Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Klaus Iohannis, la schi in Muntii Șureanu, judetul Alba. Presedintele a stat la coada la telescaun

publicat 2018-01-28 10:15:27 (Libertatea)
Klaus Iohannis, la schi in Muntii Șureanu, judetul Alba. Presedintele a stat la coada la telescaun Klaus Iohannis, la schi in Muntii Șureanu. Presedintele Romaniei s-a relaxat, sambata, pe o partie de pe domeniul schiabil Șureanu, unde in acest week-end au avut loc "Serbarile Zapezii". Șeful statului a fost fotografiat in timp ce astepta sa urce cu telescaunul in varful unei partii de pe domeniul de schi Șureanu, unde altitudinea maxima […] Post-ul Klaus Iohannis, la schi in Muntii Șureanu, judetul Alba. Presedintele a stat la coada la telescaun apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Guggenheim: Casa Alba a dorit sa imprumute un "Van Gogh" si a primit in schimb un closet din aur | VIDEO

publicat 2018-01-26 17:45:25 (Mediafax)
Guggenheim: Casa Alba a dorit sa imprumute un Van Gogh si a primit in schimb un closet din aur | VIDEO Administratia de la Casa Alba a solicitat Muzeului Guggenheim din New York sa ii imprumute un tablou de Vincent Van Gogh, iar oficialii institutiei i-au propus in schimb o opera de arta reprezentand un closet din aur, transmite AFP. ...continuare.

Dezbatere privind declaratia 600: Pe cine afecteaza cel mai mult

publicat 2018-01-26 14:15:30 (Realitatea-TV)
Dezbatere privind declaratia 600: Pe cine afecteaza cel mai mult Expertul contabil Valentina Saygo si criticul de arta Iulia Popovici au dezbatut la Realitatea Plus problema declaratiei 600 si ce categorii profesionale vor fi cele mai afectate. ...continuare.

Casa Alba a vrut sa imprumute un tablou celebru al lui Van Gogh. Muzeul Guggenheim i-a propus insa ceva mai mai practic

publicat 2018-01-26 13:00:25 (Romania-TV)
Casa Alba a vrut sa imprumute de la Muzeul Guggenheim tabloul celebrului pictor Van Gogh. Muzeul insa i-a facut o alta oferta, propunandu-i Casei Albe un vas de WC in intregime din aur si functional, realizat de artistul Maurizio Cattelan. ...continuare.

Detinut de culoare, batut cu salbaticie de un gardian, pentru ca dorea sa se casatoreasca cu o femeie alba

publicat 2018-01-26 12:00:25 (ProTV)
Detinut de culoare, batut cu salbaticie de un gardian, pentru ca dorea sa se casatoreasca cu o femeie alba Un barbat de culoare sustine ca a fost batut cu salbaticie într-o închisoare din SUA de un gardian, pentru ca intentiona sa se casatoreasca cu o femeie alba. ...continuare.

FOTO Uluitor! Alba Blaj a obtinut a treia victorie consecutiva in Liga Campionilor!

publicat 2018-01-25 22:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Uluitor! Alba Blaj a obtinut a treia victorie consecutiva in Liga Campionilor! Campioana României a învins în Franta pe ASPTT Mulhouse cu 3-1 si are maximum de puncte. Cine ar fi crezut asa ceva la începutul competitiei? Volei Alba Blaj domina autoritar grupa Ligii Campionilor din care face parte. ... ...continuare.

Dan Ioan Bacaintan, un tanar din Alba Iulia, e campion la prepararea cocktailurilor pe baza de cafea in Italia

publicat 2018-01-25 14:15:24 (Libertatea)
Dan Ioan Bacaintan, un tanar din Alba Iulia, e campion la prepararea cocktailurilor pe baza de cafea in Italia Dan Ioan Bacaintan, un tanar din Alba Iulia, e campion la prepararea cocktailurilor pe baza de cafea in Italia. Barbatul, in varsta de 28 de ani, nu se opreste aici pentru ca va participa la finala competitiei mondiale de profil care va avea loc in noiembrie 2018. Stabilit in orasul Monza, Dan a devenit campion […] Post-ul Dan Ioan Bacaintan, un tanar din Alba Iulia, e campion la prepararea cocktailurilor pe baza de cafea in Italia apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri| VIDEO&FOTO

publicat 2018-01-24 19:15:22 (Libertatea)
REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri| VIDEO&FOTO Un fotograf din Alba Iulia vrea sa reinvie tehnica prin care la 1 decembrie 1918 Samoila Marza, cunoscut drept fotograful Marii Uniri, a reusit sa imortalizeze in cinci fotografii evenimentele de acum 100 de ani care au marcat istoria poporului roman. Folosind aparate de fotografiat din lemn, contemporane cu Marea Unire, Radu Chindris a refotografiat […] Post-ul REPORTAJ: Un fotograf reinvie tehnica din vremea Marii Uniri. Vrea sa fotografieze pe clisee de sticla 100 de romani celebri|... ...continuare.

Hora Unirii, la statuia lui Cuza de la Galati: „Toti romanii, de la fasa la barba alba”, aici sa fie!”| GALERIE FOTO

publicat 2018-01-24 16:30:22 (Libertatea)
Hora Unirii, la statuia lui Cuza de la Galati: „Toti romanii, de la fasa la barba alba”, aici sa fie!”| GALERIE FOTO Sute de persoane s-au strans, miercuri, la Galati, la statuia domnitorului Alexandru Ioan Cuza, unde au asistat la manifestarile dedicate Zilei Unirii Principatelor. Totodata, membrii platormei Actiunea 2012 au desfasurat la statuie un steag tricolor de 50 de metri lungime, transmitand astfel un mesaj unionist. La finalul manifestarilor, toti cei prezenti s-au prins in Hora […] Post-ul Hora Unirii, la statuia lui Cuza de la Galati: „Toti romanii, de la fasa la barba alba”,... ...continuare.

Iulia Vantur, noi detalii despre relatia cu Salman Khan. „Nu totul depinde de ceea ce vrem noi”

publicat 2018-01-24 15:30:23 (Libertatea)
Iulia Vantur, noi detalii despre relatia cu Salman Khan. „Nu totul depinde de ceea ce vrem noi” Iulia Vantur a fost din nou intrebata despre relatia cu starul bollywoodian Salman Khan, cel considerat iubitul ei. Iulia Vantur s-a stabilit de ceva vreme in India, tara amorezului sau, starul bollywoodian Salman Khan. In India, Iulia Vantur a lansat, de curand, un nou single – „Harjai”, unde ]l are ca partener pe Maniesh Paul. […] Post-ul Iulia Vantur, noi detalii despre relatia cu Salman Khan. „Nu totul depinde de ceea ce vrem noi” apare prima data in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro