Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Alerta meteo. Cod galben de ceata si vizibilitate redusa in mai multe judete din tara

publicat 2017-10-01 09:15:02 (Antena3)
Alerta meteo. Cod galben de ceata si vizibilitate redusa in mai multe judete din tara Meteorologii au emis, duminica dimineata, atentionari nowcasting Cod galben de ceata si vizibilitate redusa, valabile in urmatoarele ore, in mai multe localitati din judetele Harghita, Maramures... ...continuare.

Accident mortal in Harghita. Doua persoane si-au pierdut viata, dupa ce au fost acrosate de o masina

publicat 2017-09-28 10:30:01 (Antena3)
Accident mortal in Harghita. Doua persoane si-au pierdut viata, dupa ce au fost acrosate de o masina Doua persoane si-au pierdut viata, dupa ce au fost acrosate de o masina condusa de un tânar de 18 ani. Potrivit unui comunicat de presa al IPJ Harghita, cele doua persoane, în vârsta de... ...continuare.

Meteorologii au emis noi ATENTIONARI METEO! Cod galben de ceata, ploi si furtuni pentru mai multe judete

publicat 2017-09-20 08:45:01 (Antena-1)
Meteorologii au emis noi ATENTIONARI METEO! Cod galben de ceata, ploi si furtuni pentru mai multe judete Meteorologii au emis, miercuri, o atentionare cod galben de ploi pentru judetul Maramures si o alta de ceata pentru judetele Covasna si Harghita. ...continuare.

Cod galben de ploi pentru Maramures si de ceata pentru Covasna si Harghita

publicat 2017-09-20 08:15:41 (Romania-TV)
Cod galben de ploi pentru Maramures si de ceata pentru Covasna si Harghita Meteorologii au emis, miercuri, o atentionare cod galben de ploi pentru judetul Maramures si o alta de ceata pentru judetele Covasna si Harghita. ...continuare.

Cod galben de ploi si de ceata! Care sunt zonele afectate

publicat 2017-09-20 08:15:02 (CanCan)
Cod galben de ploi si de ceata! Care sunt zonele afectate Meteorologii au emis, miercuri, o atentionare cod galben de ploi pentru judetul Maramures si o alta de ceata pentru judetele Covasna si Harghita, anunta mediafax.ro.Astfel, pana la ora 8.15, in Maramures se vor semnala averse care vor cumula local 25 l/mp si intensificari de scurta durata ale vantului. In judetele Covasna si Harghita, ceata va determina scaderea vizibilitatii local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri. Atentionarea cod galben pentru judetele Covasna si Harghita este in... ...continuare.

Harghita: Un barbat a murit in chinuri in propria casa

publicat 2017-09-15 18:30:10 (Realitatea-TV)
Harghita: Un barbat a murit in chinuri in propria casa Un barbat in varsta de 73 de ani a murit carbonizat, vineri, in urma unui incendiu, izbucnit in garsoniera in care locuia. Totul s-a intamplat in localitatea harghiteana Sansimion, dupa ce ar fi adormit cu tigara in mana. ...continuare.

Forumul Civic al Romanilor cere Parlamentului sa nu aprobe proiectul de lege propus de UDMR

publicat 2017-09-15 15:00:14 (Realitatea-TV)
Forumul Civic al Romanilor cere Parlamentului sa nu aprobe proiectul de lege propus de UDMR Forumul Civic al Romanilor din judetele Covasna, Harghita si Mures, precum si mai multe organizatii nonguvernamentale din tara cer Parlamentului Romaniei sa nu aprobe proiectul Uniunii Democrate a Maghiarilor din Romania (UDMR) de modificare a Legii administratiei publice locale, care prevede scaderea de la 20% la 10% a pragului de folosire a limbii materne in institutiile publice. ...continuare.

Apel disperat din Harghita catre premierul Mihai Tudose

publicat 2017-09-06 20:45:10 (Realitatea-TV)
Apel disperat din Harghita catre premierul Mihai Tudose Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Harghita a ajuns sa se confrunte cu o criza fara precedent. Oamenii solicita sprijinul premierului Mihai Tudose. ...continuare.

Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO

publicat 2017-09-05 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Incredibil, dar ADEVARAT! Șeful ANPC, BATUT in secuime - VIDEO Șeful regional al ANPC Brasov, Sorin Susanu, se plange intr-un interviu ca ar fi fost supus la presiuni imense si ca institutia pe care o conduce trebuie sa infrunte ostilitatea locuitorilor din judetele Harghita si Covasna. ...continuare.

Prefectul Harghitei cere Kaufland sa anunte ce sanctiuni a luat in cazul vanzatoarei

publicat 2017-09-04 16:15:06 (ProTV)
Prefectul Harghitei cere Kaufland sa anunte ce sanctiuni a luat in cazul vanzatoarei Prefectul judetului Harghita a solicitat, luni, conducerii unui supermarket din Odorheiu Secuiesc sa transmita masurile care au fost luate sau urmeaza sa fie luate în cazul vânzatoarei care nu ar fi servit un cumparator pentru ca era român. ...continuare.