Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Tragedie in judetul Neamt! Un copil de patru ani, accidentat mortal de tren

publicat 2017-09-28 18:30:02 (Antena3)
Tragedie in judetul Neamt! Un copil de patru ani, accidentat mortal de tren Un copil, în vârsta de patru ani si jumatate, a fost lovit mortal de tren, în zona Blebea, din Tîrgu Neamt, potrivit tvmneamt.ro. El se afla cu bunicul lui la cules de macese.... ...continuare.

O grupare periculoasa, care se ocupa de crime, talharii si santaj, anihilata de procurorii DIICOT

publicat 2017-09-28 17:30:07 (ProTV)
Cinci persoane au fost retinute în Vaslui si Neamt, în timp ce liderul grupului este în arest pe teritoriul Irlandei. ...continuare.

Maia Morgenstern, marturisiri dureroase: "Mancam paine cu margarina si citeam despre friptura"

publicat 2017-09-28 15:00:01 (Antena3)
Maia Morgenstern, marturisiri dureroase: Mancam paine cu margarina si citeam despre friptura Astazi este una dintre cele mai apreciate actrite de la noi, insa Maia Morgenstern recunoaste ca viata sa nu a fost doar lapte si miere. "Cu treizeci de ani in urma. La Piatra Neamt. Puneam... ...continuare.

Gafa facuta de ministrul Turismului. Unde a "mutat" Mircea Titus Dobre casa lui Ion Creanga - VIDEO

publicat 2017-09-25 20:45:01 (Antena3)
Gafa facuta de ministrul Turismului. Unde a mutat Mircea Titus Dobre casa lui Ion Creanga - VIDEO Ministrul Turismului, Mircea Titus Dobre, a facut o gafa la o dezbatere publica tinuta la Piatra Neamt, el "mutand" casa lui Ion Creanga din judetul Neamt in Botosani.  Atunci... ...continuare.

ACCIDENT CUMPLIT! A fost spulberat de o masina, in drum spre nunta

publicat 2017-09-25 17:00:08 (Realitatea-TV)
ACCIDENT CUMPLIT! A fost spulberat de o masina, in drum spre nunta Un barbat din Piatra-Neamt a fost victima unui accident rutier ce a avut loc sambata noaptea, pe DN26, intre localitatile Galati si Vanatori. ...continuare.

Teodora Sava, fetita minune a muzicii! Cand s-a nascut, nu a scos niciun sunet, insa acum a recuperat cu brio: "Sper sa fac asta toata viata"

publicat 2017-09-22 21:30:01 (Antena-1)
Teodora Sava, adolescenta din Piatra Neamt, s-a dedicat mucizii inca din primii ani de viata si nu se vede facand altceva. ...continuare.

O companie din Piatra-Neamt care produce remorci pentru panouri publicitare si minibaruri a creat un brand de biciclete electrice

publicat 2017-09-22 20:30:09 (Ziarul-Financiar)
O companie din Piatra-Neamt care produce remorci pentru panouri publicitare si minibaruri a creat un brand de biciclete electrice Citeste si: ZF Corporate: statistici auto si transporturi Bicicletele Bizze sunt produse in prezent in China, dar actionarii fabricii se gandesc sa inceapa productia locala de anul viitor. Compania Bizz On Wheels din Piatra-Neamt, care produce din 2011 re­morci pentru panouri publicitare si minibaruri care pot fi folosite pentru di­verse evenimente, intentioneaza ca de anul viitor sa produca si biciclete electrice pe care in prezent le importa din China. O astfel de bi­cicleta costa intre... ...continuare.

Dosarul finantarii ilegale a PNL. Pinalti: "Am mers cu 50.000 si apoi cu 100.000 de euro!"

publicat 2017-09-22 13:00:02 (CanCan)
Dosarul finantarii ilegale a PNL. Pinalti: Am mers cu 50.000 si apoi cu 100.000 de euro! Gheorghe Stefan, poreclit Pinalti, fost edil al municipiului Piatra Neamt, a ajuns la tribunal in calitate de martor, in dosarul finantarii ilegale a PNL.Gheorghe Stefan, poreclit Pinalti, fost edil al municipiului Piatra Neamt, a ajuns la tribunal in calitate de martor, in dosarul finantarii ilegale a PNL. Audiat a fost Vasile Blaga, acuzat de trafic de influenta. "Am mai mers inca o data cu 50.000 euro si inca o data cu 100.000 euro. In mai-iulie, primele doua virari de bani, iar a treia,... ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 17:30:02 (Antena-1)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala  cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Bucuresti, 21 septembrie 2017 - Prima saptamana de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis, Valcea si Vrancea. ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 16:30:02 (Antena3)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Prima saptamâna de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis,... ...continuare.