Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Testamentul lasat de Cornelia Maniu, sora ilustrului politician roman Iuliu Maniu: "Te rog, Iuliu scump, griji de aceasta mica Capela ce-ti apartine"

publicat 2017-07-22 16:45:01 (Adevarul)
Testamentul lasat de Cornelia Maniu, sora ilustrului politician roman Iuliu Maniu: Te rog, Iuliu scump, griji de aceasta mica Capela ce-ti apartine Testamentul Corneliei Maniu a fost descoperit recent in arhivele CNSAS de catre istoricul Marin Pop, din Zalau, judetul Salaj. Cunoscuta pentru actele ei de caritate, sora Cecilia a dorit ca dupa disparitia sa, bunurile sale sa fie preluate in mare parte de Iuliu Maniu, care sa asigure fondurile necesare lacaselor de cult si orfelinatului pe care ea le-a infiintat. ...continuare.

A doua noapte a Festivalului TimeShift, din Capitala, sub semnul muzicii rock. David Guetta, invitatul special de sambata

publicat 2017-07-22 08:15:08 (ProTV)
A doua noapte a Festivalului TimeShift, din Capitala, sub semnul muzicii rock. David Guetta, invitatul special de sambata A doua noapte a festivalului TimeShift a fost sub semnul muzicii rock, dar iubitorii de house au avut si ei parte de surprize. Pe ritmuri diferite, insa cu entuziasm si multa energie, tinerii au dansat pana spre dimineata. ...continuare.

Ce secret ascund barbatii cu voce groasa. Toate femeile ar trebui sa stie asta

publicat 2017-07-21 12:00:18 (Realitatea-TV)
Ce secret ascund barbatii cu voce groasa. Toate femeile ar trebui sa stie asta Psihologii spun ca doamnele si domnisoarele sunt atrase de o voce grava, masculina, precum cea a lui David Beckham, pentru ca exprima senzualitate, sexualitate si maturitate in acelasi timp, adica cele trei elemente pe care femeile le cauta la masculi. ...continuare.

Noua Madalina Ghenea? O cheama Elena Ghenoiu, a cucerit Hollywood-ul si a aparut alaturi de David Guetta si Pitbull: "Am inceput de jos. De la spalat vase la strans fecale dupa caini"

publicat 2017-07-19 10:15:02 (Antena-1)
Noua Madalina Ghenea? O cheama Elena Ghenoiu, a cucerit Hollywood-ul si a aparut alaturi de David Guetta si Pitbull: Am inceput de jos. De la spalat vase la strans fecale dupa caini E romanca, iubeste dansul si multa vreme a facut parte din trupa de dans a baietilor de la Alb Negru. Elena Ghenoiu, pe numele sau, are in spate o poveste de succes. Care continua!  ...continuare.

Accident grav in judetul Salaj. O cisterna plina cu 10 tone de aditiv pentru combustibil s-a rasturnat

publicat 2017-07-18 18:45:10 (Romania-TV)
Accident grav in judetul Salaj. O cisterna plina cu 10 tone de aditiv pentru combustibil s-a rasturnat Un barbat a fost ranit, marti, pe DN1F intre Zalau si Romanasi, judetul Salaj, dupa ce cisterna plina cu 10 tone de aditiv pentru combustibili, pe care o conducea, s-a rasturnat intr-o curba, traficul rutier fiind blocat pe ambele sensuri. ...continuare.

Oficialii UE sustin ca plecarea rapida a negociatorului britanic pentru Brexit "nu este o problema"

publicat 2017-07-18 16:30:12 (Ziarul-Financiar)
Oficialii UE sustin ca plecarea rapida a negociatorului britanic pentru Brexit "nu este o problema" Decizia negociatorului britanic pentru Brexit, David Davis, de a parasi discutiile de la Bruxelles dupa doar cateva ore nu reprezinta o problema, au anuntat marti oficialii Uniunii Europene, relateaza site-ul france24.com. ...continuare.

Bucurestiul se transforma in Capitala muzicii dance! David Guetta si alti artisti de renume urca pe o scena romaneasca. Calendarul evenimentelor de saptamana aceasta!

publicat 2017-07-17 10:15:01 (Antena-1)
Ruxandra Sandulescu, omul informat de la Neatza, prezinta un material cu ce evenimente se vor desfasura in aceasta saptamana! ...continuare.

Doliu in lumea muzicala. Membrul unei trupe rock a murit la 38 de ani, intr-un accident rutier

publicat 2017-07-16 13:00:02 (Antena3)
Doliu in lumea muzicala. Membrul unei trupe rock a murit la 38 de ani, intr-un accident rutier David Zablidowsky, cu numele de scena - David Z., basistul trupei Adrenaline Mob, a murit în urma unui accident rutier, potrivit romaniatv.net. Trupa de rock Adrenaline Mob a fost implicata într-un... ...continuare.

Ludovic Orban DESFIINȚEAZA programul Guvernului Tudose: 'Romania va intra in criza economica'

publicat 2017-07-15 18:15:05 (Click)
Ludovic Orban DESFIINȚEAZA programul Guvernului Tudose: 'Romania va intra in criza economica' Presedintele PNL, Ludovic Organ, critica vehement masurile economice prevazute in programul de guvernare actual, liderul liberal afirmand vineri, la Zalau, ca implementarea acestor masuri vor afecta puternic dezvoltarea economica a Romaniei, care ar putea intra in criza economica. Citeste mai departe... ...continuare.

Doliu in lumea artistica! Un cunoscut muzician a murit intr-un accident rutier. Avea numai 38 de ani

publicat 2017-07-15 12:00:15 (Romania-TV)
Doliu in lumea artistica! Un cunoscut muzician a murit intr-un accident rutier. Avea numai 38 de ani David Zablidowsky, cu numele de scena - David Z., basistul trupei Adrenaline Mob, a murit in urma unui accident rutier. ...continuare.