Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Gazele naturale de import vor acoperi un sfert din consumul tarii noastre

publicat 2016-12-29 00:00:03 (Bursa)
Gazele naturale de import vor acoperi un sfert din consumul tarii noastre Gazele aduse din import vor acoperi un sfert din consumul tarii in luna ianuarie, iar populatia va utiliza gaze din Rusia in proportie de 4,35%, se arata intr-un document al Autoritatii Nationale de Reglementare in Energie (ANRE), citat de Agerpres. Astfel, din cererea totala de gaze, estimata la 19,9 milioane de MWh in ianuarie, importurile curente vor insemna 4,5 milioane de MWh, adica 23%. Productia interna curenta ajunge la 9,7 milioane de MWh, iar productia interna extrasa din... ...continuare.

Facturile la curent, mult mai mici de la 1 ianuarie

publicat 2016-12-28 12:15:10 (Realitatea-TV)
Facturile la curent, mult mai mici de la 1 ianuarie Factura la energie electrica ar putea scadea cu peste 6%, din 1 ianuarie 2017, odata cu decizia ANRE de reducere a tarifelor de distributie, la care se adauga impactul reducerii cotei de TVA si eliminarea taxei pe stalp, prevederi aprobate prin Codul fiscal. ...continuare.

Dinamo ramane o optiune tentanta pentru Șumi: "Cand ai rezultate, esti cautat"

publicat 2016-12-28 10:15:08 (Gazeta-Sporturilor)
Dinamo ramane o optiune tentanta pentru Șumi: Cand ai rezultate, esti cautat Marius Șumudica a declarat ca a discutat cu mai multi impresari în vederea unui mandat la o alta echipa si a recunoscut ca Dinamo este o formatie care atrage. Totusi, Șumudica a tinut sa sublinieze respectul pe care îl are fata de Ioan Andone si fata de restul tehnicienilor care au învins Steaua. "Am vorbit cu foarte multi impresari, pentru ca atât timp cât ai rezultate, ca jucator sau ca antrenor, esti cautat. ... ...continuare.

IT&C - Samsung ar putea raporta rezultate financiare bune in ciuda problemelor

publicat 2016-12-28 00:00:07 (Curierul-National)
Analistii sud-coreeni se asteapta ca gigantul sa raporteze rezultate peste asteptari in ultimul trimestru al acestui an, in pofida pierderilor cauzate de Galaxy Note 7Astfel, Samsung ar putea anunta un profit operational de 7,24 miliarde d ...continuare.

Cristi Balaj a facut dezvaluiri incredibile: "Au fugit dupa mine cu sabia. Am fost lovit!"

publicat 2016-12-25 17:45:06 (Gazeta-Sporturilor)
Cristi Balaj a facut dezvaluiri incredibile: Au fugit dupa mine cu sabia. Am fost lovit! Cristi Balaj (45 de ani) si-a încheiat cariera de arbitru la finalul acestui an, unde a fost la centru în meciul dintre Gaz Metan si Astra, din Liga 1, scor 0-1. Baimareanul a facut o serie de dezvaluiri din perioada în care arbitra în ligile inferioare si nu era atât de cunoscut. "Au fugit dupa mine cu sabia. Am fost lovit. Am dat examen la divizia C si la B am intrat primul, detasat. ... ...continuare.

Principesa Margareta: Autoritatea politica este chemata sa dea examen de competenta

publicat 2016-12-24 16:15:03 (Cotidianul)
Principesa Margareta: Autoritatea politica este chemata sa dea examen de competenta Custodele Coroanei României, principesa Margareta afirma, în mesajul de Craciun... ...continuare.

Trichineloza poate ucide. Vezi care sunt simptomele si ce trebuie sa faci pentru a evita imbolnavirea

publicat 2016-12-24 12:30:09 (Romania-TV)
Trichineloza poate ucide. Vezi care sunt simptomele si ce trebuie sa faci pentru a evita imbolnavirea 14 focare de trichineloza au fost descoperite, in ultimele doua saptamani, in judetele Bacau, Cluj, Galati, Olt, Satu Mare, Suceava, Teleorman si Vrancea, 28 de persoane care au consumat carne infestata ajungand la spital. Inainte de a consuma carnea trimiteti la examen trichineloscopic probe din carnea de porc sacrificat in gospodaria proprie sau din carnea de vanat, in centrele autorizate ale autoritatilor sanitar - veterinare si sa respecte recomandarile acestora. ...continuare.

Mos Craciun si-a reinnoit permisul de pilot

publicat 2016-12-23 12:00:09 (Realitatea-TV)
Mos Craciun si-a reinnoit permisul de pilot Mos Craciun si-a reinnoit permisul de pilot de curse comerciale, dupa ce a trecut cu succes un examen scris si un control medical - in ciuda unei glicemii cam ridicate - si va putea sa isi piloteze sania trasa de reni pe cerul nocturn in Ajun de Craciun, au anuntat, joi, reprezentantii Transport Canada (Ministerul Transporturilor din Canada), citati de Reuters. ...continuare.

REZULTATE Loto 6/49 din 22 decembrie. Numerele castigatoare la Loto 6/49, Joker si Loto 5/40

publicat 2016-12-22 20:00:01 (Antena3)
REZULTATE Loto 6/49 din 22 decembrie. Numerele castigatoare la Loto 6/49, Joker si Loto 5/40 Loto 6/49 din 22 decembrie. Ca în fiecare joi, si astazi, 22 decembrie, au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 si Super Noroc. Rezultate Loto 6/49 din 22... ...continuare.

LOTO, REZULTATE LOTO joi 22 decembrie. Care sunt numerele castigatoare la LOTO 6 din 49, JOKER si LOTO 5 din 40

publicat 2016-12-22 19:15:12 (Romania-TV)
LOTO, REZULTATE LOTO joi 22 decembrie. Care sunt numerele castigatoare la LOTO 6 din 49, JOKER si LOTO 5 din 40 LOTO, REZULTATE LOTO joi 22 decembrie 2016. Loteria Romana a organizat noi trageri LOTO joi 22 decembrie 2016, fiind extrase numerele castigatoare la Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 si Super Noroc. ...continuare.