Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




David sufera de paralizie cerebrala! Are mare nevoie de noi

publicat 2017-12-04 11:30:10 (Romania-TV)
David sufera de paralizie cerebrala! Are mare nevoie de noi Un baietel de 4 ani duce o lupta dura pentru a avea nr-o zi o viata normala. David s-a nascut cu grave probleme de sanatate, dar un tratament cu celule stem il poate salva. Pentru asta are insa mare nevoie de bani. Copilul este in prezent internat intr-un spital din Turcia si asteapta o minune. ...continuare.

Detinutii din SUA au dreptul sa citeasca textele lui Hitler, dar le este interzis accesul la operele lui Shakespeare

publicat 2017-12-04 08:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Detinutii din SUA au dreptul sa citeasca textele lui Hitler, dar le este interzis accesul la operele lui Shakespeare Detinutii din Texas pot citi autobiografia lui Adolf Hitler, "Mein Kampf" sau carti scrise de David Duke, un lider Klu Klux Klan, insa sonetele lui William Shakespeare sau seria fanstasy "Game of Thrones" le sunt interzise. ...continuare.

Ce mare a crescut baietelul Andreei Mantea. David a avut primul sarut, iar mama lui a prins momentul

publicat 2017-12-01 15:30:06 (Libertatea)
Ce mare a crescut baietelul Andreei Mantea. Vedeta l-a surprins pe David in timp ce isi saruta perietena de joaca. Totul a fost facut public pe contul de socializare. David a crescut iar mama lui il surprinde in ipostaze rare. De data asta, Andreea Mantea l-a filmat pe David, in varsta de doi ani,  in […] Post-ul Ce mare a crescut baietelul Andreei Mantea. David a avut primul sarut, iar mama lui a prins momentul apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

David Puscas, plin de cerneala la gura. Gestul socant facut de baiatul Luminitei Anghel

publicat 2017-12-01 14:15:06 (Libertatea)
David Puscas, plin de cerneala la gura. Asa a abarut fiul adoptat al Luminitei Anghel pe contul de socializare. Acesta s-a filmat in timp ce lichidul ii curgea, spre uimirea prietenilor virtuali care nu mai inteleg atitudinea lui David. Fiul Luminitei Anghel a avut p noua aparitie socanta pe contul de socializare. David ar face […] Post-ul David Puscas, plin de cerneala la gura. Gestul socant facut de baiatul Luminitei Anghel apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Doua trasaturi care ne opresc sa avem "o tara ca afara". Psihologul Daniel David: "Ne conduc fostii tineri comunisti bine indoctrinati la Revolutie"

publicat 2017-12-01 14:00:02 (Adevarul)
Doua trasaturi care ne opresc sa avem o tara ca afara. Psihologul Daniel David: Ne conduc fostii tineri comunisti bine indoctrinati la Revolutie "Romania trece printr-un moment-cheie in dezvoltarea sa, pentru ca noi am aderat la lumea vestica, dar refuzam sa ne integram in ea", crede Daniel David, autorul "Psihologiei poporului roman". Cercetatorul a identificat doua trasaturi psihoculturale care ne impiedica sa ne integram. Orientarea antioccidentala, data de faptul ca la putere a ajuns o generatie crescuta in paradigma comunista, este una dintre consecintele acestei stari de fapt. ...continuare.

Divizia A1 la volei masculin, etapa a 11-a, ultima etapa a turului. Municipal Zalau – Dinamo, derby-ul rundei

publicat 2017-12-01 11:30:07 (Libertatea)
Divizia A1 la volei masculin, etapa a 11-a, ultima etapa a turului. Meciuri cu favorite certe, dar si doua deschise oricarui rezultat, la Zalau si la Baia Mare (jocul de sambata), observa voleiromania.ro.  Programul etapei a 11-a din Divizia A1 la volei masculin (runda programata de FR Volei pentru data de 2 decembrie 2017), conform […] Post-ul Divizia A1 la volei masculin, etapa a 11-a, ultima etapa a turului. Municipal Zalau – Dinamo, derby-ul rundei apare prima data in... ...continuare.

Violonistul Stefan Șimonca-Oprita are doar 17 ani, dar a cantat deja pe marile scene ale lumii, alaturi de David Grimal

publicat 2017-11-29 14:00:05 (Libertatea)
Stefan Șimonca-Oprita are 17 ani si este in clasa a XI-a la Colegiul de Arte "Sabin Dragoi" din Arad. Canta la vioara, viola si pian, dar si compune, iar pe scena se simte "invingator".  Muzica este pentru el o rugaciune, lacrimeaza cand asculta Mahler, il topeste recviemul lui Verdi. A castigat numeroase concursuri nationale si internationale […] Post-ul Violonistul Stefan Șimonca-Oprita are doar 17 ani, dar a cantat deja pe marile scene ale lumii, alaturi de David Grimal apare... ...continuare.

Rezultatele echipelor romanesti in Cupele Europene de volei. Tricolorul LMV Ploiesti si Municipal Zalau incearca azi sa se califice pe teren propriu

publicat 2017-11-29 10:00:06 (Libertatea)
Rezultatele echipelor romanesti in Cupele Europene de volei. Infrangeri drastice pentru formatiile masculine din Ploiesti si din Zalau. ACTUALIZARE 29 noiembrie. Cupa Challenge la volei masculin, turul 2 preliminar, mansa retur: Tricolorul LMV Ploiesti – Lausanne UC (Elvetia) (miercuri 29 noiembrie 2017, ora 18.00) – in tur 0:3 ACS Volei Municipal Zalau – Benfica Lisabona […] Post-ul Rezultatele echipelor romanesti in Cupele Europene de volei. Tricolorul LMV Ploiesti... ...continuare.

Gheorghe Tadici a revenit la nationala! "Nea Ghita" a preluat reprezentativa feminina de tineret

publicat 2017-11-28 16:30:05 (Libertatea)
Gheorghe Tadici a revenit la nationala! "Nea Ghita" a preluat reprezentativa feminina de tineret. Carmen Amariei, la lotul U17. Dupa ce acum doi ani s-a retras de la nationala mare, managerul formatiei HC Zalau (bronz in ultima editie de campionat) revine sub "tricolor". Experimentatul antrenor, 65 de ani, a semnat un nou contract cu FRH, […] Post-ul Gheorghe Tadici a revenit la nationala! "Nea Ghita" a preluat reprezentativa feminina de tineret apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Diana Sarbu s-a lasat de handbal si s-a apucat de muzica populara! / VIDEO

publicat 2017-11-28 15:30:05 (Libertatea)
O fosta handbalista din Zalau face senzatie in lumea folclorului. Diana Sarbu s-a lasat de handbal si s-a apucat de muzica populara, informeaza sportulsalajean.ro. Diana Sarbu a fost timp de sase ani una dintre componentele de baza ale formatiei CSS Zalau. De doi ani insa, tanara a abandonat cariera sportiva si s-a axat pe muzica, […] Post-ul Diana Sarbu s-a lasat de handbal si s-a apucat de muzica populara! / VIDEO apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.