo, intr-un hotel din Pitesti. Care a fost motivul producerii tragediei

publicat 2017-09-25 09:15:04 (Antena3)
Crima in timpul meciului FCSB-Dinamo, intr-un hotel din Pitesti. Care a fost motivul producerii tragediei Doi colegi de munca din judetul Gorj, care lucrau la o companie producatoare de cabluri in Bascov, judetul Arges, s-au cazat la un hotel din Pitesti. Cei doi au consumat mult alcool, in timpul meciului... ...continuare.

Barbat omorat in hotel, atacator retinut

publicat 2017-09-25 08:45:10 (Romania-TV)
Barbat omorat in hotel, atacator retinut Un barbat din Gorj a fost omorat in bataie de colegul sau de munca. S-a intamplat la Pitesti, intr-un hotel, acolo unde cei doi erau cazati de firma la care lucrau. Tanarul, in varsta de 20 de ani, a fost retinut pentru 24 de ore! ...continuare.

Au gasit o CIUPERCA GIGANT pe Transfagarasan. Au aruncat-o imediat! Ce era, de fapt?

publicat 2017-09-24 14:00:28 (Realitatea-TV)
Au gasit o CIUPERCA GIGANT pe Transfagarasan. Au aruncat-o imediat! Ce era, de fapt? Un barbat din judetul Gorj care se afla la cules de ciuperci a descoperit o manatarca uriasa, la Obarsia Lotrului. Aceasta cantareste cinci kilograme. ...continuare.

Mascatii, interventie in forta vineri dimineata! Perchezitii de AMPLOARE in Bucuresti si cinci judete din tara

publicat 2017-09-22 11:30:02 (Click)
Mascatii, interventie in forta vineri dimineata! Perchezitii de AMPLOARE in Bucuresti si cinci judete din tara Politistii din cadrul Serviciului pentru Investigarea Criminalitatii Economice Gorj au efectuat, vineri, mai multe perchezitii domiciliare in cinci judete si in municipiul Bucuresti la persoane suspectate de comiterea unor infractiuni in domeniul materialelor reciclabile, se arata Citeste mai departe... ...continuare.