Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat in judetul Constanta

publicat 2017-10-03 12:00:15 (Ziarul-Financiar)
Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat in judetul Constanta Un nou punct de frontiera intre Romania si Bulgaria a fost inaugurat, marti, in judetul Constanta, in prezenta premierului Mihai Tudose si a omologului sau bulgar, Boiko Borisov, transmite corespondentul MEDIAFAX.La ceremonie au participat prim-ministrul Romaniei, Mihai Tudose si prim-ministrul Bulgariei, Boiko Borisov, alaturi de ministrii de Interne ai Romaniei si Bulgariei, Carmen Dan si, Valentin Radev.Inaugurarea Punctului de trecere a frontierei Lipnita - Kainargea este cuprinsa intr-un... ...continuare.

Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la Constanta: A luat foc!

publicat 2017-10-02 15:00:16 (Realitatea-TV)
Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la Constanta: A luat foc! Incident in timpul discursului lui Klaus Iohannis de la deschiderea anului universitar, la Constanta. Un panou electric a luat foc chiar in timp ce vorbea presedintele. ...continuare.

Incident la Constanta, in timpul vizitei lui Klaus Iohannis

publicat 2017-10-02 14:15:02 (Antena3)
Incident la Constanta, in timpul vizitei lui Klaus Iohannis Presedintele României, Klaus Iohannis, a participat, luni, la Constanta, la ceremonia de deschidere a anului universitar, eveniment organizat în Piata Ovidiu, de toate cele trei institutii de... ...continuare.

Incendiu puternic intr-un bloc din Constanta! Intervin pompierii

publicat 2017-10-02 12:15:05 (Realitatea-TV)
Incendiu puternic intr-un bloc din Constanta! Intervin pompierii Un incendiu a izbucnit intr-un bloc de locuinte din Constanta, cu putin timp in urma. Flacarile au cuprins un apartament, iar pompierii sunt la fata locului. ...continuare.

Klaus Iohannis, la deschiderea anului universitar la Constanta: Avem nevoie de universitati ca afara

publicat 2017-10-02 11:30:08 (ProTV)
Presedintele Klaus Iohannis este prezent la manifestarile prilejuite de deschiderea anului universitar la Constanta - evenimentul fiind organizat de catre Primarie în Piata Ovidiu. ...continuare.

Presedintele Klaus Iohannis participa la deschiderea anului universitar la Constanta

publicat 2017-10-02 08:45:01 (Bursa)
Presedintele Klaus Iohannis participa la deschiderea anului universitar la Constanta Presedintele Klaus Iohannis va fi prezent, luni, la manifestarile prilejuite de deschiderea anului universitar la Constanta, evenimentul fiind organizat de catre Primarie, in Piata Ovidiu. La ceremonie vor fi prezenti studenti ai Universitatii Ovidius, ai Universitatii Maritime si ai Academiei Navale 'Mircea cel Batran', potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Presedintele Klaus Iohannis participa la deschiderea anului universitar la Constanta

publicat 2017-10-02 06:15:06 (Romania-TV)
Presedintele Klaus Iohannis participa la deschiderea anului universitar la Constanta Presedintele Klaus Iohannis va fi prezent, luni, la manifestarile prilejuite de deschiderea anului universitar la Constanta, evenimentul fiind organizat de catre Primarie, in Piata Ovidiu. La ceremonie vor fi prezenti studenti ai Universitatii Ovidius, ai Universitatii Maritime si ai Academiei Navale "Mircea cel Batran". ...continuare.

Klaus Iohannis deschide anul universitar, la Constanta, langa statuia poetului Ovidius

publicat 2017-10-01 19:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Klaus Iohannis deschide anul universitar, la Constanta, langa statuia poetului Ovidius Presedintele Klaus Iohannis aduna laolalta, in premiera, cele trei institutii de invatamant superior de stat din Constanta cu ocazia deschiderii anului universitar. Șeful statului a acceptat invitatia universitatilor constantene, evenimentul fiind dedicat poetului Publius Ovidius Naso de la a carui moarte se implinesc 2000 de ani. ...continuare.

Tanar din Constanta, gasit mort intr-o padure din Italia! Familia cere ajutor pentru a-i aduce trupul in tara

publicat 2017-09-30 19:00:02 (CanCan)
Durere fara margini pentru o familie din Constanta. Fiul lor a fost gasit mort intr-o padure de langa Verona. Ipoteza politistilor este ca tanarul de 22 de ani s-a sinucis. ...continuare.