Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



Moldova produce surpriza la Moscova

publicat 2014-10-12 21:15:44 (OnlineSport)
Intr-un duel din categoria David contra Goliat, reprezentativa de fotbal a Moldovei a scos un punct pe terenul Rusiei lui Fabio Capello chiar pe terenul acesteia. ...continuare.

Fabricile cu cea mai indelungata traditie

publicat 2014-10-12 12:15:38 (Money.ro)
Fabricile cu cea mai indelungata traditie Fabrica de bere Timisoreana are o istorie de aproape 300 de ani, iar povestea ciocolatei Kandia incepe in urma cu 120 de ani. Farmec a iesit in lume cu peste 70 de ani in urma. Primele caramizi facute in fabrica de la Zalau, acum in proprietatea Cemacon, au iesit pe poarta in urma cu 45 de ani. 100 de ani au trecut de cand se produce ciment la Fieni, fabrica fiind acum in portofoliul HeidelbergCement Romania. Sunt doar cateva exemple.   "Fabricile vechi care au rezistat pana acum prezinta... ...continuare.

Fabricile cu cea mai indelungata traditie. Cum au rezistat?

publicat 2014-10-12 11:15:55 (Ziarul-Financiar)
Fabricile cu cea mai indelungata traditie. Cum au rezistat? Citeste si: O fabrica de confectii din Cluj creste cu 10% in urma relocarii unor linii din China in Romania si Turcia Cel mai mare pariu al Samsung: 15 mld. dolari pentru o fabrica in care vor lucra 150.000 de muncitori Fabrica de bere Timisoreana are o istorie de aproape 300 de ani, iar povestea ciocolatei Kandia incepe in urma cu 120 de ani. Farmec a iesit in lume cu peste 70 de ani in urma.Primele caramizi facute in fabrica de la Zalau, acum in proprietatea Cemacon, au iesit pe poarta in... ...continuare.

Barroso: Premierul britanic David Cameron 'se joaca cu focul'

publicat 2014-10-11 12:30:04 (Bursa)
Prim-ministrul britanic David Cameron se imbarca intr-o strategie riscanta cu critica sa sustinuta la adresa Uniunii Europene, a declarat seful in exercitiu al executivului Uniunii, ieri, intr-un interviu televizat, relateaza agentia DPA, citata de Agerpres. ...continuare.

TRAGEDIE fara margini in sportul romanesc. A MURIT la antrenament!

publicat 2014-10-09 16:15:53 (Libertatea)
TRAGEDIE fara margini in sportul romanesc. A MURIT la antrenament! Dan Pop, multimplu campion la judo, a murit ieri, la doar 43 de ani, chiar in sala de antrenament, informeaza sportulsalajean.ro! Tragedia s-a intamplat chiar in timp ce facea miscarile de incalzire. Acesta a fost transportat imediat la Spitalul de Urgenta din Zalau, dar medicii de acolo au spus ca ar fi mai bine sa fie transportat la Cluj. Fostul campion n-a rezistat, ci a murit pe drum, de vina fiind un cheag de sange la plamani. Dan Pop a facut judo timp de 30 de ani, el incepand sa... ...continuare.

DOLIU in lumea medicala. A absolvit Facultatea de Medicina cu 10

publicat 2014-10-09 12:15:53 (Realitatea-TV)
DOLIU in lumea medicala. A absolvit Facultatea de Medicina cu 10 Medicul ortoped Petru Pop, fost director al Spitalului Judetean de Urgenta Zalau si fost sef al sectiei de Ortopedie din cadrul aceluiasi spital, a murit, miercuri, 8 octombrie, chiar in unitatea pe care a slujit-o timp de 35 de ani. Medicul Petru Pop profesa ca medic ortoped in cadrul Spitalului Judetean pana duminica, 5 octombrie, cand a fost internat din cauza unor probleme de sanatate, scrie adevarul.ro. Inima sa a incetat sa mai bata miercuri, 8 octombrie. A absolvit cu 10 Facultatea de... ...continuare.

Horoscopul lui Dom' Profesor. Cum am starnit o revolta in Alger

publicat 2014-10-09 00:15:23 (Evenimentul-Zilei)
Horoscopul lui Dom' Profesor. Cum am starnit o revolta in Alger Pe 9 octombrie s-au nascut Miguel de Cervantes de Saavedra, John Lennon, Camille Saint-Saens, Gento, Adrian Pintea, Gica Popescu, Marioara Murarescu, Emil Manu, Olga Szabo. ...continuare.

REUNIUNE DE CRIZA la Londra, din cauza epidemiei de Ebola

publicat 2014-10-08 13:01:25 (Realitatea-TV)
REUNIUNE DE CRIZA la Londra, din cauza epidemiei de Ebola Premierul britanic, David Cameron, a convocat, miercuri dimineata, o noua reuniune de criza la Londra pentru a discuta masurile necesare, in lupta impotriva epidemiei Ebola, in timp ce, la Madrid, a fost anuntat un prim caz de infectare cu acest virus, in Europa. Guvernul de la Londra organizeaza cu regularitate reuniuni interministeriale de criza, de la declansarea epidemiei Ebola, pentru a coordona eforturile Marii Britanii impotriva acestei boli, potrivit Agerpres. David Cameron s-a... ...continuare.

Adrian Pintea si poezia fiintei lui

publicat 2014-10-07 02:45:19 (Evenimentul-Zilei)
Adrian Pintea si poezia fiintei lui Pe 9 octombrie ar fi implinit 60 de ani. Ar fi fost sarbatorit de cei care l-au iubit si admirat, pentru ca nu se poate altfel, de cei care n-au avut acest sentiment fata de el. Ar fi zambit, asa cum doar el reusea, atunci cand ar fi fost imbratisat si felicitat de spectatorii lui. Sete de poezia fiintei lui exista si se simte la fiecare pas. Exista un dor pe care nu reusesc sa-l tin in frau fata de cel ce a purtat pe pamant numele de Adrian Pintea. Si ca mine, cu siguranta, ca mai sunt multi... ...continuare.

O mai tineti minte pe SCULLY din "Dosarele X"? Partenera lui MULDER e APROAPE NESCHIMBATA! | FOTO

publicat 2014-10-06 15:30:50 (Libertatea)
O mai tineti minte pe SCULLY din "Dosarele X"? Partenera lui MULDER e APROAPE NESCHIMBATA! | FOTO Cu ani in urma, actrita Gillian Anderson facea senzatie cu rolul agentului Scully din serialul "Dosarele X", unde juca alaturi de Mulder, interpretat de starul David Duchovny. Ajunsa la 46 de ani, vedeta este aproape neschimbata. Gillian Anderson, alaturi de cel care i-a fost partener in serialul "Dosarele X", David Duchovny Publicitate Gillian Anderson a devenit faimoasa la nivel mondial cu rolul pe care l-a interpretat intr-unul dintre cele mai indragite seriale ale anilor trecuti -... ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

intel agenda telefonica cuba dragusanu moastele horoscopul todea comestibil bogdan vladau parintii sspr libertatea pentru femei ioana anuta liviu varciu deconcentrate fete care dani otil pantelimon andreea balan si keo prospectiuni alban united airlines radet bucuresti scotia paradis bob marley buna ziua fagaras pro tv chisinau restrictii de circulatie adrian duicu laura pausini turceni alocatiile polisano sif muntenia ministerul justitiei usla transelectrica sif transilvania corvinul astrolog topoloveni acces direct cancan tv nisa arestare michael jackson strabag jocuri de noroc antrenoarea