Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




O comuna din judetul Ialomita nu are niciun asistat social. Toti locuitorii din Gheorghe Doja isi castiga existenta muncind

publicat 2017-11-14 15:00:05 (Libertatea)
O comuna din judetul Ialomita nu are niciun asistat social. Toti locuitorii din Gheorghe Doja isi castiga existenta muncind Se intampla in Romania: o localitate din judetul Ialomita nu are niciun asistat social. Toti locuitorii comunei Gheorghe Doja isi castiga existenta muncind, pe masa Primariei neexistand niciun dosar de acordare a ajutorului social in baza Legii venitului minim garantat. In comuna Gheorghe Doja, judetul Ialomita, traiesc 2.700 de suflete. Comuna este singura din judetul […] Post-ul O comuna din judetul Ialomita nu are niciun asistat social. Toti locuitorii din Gheorghe Doja isi castiga... ...continuare.

TRAFICUL este BLOCAT pe DN2 din cauza unui ACCIDENT. DRUMURI NATIOANLE INCHISE

publicat 2017-11-13 07:30:03 (Evenimentul-Zilei)
TRAFICUL este BLOCAT pe DN2 din cauza unui ACCIDENT. DRUMURI NATIOANLE INCHISE In judetul Ialomita traficul pe DN2 se desfasoara ingreunat la iesirea din localitatea Urziceni catre Buzau, din cauza unei coliziuni intre doua autoturisme. ...continuare.

'E-Distributie' Dobrogea a investit 1,7 milioane lei pentru linii electrice de inalta tensiune

publicat 2017-11-10 17:45:01 (Bursa)
'E-Distributie' Dobrogea a investit 1,7 milioane lei pentru linii electrice de inalta tensiune 'E-Distributie' Dobrogea, parte a grupului energetic italian 'Enel', este pe cale sa finalizeze un program pentru montarea unui numar de 1.000 de distantiere de faza pe noua linii electrice aeriene de inalta tensiune din judetele Calarasi, Ialomita si Tulcea, valoarea investitiei fiind de aproximativ 1,7 milioane de lei, potrivit unui comunicat al companiei. ...continuare.

Incredibil! Ce au facut patru detinuti in Penitenciarul Giurgiu. Au pus mana pe telefon si...

publicat 2017-11-09 10:45:13 (Realitatea-TV)
Incredibil! Ce au facut patru detinuti in Penitenciarul Giurgiu. Au pus mana pe telefon si... Politisti de la IPJ Calarasi au efectuat miercuri trei perchezitii in Penitenciarul din Giurgiu si la locuintele unor persoane din judetul Ialomita banuite de comiterea mai multor inselaciuni prin metoda "accidentul", prejudiciul cauzat prin activitatea infractionala fiind de 29.000 de lei. ...continuare.

Romania a primit finantare de 17 milioane de euro de la CE pentru proiecte de imbunatatire a accesului la apa potabila

publicat 2017-11-07 17:15:14 (Romania-TV)
Romania a primit finantare de 17 milioane de euro de la CE pentru proiecte de imbunatatire a accesului la apa potabila Proiecte de infrastructura pentru gestionarea si distributia apei potabile, in valoare de peste 17 milioane de euro din Fondul de coeziune, vor fi derulate in judetele Constanta, Gorj, Ialomita, Ilfov si Suceava, potrivit unui comunicat de presa a Reprezentantei Comisiei Europene in Romania. ...continuare.

Doi politisti si angajata unei primarii au fost CONDAMNAȚI: Au fost prinsi cu bani

publicat 2017-11-07 00:30:02 (Click)
Doi politisti si angajata unei primarii au fost CONDAMNAȚI: Au fost prinsi cu bani Doi politisti si un functionar public au fost condamnati pentru luare de mita si trafic de influenta, printr-o sentinta definitiva a Curtii de Apel Bucuresti, care a mentinut decizia pronuntata de Tribunalul Ialomita, potrivit unui comunicat de presa remis luni de Directia Citeste mai departe... ...continuare.

Exista un sat din Romania unde tinerele invata sa fie gospodine. Scoala de neveste

publicat 2017-11-05 23:00:02 (CanCan)
Exista un sat din Romania unde tinerele invata sa fie gospodine. Scoala de neveste In micul sat ialomitean Luciu, cinci batrane incearca sa tina vie traditia si cultura populara. La fel ca pe vremuri, batranele organizeaza sezatori, unde le invata pe fetele tinere din sat cum sa teasa la razboi stergare si covoare. De asemenea, bunicutele sunt maestre si la gatit, stiind sa prepare toate mancarurile traditionale din zona Ialomitei. CANCAN.RO, SITE-UL NR. 1 DIN ROMANIA, va prezinta, in exclusivitate, povestea "Scolii de neveste" Luciu. (VEZI SI: S-a "intors in timp" cu 100... ...continuare.

ALERTA fara precedent in tara noastra: O boala teribila a facut mii de victime

publicat 2017-11-05 10:00:03 (Click)
ALERTA fara precedent in tara noastra: O boala teribila a facut mii de victime Peste 9.700 de cazuri de rujeola s-au inregistrat in Romania de la debutul epidemiei, in urma cu un an, 24 fiind confirmate in ultima saptamana, cele mai multe in Ialomita. Citeste mai departe... ...continuare.

Peste 9.700 de cazuri de rujeola, confirmate de la debutul epidemiei

publicat 2017-11-04 10:45:01 (Bursa)
Peste 9.700 de cazuri de rujeola, confirmate de la debutul epidemiei Peste 9.700 de cazuri de rujeola s-au inregistrat in tara noastra de la debutul epidemiei, in urma cu un an, 24 fiind confirmate in ultima saptamana, cele mai multe in Ialomita, informeaza Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT), prin intermediul unui comunicat. ...continuare.

Epidemia de rujeola a facut pana acum 9.700 de cazuri. 24 dintre acestea, numai in ultima saptamana

publicat 2017-11-04 09:30:09 (Romania-TV)
Epidemia de rujeola a facut pana acum 9.700 de cazuri. 24 dintre acestea, numai in ultima saptamana Peste 9.700 de cazuri de rujeola s-au inregistrat in Romania de la debutul epidemiei, in urma cu un an, 24 fiind confirmate in ultima saptamana, cele mai multe in Ialomita. ...continuare.