Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Cel mai mare siloz din Romania se extinde

publicat 2017-10-02 12:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Cel mai mare siloz din Romania se extinde Cel mai mare hub agribusiness din tara anunta o noua investitie, de un milion de euro. Cu acesti bani la Silozul Carani din judetul Timis se implementeaza una din cea mai mare uscatoare de cereale din Romania, cu o capacitate de minim 2.000 de tone pe zi. ...continuare.

Lipsa autostrazii, "rezolvata" cu emoticoane de autoritati. Peste ce mesaje dau soferii in Timis.VIDEO

publicat 2017-09-30 16:30:06 (ProTV)
Directia Regionala de Drumuri si Poduri Timisoara (DRDP) a montat experimental, mai multe panouri care sa ajute soferii sa parcurga mai usor un traseu greu, între localitatile Margina, judetul Timis, si Holdea, judetul Hunedoara. ...continuare.

Scene socante in Timis. Un barbat a ars de viu in urma unui accident rutier

publicat 2017-09-29 10:15:08 (Romania-TV)
Scene socante in Timis. Un barbat a ars de viu in urma unui accident rutier O tragedie s-a produs in apropiere de Lugoj, judetul Timis. Un barbat a ars de viu in urma unui accident rutier. ...continuare.

Alte 1.200 de consultatii la distanta gratuite pentru pacientii din zona rurala, efectuate cu ajutorul telemedicinei

publicat 2017-09-27 17:00:01 (AgoraNews)
Alte 1.200 de consultatii la distanta gratuite pentru pacientii din zona rurala, efectuate cu ajutorul telemedicinei Solutia de telemedicina dezvoltata pentru pacientii din zonele rurale dezavantajate din judetele Timis si Caras-Severin a fost extinsa si la cele doua spitale orasenesti din Sannicolau Mare, respectiv Deta. ...continuare.

Curentul electric in mai multe localitati din Timis, asigurat cu generatoare dupa furtunile puternice

publicat 2017-09-27 15:45:09 (Romania-TV)
Curentul electric in mai multe localitati din Timis, asigurat cu generatoare dupa furtunile puternice La zece zile de la furtuna puternica in timpul careia cinci persoane din judetul Timis au murit, in trei localitati curentul electric este asigurat de generatoare, fiind depuse la Protectia Consumatorilor aproape 640 de sesizari la adresa Enel. ...continuare.

Tragedie in Timis! Nora gravida, descoperita moarta de soacra

publicat 2017-09-27 12:15:02 (CanCan)
O femeie de 37 de ani, insarcinata in 5 luni, a murit in propria casa, in conditii suspecte. Tragedia a avut loc in Sacosu Turcesc, din Timis. ...continuare.

Biserica daramata de furtuna, in Timis. Momentul prabusirii turlei a fost filmat VIDEO

publicat 2017-09-26 21:30:11 (Romania-TV)
Biserica daramata de furtuna, in Timis. Momentul prabusirii turlei a fost filmat VIDEO Au aparut noi imagini terifiante cu furtuna care a facut prapad in vestul tarii. La Dumbrava, o comuna din judetul Timis, biserica a fost distrusa de vijelie. ...continuare.

Avocat din Baroul Timis, retinut de DNA si urmarit penal pentru trafic de influenta

publicat 2017-09-26 18:00:08 (Romania-TV)
Avocat din Baroul Timis, retinut de DNA si urmarit penal pentru trafic de influenta Procurori ai Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) Timisoara au dispus, marti, punerea in miscare a actiunii penale si retinerea pentru 24 de ore a inculpatului Panduru Cosmin, avocat in cadrul Baroului Timis, in sarcina caruia s-a retinut savarsirea infractiunii de trafic de influenta. ...continuare.

Nenorocire intr-o familie din Timis! Doi barbati, grav raniti, dupa ce zidul unei case s-a prabusit

publicat 2017-09-26 17:00:09 (Realitatea-TV)
Nenorocire intr-o familie din Timis! Doi barbati, grav raniti, dupa ce zidul unei case s-a prabusit Doi barbati, unchi si nepot, au fost raniti in localitatea Bucovat din judetul Timis, in timp ce incercau sa repare acoperisul casei, grav avariat de furtuna violenta care a lovit saptamana trecuta vestul tarii. ...continuare.