Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Atac extrem in PNL: "LUDOVICE, TOCMAI I-AI SCUIPAT PE OBRAZ pe romanii care muncesc cinstit in tara asta"

publicat 2018-04-22 19:00:05 (Evenimentul-Zilei)
Atac extrem in PNL: LUDOVICE, TOCMAI I-AI SCUIPAT PE OBRAZ pe romanii care muncesc cinstit in tara asta Liderul PNL, Ludovic Orban, a fost tinta unor critici dure din partea senatorului Daniel Zamfir, care s-a simtit revoltat dupa ce a aflat unde este angajat presedintele sau de partid. ...continuare.

Strategia Romania 2040, scrisa de o comisie condusa de Dragnea, obligatorie pentru toate guvernele

publicat 2018-04-22 18:45:11 (Realitatea-TV)
Strategia Romania 2040, scrisa de o comisie condusa de Dragnea, obligatorie pentru toate guvernele La o luna de la Congresul PSD in care Liviu Dragnea si-a prezentat planurile pentru douazeci de ani de acum incolo, Secretariatul General al Guvernului a initiat un proiect de lege prin care se infiinteaza o comisie condusa de seful PSD, care sa elaboreze intr-un an Strategia "Romania 2040". Odata adoptata, aceasta ar urma sa fie introdusa obligatoriu in programul de guvernare al oricarui guvern ce va urma de acum incolo. Potrivit proiectului de lege postat pe site-ul SGG, "se instituie... ...continuare.

Investitorii in Delta Dunarii vor putea construi pensiuni cu un teren de doar 200 metri patrati. Care era limita anterioara

publicat 2018-04-22 18:30:15 (Romania-TV)
Investitorii in Delta Dunarii vor putea construi pensiuni cu un teren de doar 200 metri patrati. Care era limita anterioara Noul act normativ special dedicat investitorilor in turismul din Delta faciliteaza constructia de pensiuni agroturistice si accesarea de fonduri pentru dezvoltarea turismului pe teritoriul Rezervatiei Biosferei Delta Dunarii. "Asadar si cei care detin suprafete mici de teren in Delta, inconjurate sau traversate de apele Dunarii, pot dezvolta de acum, pensiuni agroturistice si pot primi bani pentru investitii", se arata intr-un comunicat al Ministerului Turismului. Trif a cerut autoritatilor... ...continuare.

PROIECT O comisie condusa de Dragnea va realiza Strategia "Romania 2040", obligatorie pentru guvernele viitoare. PNL acuza “un mod de gandire bolnav, infestat de nostalgii comuniste”

publicat 2018-04-22 17:00:13 (Money.ro)
Prin proiect, se instituie obligatia elaborarii si actualizarii Strategiei de dezvoltare economica si sociala a Romaniei pe termen lung, denumita Strategia "Romania 2040" precum si cadrul "institutional de realizare si de asigurare a consensului national", relateaza News.ro.   "Strategia "Romania 2040" se va elabora prin consens national si va cuprinde scenarii si politici publice alternative pentru atingerea obiectivelor asumate. Strategia "Romania 2040" se va elabora in... ...continuare.

Noi facilitati de investitie in Delta Dunarii

publicat 2018-04-22 17:00:02 (Bursa)
Noi facilitati de investitie in Delta Dunarii Ministrul Turismului a semnat un ordin de ministru menit sa-I sprijine pe cei care isi doresc sa investeasca si sa dezvolte zona Deltei Dunarii, se arata intr-un comunicat al ministerului de resorzt, remis Redactiei. ...continuare.

ANAF a trimis o SOMAȚIE de plata pe numele unei fetite de sase ani!

publicat 2018-04-22 16:45:17 (Money.ro)
Bizar este faptul ca somatia a fost trimisa pe numele fetitei de sase ani. Iar daca suma cu pricina nu va fi achitata in termen de 15 zile, micuta ar trebui sa suporte atat cheltuieli de judecata, cat si pe cele pentru executare silita, informeaza Realitatea.net.   Mama fetitei nu este revoltata de suma pe care trebuie sa o plateasca, ci de faptul ca somatia i-a fost adresata copilei sale minore.   "Toata situatia asta e de-a rasu'- plansu'. Eu inteleg ca nu este o suma... ...continuare.

Semnal de alarma: INCEPE criza economica REALA!

publicat 2018-04-22 16:30:13 (Money.ro)
"Incepe criza economica reala (nu aia cantata propagandistic de BNR, de libertarienii din PNL si de #rezistenti). In primele trei luni ale anului 2018 au intrat in insolventa 2.305 societati comerciale, mai mult cu 19,31% decat in perioada corespunzatoare a anului 2017. Pentru cei ce nu cunsosc acest "amanunt", trebuie spus ca, statistic, 96% din numarul total al dosarelor de insolventa sunt falimente, deci aceste intreprinderi urmeaza a disparea in scurt timp, cu tot cu locurile... ...continuare.

Apple cheama clientii la reprezentanta pentru a-si inlocui bateria de la MacBook, dupa ce mai multe persoane au raportat defectiuni din fabrica

publicat 2018-04-22 16:00:31 (Ziarul-Financiar)
Apple cheama clientii la reprezentanta pentru a-si inlocui bateria de la MacBook, dupa ce mai multe persoane au raportat defectiuni din fabrica Apple a anuntat saptamana aceasta ca asteapta mai multi clienti sa se intoarca la fabrica cu computerele MacBook Pro, dupa ce mai multi clienti au raportat ca bateria integrata din computerele lor era defecta din fabrica, potrivit Reuters. Compania a transmis ca defectiunea nu este o amenintare la siguranta clientilor.Unitatile afectate au fost produse intre octombrie 2016 si octombrie 2017, a transmis compania, fara sa mentioneze numarul de MacBook-uri afectate.Producatorul s-a confruntat in... ...continuare.

Banii nu cumpara fericirea, dar pot cumpara conditiile pentru o viata mai lunga: Cei mai bogati 1% oameni din lume traiesc cu 10 ani mai mult decat polul opus

publicat 2018-04-22 15:45:30 (Ziarul-Financiar)
Banii nu cumpara fericirea, dar pot cumpara conditiile pentru o viata mai lunga: Cei mai bogati 1% oameni din lume traiesc cu 10 ani mai mult decat polul opus Chiar daca banii nu pot cumpara fericirea, potrivit credintelor populare, acestia pot intretine o conditie fizica mult mai buna, iar cei mai bogati oameni din lume sunt dispusi sa plateasca pentru asta.In ultimele decenii, speranta medie de viata a crescut aproape in toate colturile lumii. In China, in Statele Unite si in cea mai mare parte din estul Europei, speranta de viata la nastere a ajuns la 70, aproape 80 de ani, potrivit OECD. Mai mult oamenii din vestul Europei si din Japonia se... ...continuare.

O noua editie a campaniei "Doneaza sange! Fii erou!", organizata in Bucuresti

publicat 2018-04-22 15:30:31 (Romania-TV)
O noua editie a campaniei "Doneaza sange! Fii erou!", organizata in Bucuresti "Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti (SSMB), in parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti si Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila", desfasoara, in perioada 23-27 aprilie 2018, in intervalul orar 8.30-13.30, o noua editie a acestei campanii. Pentru o coordonare facila a procesului de donare, in editia de primavara a acestui an, vor fi puse la dispozitie doua centre de recoltare: Palatul Facultatii de Medicina (bd. Eroii Sanitari, nr. 8) si Centrul de... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro