Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Masina in flacari pe calea ferata! Traficul rutier si cel feroviar, oprite in judetul Bacau

publicat 2017-10-03 08:45:06 (Realitatea-TV)
Masina in flacari pe calea ferata! Traficul rutier si cel feroviar, oprite in judetul Bacau Traficul rutier este oprit, marti dimineata, pe DN11A Adjud - Onesti, in localitatea Negoiesti, din cauza unui accident. ...continuare.

Furt ca in filme, in Bacau! Cum au actionat hotii

publicat 2017-10-02 13:45:23 (Realitatea-TV)
Furt ca in filme, in Bacau! Cum au actionat hotii Un magazin din comuna bacauana Livezi a fost calcat de hoti, la sfarsitul saptamanii trecute. Spargerea s-a dat pe timpul noptii, in jurul orei 2.00, iar toata actiunea a fost surprinsa de camerele de supraveghere video. ...continuare.

Doi copii s-au otravit cu matraguna. Cu ce fruct au confundat planta ce poate fi letala omului

publicat 2017-10-02 13:45:02 (Antena3)
Doi copii s-au otravit cu matraguna. Cu ce fruct au confundat planta ce poate fi letala omului Un baietel din judetul Bacau a murit, dupa ce a mâncat fructe de matraguna crezând ca, de fapt, sunt boabe de struguri, scrie presa locala. O alta fetita, tot de sapte ani a ajuns si ea la... ...continuare.

Furt in doua minute. Cum au dat spargere 2 hoti intr-un magazin

publicat 2017-09-30 08:15:06 (ProTV)
Furt în doua minute, în localitatea Livezi, din judetul Bacau! Doi hoti au intrat în toiul noptii într-un magazin, dupa ce au sarit gardul au taiat lacatele si au fortat usa. ...continuare.

Accident cumplit cu cinci victime. O masina a luat foc in urma impactului

publicat 2017-09-29 19:45:01 (Antena3)
Accident cumplit cu cinci victime. O masina a luat foc in urma impactului Cinci persoane au fost ranite, vineri dupa-amiaza, într-un accident în care au fost implicate doua masini, în localitatea Sascut, la limita dintre judetele Vrancea si Bacau, unul dintre... ...continuare.

Cornuri expirate si cu mucegai, primite de copii la o gradinita din Bacau

publicat 2017-09-29 09:15:13 (Romania-TV)
Cornuri expirate si cu mucegai, primite de copii la o gradinita din Bacau Copiii de la o gradinita din Buhusi, care apartine de o scoala, au primit cornuri expirate si pline de mucegai. ...continuare.

Impact devastator intre doua TIR-uri: un mort

publicat 2017-09-27 15:30:08 (Realitatea-TV)
Impact devastator intre doua TIR-uri: un mort Un barbat in varsta de 75 de ani si-a pierdut viata intr-un accident rutier produs miercuri dimineata, pe E-85, in localitatea Nicolae Balcescu, judetul Bacau. ...continuare.

ACCIDENT GRAV in Bacau. Un mort si doi raniti, dupa ce doua TIR-uri s-au ciocnit GALERIE FOTO

publicat 2017-09-27 10:45:16 (Romania-TV)
Un accident grav s-a produs, miercuri, in judetul Bacau. Un barbat a murit si doua persoane au fost ranite, dupa ce doua TIR-uri s-au ciocnit pe E85. ...continuare.

CSM a respins cererea de transfer depusa de procurorul Mihaiela Iorga

publicat 2017-09-26 14:45:08 (Romania-TV)
CSM a respins cererea de transfer depusa de procurorul Mihaiela Iorga Sectia de Procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii a respins, marti, solicitarea procurorului Mihaiela Iorga de a fi transferata de la Parchetul de pe langa Judecatoria Bacau la oricare dintre parchetele de pe langa Judecatoriile sectoarelor 1, 2, 3, 4 sau 5. ...continuare.

Razie a Politiei la taximetristii din aeroporturi. In doua ore au dost aplicate 50 de sanctiuni, iar un permis a fost retinut

publicat 2017-09-22 10:45:08 (Romania-TV)
Razie a Politiei la taximetristii din aeroporturi. In doua ore au dost aplicate 50 de sanctiuni, iar un permis a fost retinut Politistii au actionat pentru verificarea legalitati activitatii de taximetrie in zona aeroporturilor internationale Henri Coanda Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara, Craiova, Bacau si Iasi. ...continuare.