Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



Actor din "Harry Potter", GASIT MORT in Death Valley, California

publicat 2014-07-12 12:15:29 (Realitatea-TV)
Actor din Harry Potter, GASIT MORT in Death Valley, California Actorul britanic David Legeno, care joaca rolul unui varcolac in saga fantastica 'Harry Potter', a fost gasit mort in Death Valley, California (vestul Statele Unite), informeaza France Presse, conform Agerpres. Potrivit politiei, actorul, in varsta de 50 de ani, cu statura atletica, se pare ca a murit din cauza caldurii intense din acest parc natural desertic, considerat a fi cel mai calduros loc din Statele Unite in timpul verii, cand temperaturile depasesc in mod frecvent 49 de grade... ...continuare.

Actorul David Legeno, cunoscut pentru rolul din "Harry Potter", a fost gasit mort, in California

publicat 2014-07-12 11:45:25 (Mediafax)
Actorul David Legeno, cunoscut pentru rolul din Harry Potter, a fost gasit mort, in California Actorul britanic David Legeno, care a jucat rolul unui varcolac in franciza "Harry Potter", a fost gasit mort de un grup de excursionisti, intr-o zona izolata din apropiere de Death Valley, California (SUA), au declarat, vineri, reprezentanti ai politiei, citati de theguardian.com. ...continuare.

Actor din "Harry Potter" gasit fara viata in Valea Mortii

publicat 2014-07-12 10:00:22 (Income-Magazine)
Actor din Harry Potter gasit fara viata in Valea Mortii Aparent, David Legeno a decedat din cauza temperaturilor extrem de ridicate inregistrate in Valea Mortii, zona considerata cea mai calduroasa din Statele Unite in perioada verii. ...continuare.

CASA celebrei eroine a lui Agarbiceanu, FEFELEAGA, a ars in intregime

publicat 2014-07-11 22:30:19 (Realitatea-TV)
CASA celebrei eroine a lui Agarbiceanu, FEFELEAGA, a ars in intregime Casa din Muntii Apuseni in care si-a trait ultimii ani din viata Sofia David, eroina nuvelei "Fefeleaga", a supravietuit, ani la rand, precum personajul. Iar asta, pentru ca David Gheorghe, cunoscut sub numele de "Vetalau", stranepotul Sofiei, mutat de ani buni in locul unde a trait inaintasa lui, a transformat locul intr-un mic popas inconjurat de un peisaj splendid, scrie proalba.ro. Ghinionul a facut insa, ca in urma unui scurtcircuit la instalatia electrica, casa aflata in apropierea... ...continuare.

Veste MINUNATA primita de la spital de Andra si Maruta

publicat 2014-07-11 19:15:22 (Realitatea-TV)
Veste MINUNATA primita de la spital de Andra si Maruta Andra si Catalin Maruta au primit cu bucurie vestea nasterii lui David Cristian, nepotelul primarului Cristian Popescu Piedone Cei doi au mers la spital pentru a-l cunoaste pe micut si pentru a-i felicita pe parintii si bunicii acestuia. Andra a marturisit ca asteapta cu nerabdare momentul in care ea si sotul ei vor deveni parintii spirituali ai micutului, intrucat ei sunt si nasii de cununie ai lui Catalin, fiul cel mare al primarului sectorului 4. "Sa ne traiasca! David - Alexandru te... ...continuare.

Luminita Anghel: ''Au fost momente cand am crezut ca o sa-l pierd pe David''

publicat 2014-07-11 10:00:03 (Antena-1)
Luminita Anghel: ''Au fost momente cand am crezut ca o sa-l pierd pe David'' Povestea adoptiei lui David, baiatul pe care Luminita Anghel l-a infiat de la varsta de doua luni, a tinut, ani de zile, prima pagina a ziarelor. Apoi, Maria, un alt copil abandonat, si, de putin timp si Filip, micutul nascut din dragostea ei pentru Silviu Dumitriade, s-au alaturat familiei. ...continuare.

Casa in care a trait Fefeleaga a ars din temeli! Urmasul eroinei lui Agarbiceanu este distrus: «S-a dus munca mea de-o viata»

publicat 2014-07-10 23:45:19 (Libertatea)
Casa in care a trait Fefeleaga a ars din temeli! Urmasul eroinei lui Agarbiceanu este distrus: «S-a dus munca mea de-o viata» O singura scanteie a fost de-ajuns ca sa se aleaga praful de micuta cabana in care se spune ca a trait Fefeleaga. Casa din Bucium Sasa, judetul Alba, ii apartinea lui Gheorghe David, zis Vetalau, care ar fi stranepotul femeii a carei drama l-a inspirat pe Ion Agarbiceanu. Cabanuta din Muntii Apuseni, care i-a primit, de-a lungul anilor, pe drumetii hotarati sa cucereasca Detunata Goala, a ars de la o scanteie sarita din vatra. Gheorghe David, impreuna cu sotia si fiica lui, au scapat... ...continuare.

Victor Hanescu, invins de David Ferrer in turul doi la Bastad

publicat 2014-07-10 17:00:26 (Mediafax)
Victor Hanescu, invins de David Ferrer in turul doi la Bastad Tenismanul Victor Hanescu, locul 104 ATP, a fost invins, joi, cu scorul de 6-4, 6-0, de spaniolul David Ferrer, principalul favorit si pozitia a saptea in ierahia mondiala, in turul doi al turneului de la Bastad (Suedia), dotat cu premii in valoare totala de 485.760 de euro. ...continuare.

Guvernul David Cameron, confruntat cu cea mai mare greva de la inceperea mandatului

publicat 2014-07-10 16:00:41 (Mediafax)
Guvernul David Cameron, confruntat cu cea mai mare greva de la inceperea mandatului Guvernul premierului britanic David Cameron se confrunta joi cu cea mai ampla greva de la accederea la putere in 2010, sindicatele denuntand nemajorarea salariilor si reducerile bugetare. ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

tulcea director vaslui radu morar alexandra coma bon jovi inem anul viitor reabilitare termica hunedoara grecii cu vedete teleorman pact neamt zidane constanta calarasi sibiu cluj caras severin maramures cnsc alexandra sta qaeda iasi aqua club bistrita nasaud horoscop romsys numerele accident in arges arges invatamant dorian popa schimba ora editie speciala shakira covasna botosani soferi profesionisti timis delibas danemarca georgiana giurgiu gheorghita china borboly csaba cehia