Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




REZULTATE SIMULARE EVALUARE NATIONALA 2017 EDU.RO: Cum se corecteaza lucrarile la Capacitate 2017

publicat 2017-03-16 17:00:08 (Romania-TV)
REZULTATE SIMULARE EVALUARE NATIONALA 2017 EDU.RO: Cum se corecteaza lucrarile la Capacitate 2017 REZULTATE SIMULARE EVALUARE NATIONALA 2017 EDU.RO: Rezultatele vor fi afisate in 31 martie, la unitatile de invatamant, si vor fi analizate prin discutii cu elevii, dezbateri in clasa, sedinte cu parintii si la nivelul consiliului profesoral, in vederea imbunatatii performantelor scolare. ...continuare.

BAREME MATEMATICA EVALUARE NATIONALA 2017: Cum se rezolva subiectele de la SIMULARE, conform edu.ro

publicat 2017-03-16 12:45:20 (Romania-TV)
BAREME MATEMATICA EVALUARE NATIONALA 2017: Cum se rezolva subiectele de la SIMULARE, conform edu.ro BAREME MATEMATICA EVALUARE NATIONALA 2017: Elevii de clasele a VIII-a au inceput luni simularea pentru Evaluarea Nationala 2017, prima proba fiind la limba romana. Joi, copiii au dat examen la matematica. ...continuare.

SUBIECTE ISTORIE SIMULARE BACALAUREAT 2017. Vezi ce a trebuit sa scrie elevii la proba obligatorie a profilului

publicat 2017-03-16 11:30:10 (Romania-TV)
SUBIECTE ISTORIE SIMULARE BACALAUREAT 2017. Vezi ce a trebuit sa scrie elevii la proba obligatorie a profilului SUBIECTE ISTORIE SIMULARE BACALAUREAT 2017. Simularea examenului de bacalaureat pentru elevii claselor a XII-a a inceput luni cu proba scrisa la limba si literatura romana. Joi, 16 martie, adolescentii au dat examen la . ...continuare.

Vergeturi? Iata cum le poti estompa!

publicat 2017-03-16 11:00:16 (Romania-TV)
Vergeturi? Iata cum le poti estompa! Vergeturile sunt o problema de care multe femei doresc sa scape. Cremele au eficienta redusa, in schimb, anumite proceduri par sa dea rezultate. ...continuare.

SUBIECTE MATEMATICA Simulare Evaluare Nationala 2017 pentru clasa a VIII-a. Rezultate finale. BAREM de Corectare si CALENDAR EXAMENE

publicat 2017-03-16 07:15:18 (Evenimentul-Zilei)
SUBIECTE MATEMATICA Simulare Evaluare Nationala 2017 pentru clasa a VIII-a. Rezultate finale. BAREM de Corectare si CALENDAR EXAMENE Subiecte Matematica. Simulare Evaluare nationala 2017. Barem corectare. Edu.ro. Rezultate. Edu.ro Elevii claselor a VIII-a sustin, joi, simularea pentru Evaluarea Nationala, proba scrisa la matematica . Rezultatele pentru cele doua probe sustinute pe 13, respectiv, 16 martie, urmeaza sa fie afisate in data de 31 martie. Ca si in anii trecuti, notele obtinute nu le vor influenta rezultatul la examenul final din luna iunie, dar vor fi analizate de profesori si elevi, pe baza acestora urmand a... ...continuare.

ANRE mentine licenta de furnizare a traderului Ciga Energy, dar il plaseaza sub supraveghere

publicat 2017-03-16 00:15:04 (Bursa)
ANRE mentine licenta de furnizare a traderului Ciga Energy, dar il plaseaza sub supraveghere Comitetul de reglementare al Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE) a decis, ieri, ca traderul Ciga Energy va ramane cu licenta de furnizare a energiei electrice, dar activitatea de Parte Responsabila cu Echilibrarea (PRE) va fi sub supravegherea stricta a autoritatii. Responsabilii din cadrul autoritatii propusesera ridicarea licentei, din cauza obstructionarii activitatii ANRE "de monitorizare a pietei de energie electrica prin furnizarea de date incomplete si,... ...continuare.

Scandal pe liberalizarea pretului la gaze de la 1 aprilie

publicat 2017-03-16 00:15:04 (Bursa)
Scandal pe liberalizarea pretului la gaze de la 1 aprilie Cresterea costului alimentarii cu gaze de la 1 aprilie, cauzata de liberalizarea pietei, va afecta, in principal, populatia si CET-urile care furnizeaza agent termic, sustin surse din energie, care ne-au mai precizat ca, daca ANRE va accepta majorarea tarifelor de distributie si furnizare, solicitata de furnizorii si distribuitorii de gaze, acest lucru va genera un impact greu de suportat in randul celor 4 milioane de de consumatori casnici, conducand si la un blocaj in alimentarea cu agent... ...continuare.

Lectia pe care Olanda o da Romaniei: prezenta la vot: 82%, potrivit exit poll-urilor

publicat 2017-03-15 23:30:06 (Realitatea-TV)
Lectia pe care Olanda o da Romaniei: prezenta la vot: 82%, potrivit exit poll-urilor Potrivit unor rezultate exit-poll, olandezii au mers la vot in proportie de 82%. ...continuare.

Colonel de jandarmi trimis in judecata de DNA dupa ce a luat mita pentru a truca un examen

publicat 2017-03-15 20:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Colonel de jandarmi trimis in judecata de DNA dupa ce a luat mita pentru a truca un examen Procurorii DNA Cluj le-au cerut judecatorilor sa anuleze concursul trucat de admitere in Jandarmeria Romana. Astfel, cei care au intrat cu "pile" vor ramane si cu banii dati si fara posturi. ...continuare.

ANRE a respins propunerea de suspendare a licentei Ciga Energy

publicat 2017-03-15 18:00:02 (Bursa)
ANRE a respins propunerea de suspendare a licentei Ciga Energy Comitetul de reglementare al Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE) a analizat propunerea de suspendare a Licentei nr. 991, in sedinta de astazi, pentru activitatea de furnizare a energiei electrice, acordata societatii "Ciga Energy". prin Decizia ANRE nr. 241/08.02.2011. Principalul motiv al acestei propuneri este obstructionarea activitatii ANRE de monitorizare a pietei de energie electrica prin furnizarea de date incomplete si, uneori, chiar eronate, cu privire... ...continuare.