Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




David Bowie, excentric si dupa moarte. Ce se va intampla cu ramasitele sale pamantesti

publicat 2016-01-30 12:00:01 (Antena3)
David Bowie, excentric si dupa moarte. Ce se va intampla cu ramasitele sale pamantesti Regretatul cantaret britanic David Bowie a cerut prin testament ca cenusa sa sa fie imprastiata pe insula indoneziana Bali, a scris vineri presa din Statele Unite, conform Agerpres.Decedat la 10 ianuarie, la... ...continuare.

BATRANUL si PLANTA: Unii le tin in glastra, el o creste de peste 40 de ani intr-o damigeana!

publicat 2016-01-29 10:30:02 (Antena-1)
BATRANUL si PLANTA: Unii le tin in glastra, el o creste de peste 40 de ani intr-o damigeana! Pensionarul britanic, David Latimer, a inchis ermetic o planta intr-o damigeana, pe care a pus-o la o distanta de doi metri de fereastra. Se intampla in 1972. De atunci,sticla nu a mai fost deschisa ...continuare.

Au fost dezvaluite TAINELE teoriei conspiratiei

publicat 2016-01-28 19:00:27 (Income-Magazine)
Au fost dezvaluite TAINELE teoriei conspiratiei Un cercetator britanic a creat o ecuatie universala care stabileste longevitatea unui complot. David Robert Grimes, fizician la Oxford, si-a bazat studiul pe teoriile care au castigat in popularitate la nivel mondial. ...continuare.

Mick Jagger: David Bowie imi fura stilul vestimentar si miscarile de dans, dar eram prieteni buni

publicat 2016-01-28 14:15:42 (Realitatea-TV)
Mick Jagger: David Bowie imi fura stilul vestimentar si miscarile de dans, dar eram prieteni buni Mick Jagger, solistul trupei The Rolling Stones, a declarat intr-un interviu recent ca regretatul artist David Bowie obisnuia sa-i imprumute ideile de tinute vestimentare si miscarile de scena, insa cei doi erau buni prieteni, informeaza contactmusic.com. ...continuare.

Ce decizie a luat seful imbuteliatorului Coca-Cola, prezent si in Romania, dupa 35 de ani la conducerea companiei

publicat 2016-01-28 13:15:21 (Gandul)
Ce decizie a luat seful imbuteliatorului Coca-Cola, prezent si in Romania, dupa 35 de ani la conducerea companiei Presedintele Coca-Cola HBC AG, George David, a demisionat dupa 35 de ani la conducerea companiei, al doilea mare imbuteliator al grupului american Coca-Cola dupa volumul vanzarilor si care acopera din 1991 si piata din Romania, urmand ca postul sa fie preluat de fiul sau Anastassis David. ...continuare.

Actorul David Duchovny a primit o stea pe Walk of Fame

publicat 2016-01-26 14:15:53 (Romania-TV)
Actorul David Duchovny a primit o stea pe Walk of Fame Actorul David Duchovny, starul serialelor de televiziune "Dosarele X" si "Californication", a fost recompensat cu o stea pe Walk of Fame din Los Angeles, in cadrul unei ceremonii care a avut loc luni. ...continuare.

David Ferrer joaca impotriva lui Andy Murray in sferturi la Australian Open

publicat 2016-01-25 14:15:31 (Puterea)
Jucatorul spaniol de tenis David Ferrer, numarul opt mondial, va juca impotriva scotianului Andy Murray, numarul doi ATP, in sferturile de finala ale turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului. ...continuare.

Fosta sotie a lui Adrian Pintea, anunt important. Acum putin mai mult de un an se recasatorea, iar acum...

publicat 2016-01-23 19:30:31 (Romania-TV)
Fosta sotie a lui Adrian Pintea, anunt important. Acum putin mai mult de un an se recasatorea, iar acum... Fosta sotie a regretatului actor Adrian Pintea a facut recent un anunt important pe Facebook. Recasatorita, dupa ce a reusit sa depaseasca pierderea indragitului actor, Lavinia Tatomir are un motiv in plus de bucurie. Si inca unul mare! ...continuare.

Petrolul se intareste! Și-a luat fundas dreapta din Romania

publicat 2016-01-23 17:15:41 (Gazeta-Sporturilor)
Alexandru David a fost adus de FC Petrolul de la FC Brasov chiar în seara premergatoare plecarii echipei ploiestene în turneul din Antalya. Folosit titular de noul antrenor al "gazarilor" în fiecare dintre cele trei meciuri amicale sustinute pîna acum în turneul din Turcia, David i-a convins pe oficialii Petrolului ca poate fi solutia cautata pentru flancul drept al defensivei. "I-am oferit dezlegarea lui David pentru Petrolul. ... ...continuare.