Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

VIDEO / Situatie inexplicabila, la Iasi! Un barbat a atins moastele Sfintei Parascheva si a inceput sa urle ca din gura de sarpe. Credinciosii il priveau socati si ii faceau cruce

publicat 2017-10-11 16:00:02 (Antena-1)
Cateva mii de pelerini au asistat, marti dimineata, la procesiunea scoaterii raclei cu moastele Sfintei Cuvioasei Parascheva din Catedrala Mitropolitana din Iasi, acestea fiind depuse intr-un baldachin in curtea lacasului de cult.  ...continuare.

Un scriitor de Nobel, UMILIT pe un aeroport din Romania

publicat 2017-10-11 15:45:20 (Realitatea-TV)
Un scriitor de Nobel, UMILIT pe un aeroport din Romania Marturie socanta facuta la Iasi la Festivalul International de Literatura si Traducere Iasi (FILIT) de Nuruddin Farah, unul dintre cei mai importanti scriitori contemporani, candidat in mai multe randuri la premiul Nobel pentru Literatura. ...continuare.

Perchezitii in Penitenciarul Iasi, metoda "accidentul" face noi victime

publicat 2017-10-11 10:00:15 (Romania-TV)
Perchezitii in Penitenciarul Iasi, metoda "accidentul" face noi victime Politistii botosaneni, sub coordonarea Parchetului de pe langa Judecatoria Botosani, efectueaza, miercuri dimineata, perchezitii in Penitenciarul Iasi si pe raza localitatii Plevna, la persoane banuite de comiterea ori complicitate la savarsirea de inselaciuni prin metoda "accidentul". ...continuare.

'Nu este nevoie doar de o autostrada Pitesti-Sibiu, ci si de o autostrada Iasi-Targu Mures'

publicat 2017-10-11 00:15:02 (Bursa)
'Nu este nevoie doar de o autostrada Pitesti-Sibiu, ci si de o autostrada Iasi-Targu Mures' Autostrazile Romaniei trebuie sa traverseze muntii Carpati, insa nu doar de la nord la sud, ci si de la est la vest, astfel ca nu este nevoie doar de autostrada Pitesti-Sibiu, ci si de autostrada Iasi-Targu Mures, a declarat, marti, guvernatorul Bancii Nationale a Romaniei, Mugur Isarescu, intr-un discurs, citat de Agerpres. ...continuare.

Mugur Isarescu: Avem un necesar enorm de mare de infrastructura. Nu este nevoie doar de Pitesti-Sibiu, ci si de Iasi-Targu Mures

publicat 2017-10-10 17:30:09 (Romania-TV)
Mugur Isarescu: Avem un necesar enorm de mare de infrastructura. Nu este nevoie doar de Pitesti-Sibiu, ci si de Iasi-Targu Mures Autostrazile Romaniei trebuie sa traverseze muntii Carpati, insa nu doar de la nord la sud, ci si de la est la vest, astfel ca nu este nevoie doar de autostrada Pitesti-Sibiu, ci si de autostrada Iasi-Targu Mures, a declarat, marti, guvernatorul Bancii Nationale a Romaniei, Mugur Isarescu, intr-un discurs sustinut cu ocazia evenimentului Ernst and Young Romania - 25 de ani. ...continuare.

Ce TELEVIZIUNE nu a primit licenta de la CNA. E banuita de propaganda ruseasca

publicat 2017-10-10 16:00:07 (Realitatea-TV)
Ce TELEVIZIUNE nu a primit licenta de la CNA. E banuita de propaganda ruseasca CNA a respins, marti, o cerere a companiei Telecontent Production din Iasi pentru postul iesean RTR, dupa ce, in august, amanase o decizie in acest sens, dupa cum au spus pentru HotNews.ro reprezentanti ai forului audiovizual. Acum doua luni, Forbes scria ca aceasta companie era detinuta de TV Content SRL din Chisinau, ce transmite programele televiziunii de stat rusesti Rossiya 1. Situatia RTR a ridicat suspiciuni legate de o posibila tentativa de intrare a propagandei rusesti in... ...continuare.

FOTO / Imagini impresionante! Mii de credinciosi s-au asezat deja la coada ca sa se roage la moastele Sfintei Parascheva! Avem programul religios al sarbatorii

publicat 2017-10-10 14:15:02 (CanCan)
Desi mai sunt patru zile pana cand credinciosii o vor sarbatori pe Sfanta Parascheva, mii de oameni au format deja cozi uriase pe strazile din Iasi. Cu totii vor sa se roage si sa se inchine la moastele Sfintei, cunoscuta drept ocrotitoarea Iasiului si a intregii Moldove. Cateva zeci de autocare au ajuns in Iasi de ieri, cele mai multe dintre acestea fiind din Voluntari ...continuare.

Povestea incredibila a castigatorului de la Loto din Iasi. Iata ce va face cu banii

publicat 2017-10-10 11:00:09 (Romania-TV)
Povestea incredibila a castigatorului de la Loto din Iasi. Iata ce va face cu banii Castigatorul marelui premiu de la Loto este un barbat din Iasi. Acesta sustine ca a intrat intamplator in agentia loto, iar numerele alese nu au nicio semnificatie pentru el. Mai mult, agentia din care a luat biletul norocos a mai dat un castigator de 4 milioane de euro. ...continuare.

S-a aflat cine e castigatorul marelui premiu la LOTO. A ridicat peste 4 milioane de lei!

publicat 2017-10-10 00:00:02 (CanCan)
S-a aflat cine e castigatorul marelui premiu la LOTO. A ridicat peste 4 milioane de lei! Castigatorul premiului de categoria I la tragerea Loto 6/49 din 8.10.2017 s-a prezentat la sediul central al Loteriei Romane. El a ridicat premiul in valoare de 4.604.988,60 lei. Biletul norocos a fost jucat la agentia 22-001 din Iasi si a fost completat cu 3 variante simple la Loto 6/49, pretul acestuia fiind de 14,50 lei.Castigatorul este din Iasi si are in jur de 40 de ani si a declarat pentru Loteria Romana ca a jucat constant pana in urma cu 6-7 ani, apoi, a considerat ca jocul nu este... ...continuare.