Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Barbat din Mures mort, dupa ce masina in care se afla a fost spulberata de tren

publicat 2017-11-20 17:45:07 (ProTV)
Accident tragic în judetul Mures, unde un barbat de 65 de ani si-a pierdut viata dupa ce masina pe care o conducea a fost spulberata de un tren, duminica seara, în localitatea Vidrasau. ...continuare.

Masina lovita de un tren in Mures: o persoana A MURIT. Traficul feroviar este BLOCAT

publicat 2017-11-19 22:00:12 (Romania-TV)
Masina lovita de un tren in Mures: o persoana A MURIT. Traficul feroviar este BLOCAT Traficul feroviar din zona Parcului Industrial Vidrasau, din judetul Mures, este blocat dupa ce o masina a fost lovita de un tren. La acest moment, este asteptata o alta locomotiva pentru a prelua garnitura implicata in accident. ...continuare.

Avertizare de fenomene periculoase. Opt judete sunt sub cod galben de ceata

publicat 2017-11-17 08:45:02 (Antena3)
Avertizare de fenomene periculoase. Opt judete sunt sub cod galben de ceata Opt judete - Cluj, Salaj, Satu Mare, Bistrita-Nasaud, Maramures, Sibiu, Mures si Bihor - se afla sub avertizare cod galben de ceata, vineri dimineata, vizibilitatea scazând local sub 200 de metri si... ...continuare.

Atentie, soferi! Opt judete, sub cod galben de ceata

publicat 2017-11-17 08:00:02 (Antena3)
Atentie, soferi! Opt judete, sub cod galben de ceata Administratia Nationala de Meteorologie a emis vineri, 17 noiembrie, mai multe atentionari cod galben de ceata pentru opt judete. Atentionarile vizeaza judetele Bihor, Sibiu, Mures, Cluj, Salaj, Satu... ...continuare.

Maghiarii vor infiintarea prin lege a unei scoli romano-catolice

publicat 2017-11-16 17:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Maghiarii vor infiintarea prin lege a unei scoli romano-catolice Presedintele UDMR Targu Mures, Vass Levente, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca Uniunea a depus la Parlament un proiect de lege prin care se doreste ca Ministerul Educatiei Nationale sa poata infiinta Liceul Teologic Romano-Catolic (LTRC) de la Targu Mures. ...continuare.

Vass Levente (UDMR): Peste 50 de localitati din judetul Mures nu au acoperire cu semnal de telefonie mobila

publicat 2017-11-16 15:45:02 (Capital)
Vass Levente (UDMR): Peste 50 de localitati din judetul Mures nu au acoperire cu semnal de telefonie mobila Deputatul UDMR Vass Levente a anuntat, joi, intr-o conferinta de presa sustinuta la Targu Mures, ca 51 de localitati din judetul Mures nu au acoperire cu semnal de telefonie mobila, iar din acest motiv aplicatia "Sistem Alert" pentru alertarea populatiei in situatii de risc major nu ar putea fi functionala, potrivit Agerpres. ...continuare.

Se mutase din Tirgu Mures la Constanta pentru a fi alaturi de viitorul ei sot. Apoi, ceva naucitor s-a intamplat

publicat 2017-11-16 13:00:01 (Antena3)
Se mutase din Tirgu Mures la Constanta pentru a fi alaturi de viitorul ei sot. Apoi, ceva naucitor s-a intamplat O poveste de dragoste tulbura o tara întreaga. Doi tineri îndragostiti au spus adio acestei lumi cu putin timp înainte sa se casatoreasca. Octavia si Alexandru, tinerii frumosi si &icir... ...continuare.

Cod galben de ceata in Sibiu si Mures

publicat 2017-11-16 07:15:07 (Mediafax)
Cod galben de ceata in Sibiu si Mures Judetele Sibiu si Mures sunt joi dimineata sub cod galben de ceata, potrivit unor atentionari ale Administratiei Nationale de Meteorologie. ...continuare.

'Strabag', compania castigatoare pentru realizarea lotului de autostrada Targu Mures-Ungheni

publicat 2017-11-15 21:45:02 (Bursa)
'Strabag', compania castigatoare pentru realizarea lotului de autostrada Targu Mures-Ungheni Compania 'Strabag' a fost desemnata castigatoarea licitatiei pentru realizarea lotului Targu Mures - Ungheni de pe autostrada Brasov - Targu Mures - Cluj - Oradea, valoarea contractului fiind de 192,06 milioane lei fara TVA, a anuntat astazi Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) prin intermediul unui comunicat de presa. ...continuare.

Strabag a castigat contractul pentru realizarea lotului Targu Mures-Ungheni, estimat la 49 milioane euro

publicat 2017-11-15 11:15:07 (Romania-TV)
Strabag a castigat contractul pentru realizarea lotului Targu Mures-Ungheni, estimat la 49 milioane euro Firma de constructii Strabag a castigat contractul pentru realizarea lotului Targu Mures-Ungheni, parte din autostrada Brasov-Oradea, contractul fiind estimat la 228,6 milioane lei (49,3 milioane euro), a anuntat miercuri Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR). ...continuare.