Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Primaria Cluj-Napoca vrea sa realizeze un studiu de fezabilitate pentru centura metropolitana de sud

publicat 2017-10-19 12:30:09 (Mediafax)
Primaria Cluj-Napoca vrea sa realizeze un studiu de fezabilitate pentru centura metropolitana de sud Primarul Emil Boc cere Ministerului Transporturilor sa aprobe ca Primaria Cluj-Napoca sa realizeze studiul de fezabilitate si proiectul tehnic al centurii metropolitane de sud a municipiului Cluj-Napoca, in lungime de 38 de kilometri, pentru a nu se pierde 138 de milioane de euro, bani europeni. ...continuare.

Un tanar din Cluj a furat cutia milei din biserica. Ce nenorocire l-a lovit in urmatoarele minute

publicat 2017-10-19 12:15:04 (CanCan)
Un tanar din Cluj a furat cutia milei din biserica. Ce nenorocire l-a lovit in urmatoarele minute Un tanar in varsta de 20 de ani din Cluj a mers la biserica si... a furat cutia milei! A luat banii si a fugit cu captura, insa cateva minute mai tarziu asupra lui s-a abatut o mare nenorocire.Un baiat de 20 de ani din Cluj a mers la biserica si a furat cutia milei. In timp ce iesea din lacasul de cult cu cutia in brate a fost vazut de o angajata a bisericii care s-a luat dupa el. Tanarul a zbughit-o la fuga, incercand sa se faca nevazut.Neatent, a traversat strada prin loc nepermis si a fost... ...continuare.

U-BT Cluj-Napoca, victorie in FIBA Europe Cup la baschet masculin

publicat 2017-10-18 22:00:05 (Libertatea)
U-BT Cluj-Napoca, victorie in FIBA Europe Cup la baschet masculin U-BT Cluj-Napoca, victorie in FIBA Europe Cup la baschet masculin. U-BT Cluj-Napoca a debutat cu o victorie in Grupa E a FIBA Europe Cup la baschet masculin, 90-69 (30-16, 20-24, 17-13, 23-16) cu echipa turca Istanbul BBSK, miercuri seara, in Sala Sporturilor ”Horia Demian” din Cluj-Napoca. Campioana Romaniei a inceput in forta si conducea la […] Post-ul U-BT Cluj-Napoca, victorie in FIBA Europe Cup la baschet masculin apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Elevi dati afara din scoala pentru ca purtau parul prea lung

publicat 2017-10-18 20:00:02 (CanCan)
Elevi dati afara din scoala pentru ca purtau parul prea lung Cativa elevi au fost dati afara de la ore pentru ca au parul lung, pur si simplu. Scenele de neconceput pentru secolul 21 s-au petrecut la un liceu teologic din Cluj-Napoca. Problema a fost sesizata pe Facebook de unul dintre tineri, revoltat de situatie."Nu conteaza cat de lung am parul, important e cum si cat gandeasc! Am postat-o si pe Facebook", a spus Tudor Helgiu, elev in clasa a X a la Liceul Greco-Catolic "Inochentie Micu" din Cluj-Napoca. El a povestit ca era la ora de chimie, cand a... ...continuare.

Senatorul cu plete si barba, Mihai Gotiu, ii cere explicatii lui Liviu Pop pentru elevii dati afara de la ore pentru ca aveau parul lung

publicat 2017-10-18 19:00:06 (Mediafax)
Senatorul cu plete si barba, Mihai Gotiu, ii cere explicatii lui Liviu Pop pentru elevii dati afara de la ore pentru ca aveau parul lung Vicepresedintele Senatului Mihai Gotiu (USR) a solicitat explicatii oficiale Ministerului Educatiei Nationale si Inspectoratului Scolar Judetean Cluj in cazul elevilor Liceului "Inochentie Micu" din Cluj-Napoca trimisi acasa marti, pe motiv ca aveau parul lung si barba. ...continuare.

Un elev din Cluj a fost trimis acasa de directorul scolii pentru ca are plete

publicat 2017-10-18 17:15:01 (Antena3)
Un elev din Cluj a fost trimis acasa de directorul scolii pentru ca are plete Peste 20 de adolescenti au fost trimisi acasa din cauza unor reguli stricte.  Întrucât nu era tuns regulamentar, un adolescent de clasa a X-a din Cluj-Napoca a fost trimis acasa. Directorul n-a dat... ...continuare.

Deac vorbeste despre relatia cu Dan Petrescu: "Niciun jucator nu l-a multumit pana acum"

publicat 2017-10-18 14:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Deac vorbeste despre relatia cu Dan Petrescu: Niciun jucator nu l-a multumit pana acum Ciprian Deac a vorbit despre relatia pe care o are Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, o are cu propriii jucatori, dar si despre schimbarile pe care tehnicianul le-a adus. "De când a venit la Cluj n-am reusit sa-l multumim niciunul si asta e un lucru bun, vrea mereu mai mult de la noi. Va spun sincer, niciodata nu l-am vazut multumit pe deplin. E un antrenor care mie imi place foarte mult, un antrenor care lucreaza foarte mult tactic. ... ...continuare.

La concertul de aseara, Cluj-Napoca, Sting si fiul sau au emotionat publicul vorbind in limba romana

publicat 2017-10-18 14:00:12 (Libertatea)
La concertul de aseara, Cluj-Napoca, Sting si fiul sau au emotionat publicul vorbind in limba romana Unul din marii muzicieni ai ultimilor trei decenii, Sting s-a reintors in Romania pentru un concert grandios, ce a avut loc aseara la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca. Solist si compozitor remarcabil, fostul lider al trupei The Police, Sting a primit din partea casei de discuri ce-l reprezinta in Romania "Discul de Aur" pentru vanzarile albumului […] Post-ul La concertul de aseara, Cluj-Napoca, Sting si fiul sau au emotionat publicul vorbind in limba romana apare prima data in... ...continuare.

Modificari operate de LPF in etapa a XVI-a a Ligii I

publicat 2017-10-18 11:23:03 (CanCan)
Modificari operate de LPF in etapa a XVI-a a Ligii I Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a anuntat modificari de ultima ora in programul etapei a XVI-a din Liga I, care a necesitat anumite ajustari, dupa ce Federatia Romana de Fotbal (FRF) a anuntat datele la care se vor disputa meciurile din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei.LPF a schimbat intre ele meciurile CFR Cluj - Gaz Metan Medias si ACS Poli Timisoara - Astra Giurgiu.Initial, intalnirea dintre CFR Cluj, adversara FC Botosani din 16-imile de finala a Cupei Romaniei, si Gaz Metan... ...continuare.

Cinci curse aeriene interne si internationale din Cluj Napoca au intarzieri din cauza cetii

publicat 2017-10-18 11:15:06 (Mediafax)
Cinci curse aeriene interne si internationale din Cluj Napoca au intarzieri din cauza cetii Cinci curse aeriene interne si internationale operate, miercuri, pe Aeroportul International "Avram Iancu" Cluj, inregistreaza intarzieri din cauza cetii, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.