Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Perchezitii DIICOT in Prahova si Bihor la o retea suspectata de fraude informatice pentru obtinerea de credite online

publicat 2018-01-16 15:45:23 (Romania-TV)
Perchezitii DIICOT in Prahova si Bihor la o retea suspectata de fraude informatice pentru obtinerea de credite online Politistii specializati in combaterea criminalitatii organizate din Ploiesti si Oradea au facut, marti, 13 perchezitii la locuintele unor persoane banuite de fraude informatice pentru obtinerea de credite on-line. Cei vizati ar fi introdus in aplicatiile informatice ale institutiilor financiare nebancare documente false, modalitate in care au aplicat pentru aproximativ 300 de solicitari de creditare. ...continuare.

N-au canalizare, scoala sau strazi asfaltate. Pe ce a decis primarul sa dea 40.000 de euro

publicat 2018-01-15 12:30:23 (ProTV)
Investitie cel putin bizara într-un sat cu mai putin de 300 de locuitori din Bihor. Consiliul local a decis, la sugestia primarului, ca oamenii au nevoie de un teren sintetic de fotbal, pe lânga cele trei existente deja în zona. ...continuare.

El este politistul care... Vanatorul de infractori

publicat 2018-01-13 23:15:03 (CanCan)
El este politistul care... Vanatorul de infractori Arma lui este creionul si il manuieste atat de bine incat desenele pe care le face au ajutat la prinderea a sute de hoti, talhari, violatori si chiar criminali. Subcomisarul Florin Lazau, seful Serviciului Criminalistic al Inspectoratului de Politie Bihor, este singurul politist roman specializat in tehnica imbatranirii faciale, unicul artist criminalist din Europa certificat de Asociatia Internationala a Identificarilor din SUA, cea mai veche organizatie profesionala din domeniu si atat de... ...continuare.

Vremea se schimba de la o zi la alta. Ce ne asteapta azi. ANM a transmis o avertizare de cod galben!

publicat 2018-01-12 10:45:02 (Antena-1)
Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, vineri, o avertizare nowcasting Cod galben de ceata, valabila pe durata urmatoarei ore in zona judetului Bihor. ...continuare.

Orasul din Romania care ar fi fost proiectat la Moscova. "Nu putem fugi de istorie"

publicat 2018-01-10 09:00:02 (Antena3)
Orasul din Romania care ar fi fost proiectat la Moscova. Nu putem fugi de istorie Orasul Stei din Bihor ar fi fost proiectat la Moscova. Parte a patrimoniului totalitar sovietic sunt elementele arhitectonice ale Casei de Cultura Miron Pompiliu împrumutate de la Teatrul Balsoi si elemente di... ...continuare.

Orasul din Romania care ar fi fost proiectat la Moscova

publicat 2018-01-10 08:00:25 (Realitatea-TV)
Orasul din Romania care ar fi fost proiectat la Moscova Se spune ca orasul Stei din Bihor a fost proiectat la Moscova. Parte a patrimoniului totalitar sovietic sunt elementele arhitectonice ale Casei de Cultura Miron Pompiliu imprumutate de la Teatrul Balsoi si elemente din Palatul Administrativ, balconul in mod special. Acum, edilul vrea sa atraga turistii tocmai pentru amprentele lasate de rusi. ...continuare.

INCREDIBIL! Cum a ratat Mihaita Plesan transferul la o forta a Europei: "Nici n-am mai urcat in autocar"

publicat 2018-01-05 19:15:05 (Gazeta-Sporturilor)
INCREDIBIL!  Cum a ratat Mihaita Plesan transferul la o forta a Europei: Nici n-am mai urcat in autocar Fosul fotbalist Mihaita Plesan a dezvaluit un episod nestiut din cariera sa, momentul când a fost  la un pas sa ajunga la Ajax Amsterdam, una dintre cele mai titrate echipe din fotbalul mondial.  "Aveam 19 ani, m-a sunat Gica Popescu si mi-a zis ca e o oferta concreta de la Ajax. Aveam meci la Bihor, nici nu m-am mai urcat în autocar. Era o clauza în contractul meu de un milion de dolari. ... ...continuare.

Scandal pentru o fata, un tanar l-a injunghiat pe fostul iubit al prietenei sale

publicat 2018-01-04 10:30:26 (Romania-TV)
Scandal pentru o fata, un tanar l-a injunghiat pe fostul iubit al prietenei sale Scandal intr-o localitate din judetul Bihor. Un tanar de 18 ani a fost arestat pentru 30 de zile dupa ce l-a injunghiat pe fostul iubit al prietenei sale. ...continuare.

Protest spontan intr-o comuna din Bihor. Oamenii sunt furiosi pentru ca drumurile sunt pline de gropi si de noroi

publicat 2018-01-03 17:30:22 (ProTV)
Protest spontan în mijlocul unei comune din Bihor. Cîteva zeci de localnici s-au adunat în fata Primariei, ca sa blocheze soseaua.  ...continuare.

Accident grav in Bihor. Un tanar politist de frontiera a murit, iar o oradeanca este foarte grav ranita

publicat 2018-01-01 15:30:24 (Romania-TV)
Accident grav in Bihor. Un tanar politist de frontiera a murit, iar o oradeanca este foarte grav ranita Un tanar in varsta de 35 de ani, politist de frontiera, a murit, iar o alta tanara, din Oradea, a fost foarte grav ranita, in urma unui accident produs chiar in prima zi a noului an, pe Soseaua Borsului. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA