Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Senatorul UDMR Verestoy Attila a murit! Ce avere a lasat acesta

publicat 2018-01-24 13:00:02 (Capital)
Senatorul UDMR Verestoy Attila  a murit! Ce avere a lasat acesta Senatorul UDMR Verestoy Attila a murit la 63 de ani, acesta suferind de cancer la plamani, au confirmat mai multi colegi de partid ai acestuia, pentru presa. Poreclit "Drujba lui Dumnezeu", pentru afacerile sale cu cherestea, acesta a fost parlamentar inca din anii 90 si a candidat, la ultimele alegeri, pe prima pozitie a listei UDMR pentru Senat in Harghita. ...continuare.

Cod galben de ceata in Harghita si Covasna

publicat 2018-01-24 09:45:22 (Libertatea)
Cod galben de ceata in Harghita si Covasna Administratia Nationala de Meteorologie a emis, in aceasta dimineata, o atentionare nowcasting de cod galben de ceata si depuneri inghetate, valabila in mai multe localitati din judetele Harghita si Covasna. Potrivit meteorologilor, pana la ora 11:00, in judetul Harghita (localitatile: Miercurea Ciuc, Carta, Ciceu, Ciucsangeorgiu, Cozmeni, Danesti, Frumoasa, Leliceni, Madaras, Mihaileni, Pauleni-Ciuc, Racu, Sancraieni, Sandominic, […] Post-ul Cod galben de ceata in Harghita si Covasna... ...continuare.

Toate porturile din Constanta au fost inchise din cauza vantului puternic

publicat 2018-01-18 10:00:25 (Mediafax)
Toate porturile din Constanta au fost inchise din cauza vantului puternic Toate porturile din Constanta au fost inchise, joi, din cauza vantului puternic. Totodata, circulatia pe 2 drumuri judetene din Harghita si Vaslui sunt inchise, din cauza copacilor cazuti pe drum sau a unor masini blocate. ...continuare.

Circulatie feroviara pe un singur fir, in Brasov, din cauza lipsei de tensiune in firul de contact

publicat 2018-01-18 09:30:24 (Mediafax)
Circulatie feroviara pe un singur fir, in Brasov, din cauza lipsei de tensiune in firul de contact Traficul feroviar intre statiile Timisu de Sus si Darste, judetul Brasov, se desfasoara, joi dimineata, pe un singur fir, dupa ce s-a semnalat o lipsa de tensiune in firul de contact. Noaptea trecuta, traficul feroviar a fost intrerupt in Harghita, din cauza unor copaci prabusiti pe calea ferata. ...continuare.

Vremea rea aduce primele probleme! Ninsori abundente si circulatie in conditii de iarna: Au fost suplimentate echipajele de politie

publicat 2018-01-17 18:45:02 (Antena-1)
Vremea rea aduce primele probleme! Ninsori abundente si circulatie in conditii de iarna: Au fost suplimentate echipajele de politie Circulatia pe drumurile din Harghita se desfasoara miercuri in conditii de iarna, din cauza ninsorilor abundente, la nivelul intregului judet fiind suplimentat numarul de echipaje de politie care dirijeaza circulatia. ...continuare.

Politistii, in ALERTA! Peste 4.5000 de oameni ai legi sunt PREGATIȚI SA INTERVINA in caz de VREME REA. News Alert

publicat 2018-01-17 09:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Politistii, in ALERTA! Peste 4.5000 de oameni ai legi sunt PREGATIȚI SA INTERVINA in caz de VREME REA. News Alert Peste 4.500 de politisti sunt pregatiti sa intervina miercuri in zonele afectate de vremea rea. Pe mai multe drumuri din judetele Harghita, Covasna, Arges, Gorj, Mehedinti, Hunedoara si altele s-a depus zapada, iar pe autostrazile A1, A2, A3 si A4 carosabilul este umed. ...continuare.

Peste 4.500 de politisti, pregatiti sa intervina in zonele afectate de vremea rea

publicat 2018-01-17 08:30:30 (Mediafax)
Peste 4.500 de politisti, pregatiti sa intervina in zonele afectate de vremea rea Peste 4.500 de politisti sunt pregatiti sa intervina miercuri in zonele afectate de vremea rea. Pe mai multe drumuri din judetele Harghita, Covasna, Arges, Gorj, Mehedinti, Hunedoara si altele s-a depus zapada, iar pe autostrazile A1, A2, A3 si A4 carosabilul este umed. ...continuare.

FOTO. Pace intre romani si maghiari. Ipostaza neobisnuita in care a fost surprins un politician

publicat 2018-01-15 20:15:25 (Realitatea-TV)
FOTO. Pace intre romani si maghiari. Ipostaza neobisnuita in care a fost surprins un politician Presedintele Consiliului Judetean Harghita Borboly Csaba a fost fotografiat intr-o ipostaza mai putin obisnuita. Inarmat cu un trafalet si niste vopsea alba, politicianul a mers pe principiul "puterea exemplului" pentru a milita pentru pace si buna intelegere intre romani si maghiari. ...continuare.

Ger atroce in Romania: locul in care temperatura a coborat pana la MINUS 21 de grade

publicat 2018-01-15 13:00:23 (Realitatea-TV)
Ger atroce in Romania: locul in care temperatura a coborat pana la MINUS 21 de grade Mercurul termometrelor a coborat brusc, luni dimineata, pana la minus 21 de grade Celsius la Joseni, Harghita. ...continuare.

Minus 21 de grade la Joseni, Harghita. Temperaturile, mai scazute decat normalul perioadei

publicat 2018-01-15 12:15:22 (Mediafax)
Minus 21 de grade la Joseni, Harghita. Temperaturile, mai scazute decat normalul perioadei Cele mai scazute temperaturi din tara au fost inregistrate, luni dimineata, la Joseni, minus 21 de grade si la Miercurea Ciuc, minus 20 de grade, acestea fiind mai scazute decat normalul perioadei, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA