Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Regele Mihai va fi inmormantat la Curtea de Arges

publicat 2017-12-05 14:00:08 (Libertatea)
Regele Mihai I a muritĀ astazi, la varsta de 96 de ani, si va fi inmormantat in noua catedrala din Curtea de Arges. Conform comunicatului trimis de Secretariatul Regal, Majestatea Sa Regele Mihai I a incetat din viata, azi, 5 decembrie, la ora 13, ora Romaniei, la resedinta privata din Elvetia. La capataiului Regelui a stat, […] Post-ul Regele Mihai va fi inmormantat la Curtea de Arges apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Regele Mihai I a murit. Inmormantarea va avea loc la Curtea de Arges

publicat 2017-12-05 13:45:10 (Romania-TV)
Regele Mihai I a murit. Inmormantarea va avea loc la Curtea de Arges Regele Mihai I a murit. Anuntul a fost facut marti de Familia Regala a Romaniei. Trupul neinsufletit al Regelui Mihai va fi depus miercuri in Holul de Onoare al Castelului Peles, iar inmormintarea Majestatii Sale va avea loc la Curtea de Arges, se arata intr-un comunicat al Casei Regale a Romaniei. ...continuare.

Un urs se plimba nestingherit pe strazile unei comune din Arges! Localnicii au intrat in panica

publicat 2017-12-05 08:30:03 (CanCan)
Un urs se plimba nestingherit pe strazile unei comune din Arges! Localnicii au intrat in panica Un ursulet infometat se plimba nestingherit pe strazile comunei Tarcau, din judetul Neamt. Localnicii spun ca au vazut animalul care cauta hrana, inca de sambata seara. Sunt tot mai multe cazuri de acest fel in ultima luna. In ultima perioada, numarul animalelor care ies din padure si intra in localitati este tot mai mare, ursii aparand inclusiv in zone de ses din judetele Arges si Dambovita. Recent, un urs infometat a bagat frica in localnici. Animalul a fost surprins de camerele de... ...continuare.

Un urs se plimba nestingherit pe strazile unei comune din Arges

publicat 2017-12-05 08:00:09 (ProTV)
Un ursulet înfometat se plimba nestingherit pe strazile comunei Tarcau, din judetul Neamt. ...continuare.

Un barbat din Arges s-a fi impuscat singur, in timp ce incerca sa-si curete arma

publicat 2017-12-05 08:00:09 (ProTV)
Directorul regional din Arges al unei companii de bauturi racoritoare se zbate între viata si moarte, dupa ce a suferit un accident cu o arma de vânatoare. ...continuare.

Un barbat din Arges, care s-a impuscat din greseala a fost salvat de un politist cu propria curea de la uniforma

publicat 2017-12-04 23:15:01 (Antena3)
Un barbat din Arges, care s-a impuscat din greseala a fost salvat de un politist cu propria curea de la uniforma Un barbat în vârsta de 59 de ani, din judetul Arges s-a împuscat, luni, din greseala în timp ce curata arma de vânatoare, acesta fiind salvat de un politist, care a facut un... ...continuare.

Un barbat din Arges, care s-a impuscat din greseala, salvat de un politist cu propria curea de la uniforma

publicat 2017-12-04 22:30:05 (Mediafax)
Un barbat din Arges, care s-a impuscat din greseala, salvat de un politist cu propria curea de la uniforma Un barbat in varsta de 59 de ani, din judetul Arges s-a impuscat, luni, din greseala in timp ce curata arma de vanatoare, acesta fiind salvat de un politist, care a facut un garou din cureaua de la uniforma. Politistul a fost primul care a ajuns la victima, dupa apelul la 112. ...continuare.

Barbat atacat de un mistret pe strada, in Arges. Medicii incearca sa il resusciteze

publicat 2017-12-04 14:30:09 (Realitatea-TV)
Barbat atacat de un mistret pe strada, in Arges. Medicii incearca sa il resusciteze Un barbat a fost atacat, luni, de un mistret, pe o strada din localitatea argeseana Tigveni. ...continuare.

Barbat ranit grav de un mistret, langa scoala dintr-un sat din Arges

publicat 2017-12-04 14:15:06 (ProTV)
Un barbat a fost atacat de un porc mistret, luni dupa-amaiza, pe o strada din localitatea argeseana Tigveni. ...continuare.