Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

VIDEO Autocar cu 32 de turisti canadieni, implicat intr-un accident deosebit de grav in Brasov. Doi oameni, tata si fiu, au murit

publicat 2017-10-08 08:30:04 (Adevarul)
VIDEO Autocar cu 32 de turisti canadieni, implicat intr-un accident deosebit de grav in Brasov. Doi oameni, tata si fiu, au murit Doi oameni au murit sambata, 7 octombrie, la Feldioara, judetul Brasov, dupa ce autoturismul in care se aflau a intrat intr-un autocar. ...continuare.

Impact intre o masina si un autocar cu turisti canadieni: 2 morti

publicat 2017-10-07 20:00:06 (ProTV)
Un accident rutier grav a avut loc sâmbata seara pe drumul national 13, la iesirea din Brasov spre Târgu Mures. ...continuare.

Accident grav la Brasov, intre un autocar plin cu turisti straini si un autoturism. Doi oameni au murit

publicat 2017-10-07 19:00:01 (Antena3)
Accident grav la Brasov, intre un autocar plin cu turisti straini si un autoturism. Doi oameni au murit Doua persoane au decedat sambata, in jurul orei 17.30, in urma unui accident care a avut loc pe DN13 Brasov-Sighisoara, la iesirea din Brasov spre localitatea Feldioara, intre in... ...continuare.

Accident grav in Brasov, cu un autocar cu 34 de pasageri. Doi oameni au murit

publicat 2017-10-07 18:15:06 (Romania-TV)
Accident grav in Brasov, cu un autocar cu 34 de pasageri. Doi oameni au murit Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU) Brasov a fost solicitat sa intervina in cazul unui accident care a avut loc sambata dupa amiaza, in jurul orei 17.30, pe DN13. ...continuare.

Biroul Politic National si Consiliul National al PNL se reunesc la Poiana Brasov

publicat 2017-10-07 11:15:21 (Romania-TV)
Biroul Politic National si Consiliul National al PNL se reunesc la Poiana Brasov Liberalii se reunesc, sambata, la Poiana Brasov, unde se vor desfasura Biroul Politic National si Consiliul National al PNL. ...continuare.

Conducerea PNL se intruneste la Poiana Brasov. Liberalii isi decid viitoarele actiuni

publicat 2017-10-07 10:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Conducerea PNL se intruneste la Poiana Brasov. Liberalii isi decid viitoarele actiuni Biroul Politic National si Consiliul National ale PNL se vor desfasura sambata la Poiana Brasov. ...continuare.

Campionat de Judo la Brasov, in aceasta weekend

publicat 2017-10-06 16:00:07 (Realitatea-TV)
Campionat de Judo la Brasov, in aceasta weekend Spectacol pe tatami in acest weekend, la poalele Tampei. Sambata are loc la Sala Sporturilor din Brasov Campionatul national de judo pe echipe. Cei mai importanti sportivi romani de la mai multe cluburi din tara se inscriu astazi in concurs cu speranta la medalii. ...continuare.

Locatarii unui bloc din Brasov, evacuati din cauza alunecarilor de teren. Cladirea risca sa se prabuseasca

publicat 2017-10-06 12:15:08 (Romania-TV)
Peste 20 de locatari ai unui bloc din Brasov sunt evacuati, vineri, dupa ce terenul pe care este construit imobilul s-a surpat la o adancime de 4,5 metri sub fundatie, astfel ca, potrivit autoritatilor, exista pericolul ca intreaga cladire sa se prabuseasca. Locatarii vor fi cazati provizoriu intr-un camin de batrani. ...continuare.

Liviu Pop a trecut de la manualele de sport la diplomele de licenta! Ministerul Educatiei vrea sa desfiinteze trei universitati din tara

publicat 2017-10-06 10:15:02 (Antena-1)
Liviu Pop a trecut de la manualele de sport la diplomele de licenta! Ministerul Educatiei vrea sa desfiinteze trei universitati din tara Mnisterul Educatiei Nationale vrea sa desfiinteze trei universitati private din Bucuresti, Timisoara si Brasov, punand in dezbatere publica proiectele de lege in acest sens. Potrivit acestora, Universitatea "Mihai Eminescu" din Timisoara si Universitatea Financiar Bancara din Bucuresti au primit calificativul "lipsa de incredere" din partea Agentiei Romane de Asigurare a Calitatii in Invatamantul Superior (ARACIS) in 2013 si, respectiv, 2014, pentru nerespectarea standardelor de calitate, in... ...continuare.