Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Benfica Lisabona someaza un club din Romania. "Initial am crezut ca e o gluma, dar treaba e serioasa!"

publicat 2017-11-01 14:30:11 (Romania-TV)
Benfica Lisabona someaza un club din Romania. "Initial am crezut ca e o gluma, dar treaba e serioasa!" Clubul Benfica Lisabona a somat recent o echipa de liga a IV-a de fotbal din Salaj, Benfica Ileanda, sa-si schimbe denumirea si sa renunte la tot ceea ce inseamna marketing si promovare in care apare numele clubului lusitan, invocand drepturi de proprietate exclusive asupra marcii. ...continuare.

Benfica Lisabona obliga o echipa de liga a IV-a din Salaj sa-si schimbe numele

publicat 2017-11-01 14:15:09 (Libertatea)
Benfica Lisabona obliga o echipa de liga a IV-a din Salaj sa-si schimbe numele Clubul Benfica Lisabona a somat recent o echipa de liga a IV-a de fotbal din Salaj, Benfica Ileanda, sa-si schimbe denumirea si sa renunte la tot ceea ce inseamna marketing si promovare in care apare numele clubului lusitan, invocand drepturi de proprietate exclusive asupra marcii, informeaza Agerpres. Primarul comunei Ileanda, Cornel Lar, cel care este […] Post-ul Benfica Lisabona obliga o echipa de liga a IV-a din Salaj sa-si schimbe numele apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Echipa de fotbal din Romania, somata sa isi schimbe numele

publicat 2017-11-01 14:00:02 (Antena3)
Echipa de fotbal din Romania, somata sa isi schimbe numele Clubul Benfica Lisabona a somat recent o echipa de liga a IV-a de fotbal din Salaj, Benfica Ileanda, sa-si schimbe denumirea si sa renunte la tot ceea ce înseamna marketing si promovare în care... ...continuare.

Un tanar fotbalist, implicat intr-un accident mortal, in Salaj

publicat 2017-10-30 17:30:08 (Realitatea-TV)
Un tanar fotbalist, implicat intr-un accident mortal, in Salaj Un tanar fotbalist de la Unirea Tasnad a trecut printr-un cosmar, duminica seara, dupa ce a dat cu masina peste un barbat, in localitatea Borla, judetul Salaj. ...continuare.

Peste 1.200 de gospodarii din Salaj, fara energie electrica

publicat 2017-10-29 21:45:08 (Romania-TV)
Peste 1.200 de gospodarii din Salaj, fara energie electrica Fenomenele meteo nefavorabile din seara zilei de duminica au lasat fara energie electrica circa 1.200 de gospodarii, din sapte localitati de pe raza judetului Salaj, echipe de la Electrica fiind prezente in teren pentru remedierea defectiunilor. ...continuare.

Accident mortal pe DN1! Un TIR a lovit un microbuz

publicat 2017-10-25 08:30:03 (CanCan)
Accident mortal pe DN1! Un TIR a lovit un microbuz Soferul unui autocamion, care circula inspre Oradea, a efectuat un viraj la stanga, pe marcajul linie dubla continua, pentru a intra in benzinarie. Un microbuz inmatriculat in Salaj, care se indrepta spre Franta, nu a mai reusit sa evite impactul si a intrat direct in autocamion.Accidentul s-a produs pe DN1, intre localitatile Sintion si Oradea. O persoana a murit si alte cinci au fost ranite, in urma impactului. Citeste despre:accident mortal, oradea, camion, microbuz, accident dn1 ...continuare.

Inca 6441 firme au intrat in insolventa in primele noua luni, cu 7,5% mai multe decat anul trecut

publicat 2017-10-23 14:45:07 (Ziarul-Financiar)
Inca 6441 firme au intrat in insolventa in primele noua luni, cu 7,5% mai multe decat anul trecut Numarul firmelor intrate in insolventa a crescut in primele noua luni ale anului cu 7,58%, la un total de 6.441, in luna septembrie ajungand in aceasta situatie 683 de firme, potrivit datelor Registrului Comertului.Cele mai multe insolvente noi au fost inregistrate in Bucuresti, cu un plus de 1.393 firme (in crestere cu 15%), Iasi, cu 385 firme (+8,7%), Bihor, cu 351 firme (dar in scadere cu 16%) si Constanta, cu 277 societati (in crestere cu 20%).La polul opus s-au aflat Salaj, cu 29 de... ...continuare.

Cod galben de ceata in 7 judete. Traficul este ingreunat pe Autostrada Soarelui

publicat 2017-10-20 08:30:06 (Libertatea)
Cod galben de ceata in 7 judete. Traficul este ingreunat pe Autostrada Soarelui Meteorologii au emis o avertizare cod galben de ceata valabila pentru 7 judete: Alba, Harghita, Mures, Maramures, Salaj, Bistrita-Nasaud si Constanta.  Pana la ora 11:00, in judetele Alba, Harghita, Mures, Maramures, Salaj si Bistrita-Nasaud se va semnala ceata care determina scaderea vizibilitatii local sub 200 m si izolat sub 50 m. Pana la ora 10:00, in judetul […] Post-ul Cod galben de ceata in 7 judete. Traficul este ingreunat pe Autostrada Soarelui apare prima data in... ...continuare.

Atentie mare, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru sase judete! Conduceti prudent si uitati de viteza si adrenalina!

publicat 2017-10-20 08:30:01 (Antena-1)
Atentie mare, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru sase judete! Conduceti prudent si uitati de viteza si adrenalina! Sase judete - Tulcea, Caras-Severin, Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures - se afla sub avertizari cod galben de ceata, vineri dimineata. Avertizarile cod galben de ceata emise de Administratia Nationala de Meteorologie sunt in vigoare pana la ora 11.00 in judetele Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures si pana la ora 10.00 in judetele Tulcea si Caras-Severin. ...continuare.

Cod galben de ceata in judetele Cluj si Salaj

publicat 2017-10-20 07:00:23 (Mediafax)
Cod galben de ceata in judetele Cluj si Salaj Administratia Nationala de Meteorologie a emis, vineri dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru judetele Cluj si Salaj, in vigoare pana la ora 8. ...continuare.