Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei la handbal feminin pentru a treia oara consecutiv

publicat 2018-04-01 18:00:14 (Romania-TV)
CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei la handbal feminin pentru a treia oara consecutiv CSM Bucuresti va juca in viitoarea editie a Ligii Campionilor, iar HCM Ramnicu Valcea, in premiera, in Cupa EHF. Tot duminica, in finala mica a Cupei Romaniei, Dunarea Braila - CSM Roman, scor 28-24 (13-14). In semifinalele Cupei Romaniei, Dunarea Braila a fost eliminata de HCM Ramnicu Valcea, scor 29-23 (17-12), iar CSM Roman a fost invinsa de CSM Bucuresti, cu 38-24 (19-14). In 2017, Cupa Romaniei a fost castigata tot de campioana CSM Bucuresti, care si-a trecut in cont trofeul si in 2016.... ...continuare.

GALERIE FOTO Ramnicu Valcea revine in Europa la 5 ani de la disparitia Oltchimului

publicat 2018-03-31 18:30:16 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO Ramnicu Valcea revine in Europa la 5 ani de la disparitia Oltchimului HCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în finala Cupei României la handbal feminin dupa victoria obtinuta în fata celor de la Dunarea Braila, scor 29-23. Orasul din Oltenia revine în cupele europene la 5 ani de zile de la disparitia lui Oltchim. Vâlcencele s-au impus categoric în prima semifinala, scor 29-23, în fata Dunarii Braila, iar finalista are asigurat un loc în Europa. ... ...continuare.

Noua barbati din Galati, Braila si Constanta au fost retinuti pentru trafic de droguri

publicat 2018-03-30 16:15:15 (Libertatea)
Noua barbati din Galati, Braila si Constanta au fost retinuti pentru trafic de droguri Noua barbati din Galati, Braila si Constanta au fost retinuti pentru trafic de droguri de risc si operatiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive. Actiunea a avut loc in urma unor perchezitii domiciliare in cadrul carora au fost gasite 2,5 kilograme substante susceptibile de a produce efecte psihoactive, aproximativ 1 kilogram de canabis si […] Post-ul Noua barbati din Galati, Braila si Constanta au fost retinuti pentru trafic de droguri apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Nivelul si debitul Dunarii au continuat sa creasca

publicat 2018-03-30 16:15:05 (Capital)
Nivelul si debitul Dunarii au continuat sa creasca Nivelul si debitul Dunarii au continuat sa creasca. La Braila, cota de inundatii a fost depasita cu 12 centimetri, iar din cauza presiunii mari a apei au aparut mai multe fisuri in dig, in Insula Mare a Brailei si pe terasa. S-a intervenit insa pentru contracararea acestora, cu saci de nisip si tuburi. ...continuare.

Dunarea a depasit cota de inundatie la Braila si Galati. Au aparut infiltratii in diguri

publicat 2018-03-30 12:00:10 (Realitatea-TV)
Dunarea a depasit cota de inundatie la Braila si Galati. Au aparut infiltratii in diguri Cresterea nivelului Dunarii a dus la aparitia de infiltratii si grifoane in digurile de pe bratul Macinului si de pe sectorul Calmatui-Gropeni-Chiscani, a informat purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Braila, Stefan Stoian. Dunarea a depasit cota de inundatie si la Braila, si la Galati. ...continuare.

De unde vine expresia "a nimerit orbul Braila"

publicat 2018-03-30 10:30:03 (Antena3)
De unde vine expresia a nimerit orbul Braila Braila este unul dintre cele mai cunoscute orase din Romania prin care trece Dunarea. Orasul a devenit cunoscut si prin prisma expresiei "a nimerit orbul Braila". De unde vine aceasta expresie si care este... ...continuare.

Retea de traficanti de droguri, destructurata de politistii din Braila. 24 de persoane, duse la audieri

publicat 2018-03-29 15:15:12 (Libertatea)
Retea de traficanti de droguri, destructurata de politistii din Braila. 24 de persoane, duse la audieri O retea de traficanti de droguri a fost destructurata de catre politistii din Braila, 24 de persoane fiind duse la audieri. Printre membrii gruparii se afla inclusiv tinere, unele abia trecute de varsta majoratului. Politistii de combatere a criminalitatii organizate din Braila, cu sprijinul Directiei Operatiuni Speciale, sub coordonarea procurorilor Biroului Teritorial Braila al DIICOT, […] Post-ul Retea de traficanti de droguri, destructurata de politistii din Braila. 24 de persoane,... ...continuare.

Roman mort intr-un parc de distractii din Franta

publicat 2018-03-29 13:00:15 (Romania-TV)
Roman mort intr-un parc de distractii din Franta Tragedia a avut loc in Franta. Barbatul avea 40 de ani, din Braila, si lucra la asamblarea unui carusel in momentul in care piesa a cazut peste el. A fost chemat de urgenta un echipaj medical, insa barbatul nu a mai putut fi salvat.  Presa franceza vorbeste despre o manipulare gresita facuta de roman.  ...continuare.

Dunarea a depasit cota de inundatie la Braila

publicat 2018-03-28 11:30:09 (ProTV)
Dunarea a depasit miercuri, la Braila, cu 3 cm cota de inundatie, situata la 610 cm, potrivit informatiilor furnizate de Administratia Fluviala Dunarea de Jos. ...continuare.

Alerta in Braila! Cinci copii cu varste intre 11 si 15 au dat 47 de spargeri in sase luni

publicat 2018-03-25 16:15:02 (Antena3)
Alerta in Braila! Cinci copii cu varste intre 11 si 15 au dat 47 de spargeri in sase luni  Cinci minori din Braila, cu varste intre 11 si 15 ani, au dat 47 de spargeri in sase luni, politistii reusind sa-i prinda pe doi dintre acestia, care au arestati preventiv pentru 30 de zile, pentru... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro