Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cel care si-a MACELARIT sotia si apoi i-a foc ei si soacrei este un APRECIAT INTELECTUAL

publicat 2018-04-14 14:45:15 (Puterea)
Cel care si-a MACELARIT sotia si apoi i-a foc ei si soacrei este un APRECIAT INTELECTUAL Barbatul acuzat ca a provocat moartea fostei sale sotii si a mamei acesteia, din Reghin, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Agresorul este recunoscut pentru o serie de inovatii. Apropiatii spun ca dupa ce Muntean a decis sa-si continue activitatea in sectorul privat, a dat faliment si si-a pierdut apartamentul, incepand apoi si declinul familiei. Judecatorul de drepturi si libertati din cadrul Tribunalului Mures a admis vineri propunerea formulata de Parchetul de pe langa Tribunalul... ...continuare.

Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala

publicat 2018-04-14 08:30:13 (Libertatea)
Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz. Directorul Administratiei de Apa Bazinala Mures, Cristian Bratanovici, a declarat ca poluarea cu ulei s-a produs dupa ce s-a fisurat un transformator al termocentralei de la Iernut, transmite Mediafax. “Am luat probe si am sistat imediat evacuarea, dar deja din cauza […] Post-ul Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Raul Mures, poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz

publicat 2018-04-14 00:00:15 (Romania-TV)
Raul Mures, poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz Directorul Administratiei de Apa Bazinala Mures, Cristian Bratanovici, a declarat ca poluarea cu ulei s-a produs dupa ce s-a fisurat un transformator al termocentralei de la Iernut, iar reprezentantii acesteia nu si-au dat seama, fiind sesizati de catre un reprezentant al Asociatiei Judetene a Pescarilor, fiind trimise echipe. "Am luat probe si am sistat imediat evacuarea, dar deja din cauza debitului de pe raul Mures si a vitezei de propagare s-a difuzat. In doua ore, a ajuns la Ludus. Nu e... ...continuare.

Raul Mures, poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz

publicat 2018-04-13 23:30:13 (Mediafax)
Raul Mures, poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz Raul Mures a fost poluat accidental, vineri, cu ulei in urma unei fisuri la un transformator de la o termocentrala a Romgaz de la Iernut. Nu exista mortalitate piscicola si se incearca reducerea poluarii prin montarea de baraje absorbante, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Stare de alerta: Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz

publicat 2018-04-13 22:45:32 (Ziarul-Financiar)
Stare de alerta: Raul Mures a fost poluat accidental cu ulei de la o termocentrala a Romgaz Raul Mures a fost poluat accidental, vineri, cu ulei in urma unei fisuri la un transformator de la o termocentrala a Romgaz de la Iernut. Nu exista mortalitate piscicola si se incearca reducerea poluarii prin montarea de baraje absorbante, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Poluare pe Mures, din cauza unei termocentrale. Petele de ulei, semnalate de un pescar

publicat 2018-04-13 22:15:21 (ProTV)
Autoritatile se contrazic în ceea ce priveste modul în care a fost gestionata situatia. ...continuare.

Barbatul care si-a ucis fosta sotia, iar apoi a dat foc locuintei in care mai era mama ei, arestat preventiv

publicat 2018-04-13 20:15:18 (Romania-TV)
Barbatul care si-a ucis fosta sotia, iar apoi a dat foc locuintei in care mai era mama ei, arestat preventiv Potrivit unui comunicat de presa trimis, vineri, de Tribunalul Mures, barbatul acuzat ca si-a omorat, joi, fosta sotie si a incendiat apartamentul in care a avut loc scandalul, a fost arestat preventiv. "S-a admis propunerea formulata de Parchetul de pe langa Tribunalul Mures si s-a dispus arestarea preventiva a inculpatului, cercetat sub aspectul savarsirii infractiunii de omor, tentativa la omor si distrugere, pe o perioada de 30 de zile, pana in 12 mai. Incheierea poate fi atacata cu... ...continuare.

Noi detalii in cazul crimei de la Reghin. Barbatul care si-a injunghiat sotia si soacra este un cunoscut inventator

publicat 2018-04-13 17:00:16 (Romania-TV)
Noi detalii in cazul crimei de la Reghin. Barbatul care si-a injunghiat sotia si soacra este un cunoscut inventator Barbatul care a socat o lume intreaga este absolvent al Institutului Politehnic de Tehnologie a Constructiilor de Masini din Tirgu-Mures, a obtinut prin concurs un post la Sectia Proiectare Prototipuri din cadrul Intreprinderii Metalurgice ,,,Metalurgica" Reghin unde a facut munca de proiectare prototip pana in anul 1998. Prima sa inovatie tehnologica realizata a fost un ,,Dispozitiv pentru rectificari interioare a conductelor pentru fluide, in vederea diminuarii efectelor fenomenului de... ...continuare.

Vesti NOI de la METEO! A fost cea mai calduroasa zi din luna aprilie. Ce surprize ne mai pregateste vremea

publicat 2018-04-13 14:15:02 (Antena-1)
Vesti NOI de la METEO! A fost cea mai calduroasa zi din luna aprilie. Ce surprize ne mai pregateste vremea Au fost mai multe recorduri de temperatura ieri. Termometrele au urcat chiar si pana la 30 de grade. Si in Targu Mures maximele au fost cele mai ridicate pentru aceasta perioada- 28 de grade Celsius. ...continuare.

Incendiu PUTERNIC in judetul Mures! O persoana a murit. SCENARIU-ȘOC: Focul ar fi fost PUS INTENȚIONAT

publicat 2018-04-12 23:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Incendiu PUTERNIC in judetul Mures! O persoana a murit. SCENARIU-ȘOC: Focul ar fi fost PUS INTENȚIONAT O femeie din Reghin, judetul Mures, a murit, iar alta a suferit arsuri si s-a intoxicat cu fum, dupa apartamentul in care locuiau a luat foc. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro