Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Trei cetateni asiatici, prinsi la frontiera cu Ungaria

publicat 2017-09-30 16:00:06 (Romania-TV)
Trei cetateni asiatici, prinsi la frontiera cu Ungaria Politistii de frontiera din cadrul Serviciul Satu Mare au depistat trei cetateni asiatici care incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria, cu scopul de a ajunge intr-un stat din Spatiul Schengen. ...continuare.

Pandurii l-a demis si pe Adrian Iencsi » Gorjenii au indepartat 3 antrenori in 10 etape

publicat 2017-09-30 15:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Pandurii l-a demis si pe Adrian Iencsi » Gorjenii au indepartat 3 antrenori in 10 etape Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul cu Olimpia Satu Mare, scor 0-1, si Marin Condescu a decis sa-l demita pe Adrian Iencsi, dupa ce a avut o scurta sedinta cu acesta. "Acasa nu prea am reusit sa ne facem jocul, dar sa tinem cont ca la Motru nu este locul nostru obisnuit, pe acest teren ne antrenam cu o zi înainte de meci. Probabil ca atât putem în meciurile de pe acest teren. ... ...continuare.

Un numar de trei cetateni asiatici, depistati cand incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria

publicat 2017-09-30 14:00:01 (Bursa)
Un numar de trei cetateni asiatici, depistati cand incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria Politistii de frontiera din cadrul Serviciului Teritorial al Politiei de Frontiera Satu Mare au depistat trei cetateni asiatici care incercau sa treaca ilegal frontiera in Ungaria, cu scopul de a ajunge intr-un stat din Spatiul Schengen, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Accident dramatic in Satu Mare! Un copil de sapte luni a murit, iar mama si fratele au fost raniti

publicat 2017-09-29 21:15:01 (Antena3)
Accident dramatic in Satu Mare! Un copil de sapte luni a murit, iar mama si fratele au fost raniti Un copil de sapte luni a murit într-un accident rutier produs vineri seara pe DN 19 în localitatea Certeze, mama acestuia si fratele de patru ani fiind internati la spitalul din Negresti Oas, a declarat... ...continuare.

Greseala uriasa: Romania pierde un tezaur in valoare de 360 de miliarde de euro

publicat 2017-09-29 01:00:02 (Click)
Greseala uriasa: Romania pierde un tezaur in valoare de 360 de miliarde de euro Romania are mare nevoie de bani pentru salarii si pensii, dar face o mare gafa din care pierde sute de milioane de euro. Tara noastra este pusa fata in fata cu o mare problema ce ar putea duce la o gaura uriasa. Un important tezaur este in mare pericol. Citeste mai departe... ...continuare.

Accident grav! Doi elevi au fost loviti de o masina chiar pe trecerea de pietoni

publicat 2017-09-25 15:30:02 (Antena3)
Accident grav! Doi elevi au fost loviti de o masina chiar pe trecerea de pietoni Un grav accident rutier a avut loc, luni, în localitatea Culciu Mic din judetul Satu Mare. Șoferul unei masini nu ar fi observat doi elevi care, dupa ce au coborât dintr-un autobuz, ar fi trecut pe... ...continuare.

Școala de fotbal "Daniel Prodan" incepe selectiile! Fratele fostului fotbalist are alaturi un stelist cu sase titluri de campion

publicat 2017-09-25 14:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Școala de fotbal Daniel Prodan incepe selectiile! Fratele fostului fotbalist are alaturi un stelist cu sase titluri de campion Numele lui Daniel Prodan, fotbalist din Generatia de Aur care s-a stins anul trecut, la 44 de ani, va fi purtat de o scoala de fotbal din Satu Mare, creata chiar de fratele acestuia. Ciprian, fost fotbalist la Olimpia Satu Mare, Târgu Mures, U Cluj, Poli Timisoara sau Gaz Metan, având 244 de meciuri si 82 de goluri la nivelul primelor doua ligi, a adus în proiect doi antrenori cu nume în nordul tarii si nu numai. ... ...continuare.

Traficul prin vama Halmeu, oprit temporar

publicat 2017-09-24 17:30:23 (Romania-TV)
Traficul prin vama Halmeu, oprit temporar Traficul de persoane prin Punctul de Trecere a Frontierei Halmeu, judetul Satu Mare, este oprit temporar duminica dupa-amiaza din cauza unor lucrari care se efectueaza la carosabilul de la intrarea in Ucraina, a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului Teritorial al Politiei de Frontiera Sighetu Marmatiei, Iulia Stan. ...continuare.

Cod galben de inundatii. Ce judete sunt vizate!

publicat 2017-09-22 19:30:07 (Realitatea-TV)
Cod galben de inundatii. Ce judete sunt vizate! Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) e emis, vineri, o avertizare cod galben de inundatii, valabila pana sambata dupa-amiaza in bazine hidrografice din judetele Maramures, Satu Mare si Bistrita-Nasaud. ...continuare.

COD GALBEN de INUNDATII. Vezi zonele vizate

publicat 2017-09-22 18:45:09 (Romania-TV)
COD GALBEN de INUNDATII. Vezi zonele vizate Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA) e emis, vineri, o avertizare Cod galben de inundatii, valabila pana sambata la orele pranzului in sase bazine hidrografice din judetele Maramures, Satu Mare si Bistrita-Nasaud. ...continuare.