Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

"Camara cu bunatati" aduce alimente familiilor nevoiase: "Nu am mancat niciodata o banana"

publicat 2017-11-24 08:30:09 (ProTV)
Mos Craciun va ajunge mai repede la zeci de familii nevoiase din Maramures. Spiridusii care se ocupa de campania numita „Camara cu bunatati" au început deja sa adune daruri de la oameni cu suflet mare. ...continuare.

COD GALBEN de ceata: Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures. Izolat va fi si burnita

publicat 2017-11-23 11:30:06 (Mediafax)
COD GALBEN de ceata: Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures. Izolat va fi si burnita Judetele Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures sunt, joi, sub avertizare cod galben de ceata. Izolat va fi si burnita. ...continuare.

Cantecul unirii cu Basarabia a fost LANSAT: Peste Prut, la rasarit VIDEO

publicat 2017-11-23 11:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Cantecul unirii cu Basarabia a fost LANSAT: Peste Prut, la rasarit VIDEO Trei interpreti de folclor, Paul Ananie, Nicu Mata si Gabriel Dumitru, provenind din Maramures, Arges si Basarabia, au lansat cantecul unirii "Peste Prut, la rasarit". ...continuare.

Mai multe judete sunt sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-23 10:45:11 (Ziarul-Financiar)
Mai multe judete sunt sub avertizare cod galben de ceata Judetele Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures sunt, joi, sub avertizare cod galben de ceata. Izolat va fi si burnita. ...continuare.

Locul din Romania unde stratul de zapada atinge 20 de centimetri. Traficul a fost ingreunat

publicat 2017-11-22 16:30:02 (Antena3)
Locul din Romania unde stratul de zapada atinge 20 de centimetri. Traficul a fost ingreunat Pe toate drumurile judetene si comunale din judetul Maramures se circula în conditii de iarna ca urmare a ninsorilor cazute în ultimele ore. Stratul de zapada la munte a ajuns la 20 cm, a declara... ...continuare.

Locul din Romania in care iarna s-a instalat deja. Stratul de zapada masoara 20 cm

publicat 2017-11-22 16:00:08 (Realitatea-TV)
Locul din Romania in care iarna s-a instalat deja. Stratul de zapada masoara 20 cm Pe toate drumurile judetene si comunale din judetul Maramures se circula in conditii de iarna ca urmare a ninsorilor cazute in ultimele ore, iar stratul de zapada la munte a ajuns la 20 cm, a declarat, miercuri, purtatorul de cuvant al Consiliului Judetean Maramures, Amalia Babici Man. ...continuare.

Infractor roman, cautat in Germania, depistat in Maramures. Era urmarit international pentru sase inselaciuni

publicat 2017-11-22 14:45:07 (Libertatea)
Infractor roman, cautat in Germania, depistat in Maramures. Era urmarit international pentru sase inselaciuni Infractor roman, cautat in Germania, depistat in Maramures. La data de 21 noiembrie a.c., politistii Inspectoratului de Politie Judetean Maramures au depistat un barbat, in varsta de 40 de ani, din Valenii de Munte, judetul Prahova, care era urmarit international. Pe numele acestuia, autoritatile judiciare germane au emis un mandat european de arestare, pentru comiterea […] Post-ul Infractor roman, cautat in Germania, depistat in Maramures. Era urmarit international pentru sase... ...continuare.

Un barbat urmarit international pentru inselaciuni comise in Germania, prins in Maramures

publicat 2017-11-22 11:15:11 (Romania-TV)
Un barbat urmarit international pentru inselaciuni comise in Germania, prins in Maramures Un barbat de 40 de ani din Valenii de Munte, judetul Prahova, urmarit international pentru comiterea a sase inselaciuni in Germania, a fost prins de catre politistii din Maramures. El a fost arestat si urmeaza a fi predat autoritatilor din Germania. ...continuare.

Accident in lant, in Maramures, dupa ce o basculanta cu nisip s-a rasturnat in trafic, peste o masina

publicat 2017-11-20 17:45:07 (ProTV)
Accident în lant pe o sosea dîn Tautii Magheraus, judetul Maramures. O basculanta plina cu nisip s-a rasturnat peste un autoturism care circula dîn sens opus si un TIR care venea din spate nu a mai putut frâna. ...continuare.

Grav accident rutier pe DN1C: 5 persoane ranite, intre care 3 incarcerate

publicat 2017-11-20 15:15:08 (Realitatea-TV)
Grav accident rutier pe DN1C: 5 persoane ranite, intre care 3 incarcerate Cinci persoane au fost ranite dupa ce, luni dupa-amiaza, in localitatea Tautii Magheraus, judetul Maramures, un autotren incarcat cu nisip s-a rasturnat peste un autoturism. ...continuare.