Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Nava in flacari in portul Constanta

publicat 2017-10-30 20:15:01 (Antena3)
Nava in flacari in portul Constanta Pompierii intervin în aceste momente pentru a stinge un incendiu care a izbucnit pe o nava militara care arde în portul Constanta. Este a doua nava importanta care ia foc în mai putin de 72 de ... ...continuare.

Incendiu la bordul unei nave militare din Portul Constanta

publicat 2017-10-30 19:45:06 (Mediafax)
Incendiu la bordul unei nave militare din Portul Constanta Un incendiu a izbucnit, luni seara, la bordul unei nave militare din Portul Constanta, pompierii lucrand la lichidarea flacarilor care, spun surse neoficiale, ar fi afectat cantina. Nu s-au inregistrat victime, transmite corespondentul Mediafax. ...continuare.

Incendiu in Portul Militar Constanta. O nava a luat foc

publicat 2017-10-30 19:45:05 (Libertatea)
Incendiu in Portul Militar Constanta. O nava a luat foc Alerta in urma unui incendiu in Portul Militar Constanta. Un dragor maritim a luat foc, luni seara, in dana 0 a portului militar. In urma incendiului se degaja mult fum. La fata locului intervin patru autospeciale ale ISU Constanta si o autospeciala SMURD. Un alt incendiu a avut loc in Portul Constanta, saptamana trecuta. Flacarile […] Post-ul Incendiu in Portul Militar Constanta. O nava a luat foc apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Alerta in portul militar Constanta. Arde un dragor maritim

publicat 2017-10-30 19:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Alerta in portul militar Constanta. Arde un dragor maritim Un incendiu a izbucnit, cu putin timp in urm,a la bordul unui dragor maritim apartinand Foretelor Navale Romane. Nava este ancorata in dana zero a portului Constanta si la fata locului intervin ISU Dobrogea dar si echipajele navelor vecine. Zona a fost izolata. ...continuare.

El e jandarmul care a facut un copil sa planga de fericire! Cel mic nu fusese niciodata vizitat de Mos-Craciun

publicat 2017-10-30 18:30:02 (CanCan)
El e jandarmul care a facut un copil sa planga de fericire! Cel mic nu fusese niciodata vizitat de Mos-Craciun Un jandarm din Constanta a facut un copil sa planga de fericire. Cel mic nu fusese niciodata vizitat de Mos-Craciun. Baietelul este crescut de bunici, mama lui fiind decedata, iar tatal neavand deloc posibilitati materiale.Jandarmeria Constanta a povestit, pe contul ei de Facebook, cum jandarmul Gabriel a facut un gest emotionant pentru baietelul respectiv."GABRIEL, JANDARM CU SUFLET" Povestea a inceput vineri, 27 octombrie a.c., la Palatul de Justitie Constanta, acolo unde colegul nostru,... ...continuare.

DSVSA Constanta: Cauza probabila a mortii celor doi mistreti gasiti pe plaja din Mamaia a fost inecul

publicat 2017-10-30 16:30:09 (Romania-TV)
DSVSA Constanta: Cauza probabila a mortii celor doi mistreti gasiti pe plaja din Mamaia a fost inecul Medicii veterinari din cadrul Directiei Sanitare Veterinare si pentru Siguranta Alimentelor (DSVSA) Constanta au stabilit ca cei doi mistreti gasiti saptamana trecuta pe plaja din Mamaia au murit inecati, analizele efectuate aratand ca acestia nu sufereau de pesta porcina clasica si nici nu fusesera impuscati, animalele fiind moarte cu 4-5 zile inainte de a fi descoperite. ...continuare.

Porturile Constanta Nord si Constanta Sud - Agigea au fost deschise

publicat 2017-10-30 08:00:06 (Mediafax)
Porturile Constanta Nord si Constanta Sud - Agigea au fost deschise Porturile Constanta Nord si Constanta Sud - Agigea, inchise din cauza vantului puternic, au fost redeschise luni dimineata. ...continuare.

E-Distributie Dobrogea investeste 12 milioane lei in modernizarea statiei de transformare Abator Constanta

publicat 2017-10-27 00:15:02 (Bursa)
Distribuitorul de energie E-Distributie Dobrogea a anuntat joi ca a inceput o serie de lucrari de modernizare a statiei de transformare de inalta/medie tensiune Abator din orasul Constanta, proiectul de investitii avand o valoare de aproximativ 12 milioane de lei. ...continuare.

Explozie pe un vas romanesc din Portul Constanta! Pompierii intervin de urgenta

publicat 2017-10-26 18:00:02 (CanCan)
Explozie pe un vas romanesc din Portul Constanta! Pompierii intervin de urgenta Un incendiu puternic, urmat de o explozie, s-a produs, joi dupa-amiaza, la bordul singurului vas romanesc de salvare in conditii extreme, remorcherul Hercules, vas afla in portul Constanta.O explozie puternica a avut loc joi dupa-amiaza la la bordul singurului vas romanesc de salvare in conditii extreme, remorcherul Hercules, vas afla in portul Constanta. Mai multi pompieri au fost detasati la fata locului si intervin de urgenta pentru singerea incendiului si salvarea marinarilor aflati in... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA