Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Angajatii institutiilor publice din Vaslui, "somati de prefect sa doneze sange pentru spitale

publicat 2017-11-28 20:00:05 (Libertatea)
Directorii de institutii publice din Vaslui au fost "somati" intr-o sedinta publica de catre prefectul judetului Eduard Popica sa aduca angajatii la centrul de transfuzii sanguine pentru a dona sange. Solicitarea autoritatilor vine pe fondul crizei acute de sange cu care se confrunta spitalele din judet la ora actuala. Mii de angajati ai institutiilor publice […] Post-ul Angajatii institutiilor publice din Vaslui, "somati de prefect sa doneze sange pentru spitale apare prima data in... ...continuare.

Hotul de ciocolata din Vaslui, un nou atac. Tanarul de 28 de ani a explicat de ce fura ciocolata

publicat 2017-11-28 18:45:25 (Romania-TV)
Hotul de ciocolata din Vaslui, un nou atac. Tanarul de 28 de ani a explicat de ce fura ciocolata Hotul de ciocolata din Vaslui a atacat din nou. Tanarul de 28 de ani a fost prins in flagrant de angajatii unui supermarket, dupa ce a furat 20 de ciocolate si le-a ascuns in haine. Barbatul, care nu este la prima abatere de acest gen, alege doar tabletele cu ghimbir si este cercetat pentru furtul a peste 400 de ciocolate. ...continuare.

Hot specializat in furturi de ciocolata cu ghimbir, in Vaslui. "Ii straluceau ochii ca la husky"

publicat 2017-11-28 16:00:08 (ProTV)
Un tânar de 28 de ani din Vaslui a fost prins pentru a doua oara furând cantitati impresionante de ciocolata din magazine. ...continuare.

Polonez, declarat mort si dus la morga, s-a intors la bar sa bea! Mai grav ca in Vaslui!

publicat 2017-11-28 13:30:02 (Antena-1)
Polonez, declarat mort si dus la morga, s-a intors la bar sa bea! Mai grav ca in Vaslui! Un polonez de 25 de ani, care a fost declarat mort, dupa ce suferise un stop cardio-respirator, s-a trezit la mora si, infrigurat, s-a reintors la bar pentru a bea alaturi de prieteni, scrie Daily Mail. ...continuare.

Adolescentul din Vaslui gasit mort s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Prietenul sau, in coma| FOTO

publicat 2017-11-27 21:45:09 (Libertatea)
Adolescentul de 17 ani din judetul Vaslui gasit mort, in conditii suspecte, luni dimineata, in locuinta sa s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon de la o soba, arata primele rezultate ale anchetei desfasurate de catre politisti. Din aceleasi motive, si un prieten de-al sau a ajuns in stare grava la spital, in prezent fiind […] Post-ul Adolescentul din Vaslui gasit mort s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Prietenul sau, in coma| FOTO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident in Rosiesti, judetul Vaslui, provocat de un sofer beat si cu mana in ghips. Cinci tineri au ajuns la spital

publicat 2017-11-27 15:30:07 (Libertatea)
Cinci tineri cu varste cuprinse intre 23 si 28 de ani au ajuns la spital, luni, in urma unui accident in Rosiesti, judetul Vaslui, provocat de un sofer beat si cu mana in ghips. Tanarul de 22 de ani care a provocat nenorocirea a intrat cu masina intr-un copac si apoi a fugit de la […] Post-ul Accident in Rosiesti, judetul Vaslui, provocat de un sofer beat si cu mana in ghips. Cinci tineri au ajuns la spital apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Șase tineri, raniti in Vaslui de un sofer beat cu mana in ghips.

publicat 2017-11-27 14:30:12 (Realitatea-TV)
Șase tineri, raniti in Vaslui de un sofer beat cu mana in ghips. Șase tineri, cu varste cuprinse intre 18 si 29 de ani, au fost raniti, luni dimineata, intr-un accident pe DJ 244A, pe raza comunei vasluiene Rosiesti. ...continuare.

Accident grav in Vaslui, provocat de un sofer beat, cu mana in ghips: 6 raniti

publicat 2017-11-27 14:00:09 (ProTV)
Sase tineri, cu vârste cuprinse între 18 si 29 de ani, au fost raniti, într-un accident produs luni dimineata, pe DJ 244 A, pe raza comunei vasluiene Rosiesti. ...continuare.

Situatie revoltatoare in Vaslui. Mai multi angajati de la Protectia Copilului si-au folosit telefoanele de serviciu pentru a suna la linii erotice

publicat 2017-11-27 12:30:02 (Antena3)
Situatie revoltatoare in Vaslui. Mai multi angajati de la Protectia Copilului si-au folosit telefoanele de serviciu pentru a suna la linii erotice Situatie revoltatoare în judetul Vaslui. Mai multi angajati ai Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectie a Copilului si-au folosit telefoanele de serviciu pentru a suna la linii... ...continuare.

Unde se traieste cel mai rau in Romania

publicat 2017-11-27 12:00:13 (Realitatea-TV)
Unde se traieste cel mai rau in Romania Orasele desemnate ca fiind cele mai dezavantajoase din punct de vedere al costului vietii sunt Resita, Alexandria, Vaslui, Focsani, Piatra-Neamt, Satu-Mare, Tulcea, Calarasi, Botosani si Braila, potrivit unui studiu realizat de platforma de imobiliare Storia.ro si agentia D&D Research. ...continuare.