Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Eveniment - CE aloca 29,3 mil. euro pentru reabilitarea a 54 de km din DN 1H

publicat 2016-07-27 00:15:05 (Curierul-National)
Eveniment - CE aloca 29,3 mil. euro pentru reabilitarea a 54 de km din DN 1H Proiectul retrospectiv de reabilitare a sectorului de drum Zalau-Rastoci, parte a Drumului National 1H (DN 1H), a fost aprobat ieri de Comisia Europeana (CE), oficialii anuntand ca valoarea totala a proiectului este de 51,6 milioane de euro, iar contributia UE este de 29,3 milioan ...continuare.

Comisia Europeana a aprobat proiectul de reabilitare a sectorului de drum Zalau-Rastoci

publicat 2016-07-26 13:45:02 (Bursa)
Comisia Europeana a aprobat, astazi, proiectul retrospectiv de reabilitare a sectorului de drum Zalau-Rastoci, parte a Drumului National 1H (DN 1H), in valoare de 51,6 milioane de euro, potrivit unui comunicat al CE, citat de surse din presa. ...continuare.

Identitatea ATACATORULUI din Munchen a fost facuta publica! David Ali Sonboly a planuit atentatul timp de un an

publicat 2016-07-24 16:15:01 (Antena-1)
David Ali Sonboly, tanarul germano iranian care a ucis vineri seara noua persoane intr-un centru comercial din Munchen (capitala Bavariei, land in sudul Germaniei) si apoi s-a sinucis, si-a cumparat pistolul semiautomat de pe deep web (asa-zisul internet ascuns, partea nevazuta a internetului) ...continuare.

Autorul atacului de la Munchen planuise totul timp de un an. Declaratia socanta a procurorilor

publicat 2016-07-24 16:00:14 (Realitatea-TV)
Autorul atacului de la Munchen planuise totul timp de un an. Declaratia socanta a procurorilor David Ali Sonboly a planificat timp de un an atacul armat in masa pe care l-a comis, vineri seara, la Munchen, au anuntat, duminica, anchetatorii, relateaza The Associated Press. ...continuare.

Atacul armat din Munchen. David Ali Sonboly si-a cumparat arma de pe "deep web" si a pregatit masacrul timp de un an

publicat 2016-07-24 15:45:15 (ProTV)
Atacul armat din Munchen. David Ali Sonboly si-a cumparat arma de pe deep web si a pregatit masacrul timp de un an David Sonboly, adolescentul de 18 ani care a ucis 9 persoane si a ranit alte 35 a planuit atacul armant din Munchen timp de un an, a dezvaluit politia germana. ...continuare.

Care este cea mai "DREPTUNGHIULARA" tara din lume!

publicat 2016-07-22 14:30:13 (Income-Magazine)
Care este cea mai DREPTUNGHIULARA tara din lume! Statisticianul austrialian David Barry a comparat teritoriile tuturor tarilor lumii si a constatat, folosindu-se de o formula speciala, ca statul cu cea mai "dreptunghiulara" forma este Egiptul. ...continuare.

"Spionii" lui Kovesi, in arest la domiciliu

publicat 2016-07-22 11:00:06 (Cotidianul)
Spionii lui Kovesi, in arest la domiciliu Weiner Ron si Geclowicz David au fost arestati la începutul lunii aprilie, fiind acuzati de DIICOT ca... ...continuare.

Vacanta dupa examen? NU! O eleva din Zalau a decis sa-si petreaca vara oferind meditatii GRATUITE celor care au picat BACUL

publicat 2016-07-19 11:15:02 (Antena-1)
Denisa Ligia Matei, o absolventa a Colegiului National "Silvania" din Zalau ce a promovat in acest an examenul de Bacalaureat cu una din cele mai mari note din judet, isi ofera, gratuit, sprijinul pentru cei care nu au reusit sa obtina note de trecere la acest important examen. ...continuare.