Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Drapelul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe pentru a marca ocuparea Ardealului de Nord de catre Ungaria

publicat 2017-11-14 13:45:02 (Antena3)
Drapelul Ungariei, arborat la Sfantu Gheorghe pentru a marca ocuparea Ardealului de Nord de catre Ungaria Drapelul Ungariei va fi arborat miercuri, 15 noiembrie, în centrul municipiului Sfântu Gheorghe. Anuntul a fost facut luni, în cadrul unei conferinte de presa de deputatul UDMR de Covasna,... ...continuare.

Un caine politist din Sibiu a gasit un borcan cu droguri ascuns intr-un perete, in Covasna

publicat 2017-11-11 13:45:05 (Libertatea)
Un caine politist din Sibiu a gasit un borcan cu droguri ascuns intr-un perete, in Covasna Un caine politist a gasit un borcan cu droguri ascuns intr-un perete. Jef se numeste cainele – adus de la Centrul Chinologic din Sibiu si specializat in depistarea substantelor stupefiante – care a detectat un borcan cu droguri, ascuns intr-o fanta din perete. Astfel, politistii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalitatii Organizate Covasna, cu […] Post-ul Un caine politist din Sibiu a gasit un borcan cu droguri ascuns intr-un perete, in Covasna apare prima data in... ...continuare.

Marton Arpad, deputat UDMR: Voi face amendamente legislative la raspunderea penala si pensionarea magistratilor

publicat 2017-11-10 17:45:01 (Antena3)
Marton Arpad, deputat UDMR: Voi face amendamente legislative la raspunderea penala si pensionarea magistratilor Deputatul UDMR Covasna, Marton Arpad, a declarat, vineri, ca va face o serie de amendamente la legile justitiei, doua dintre acestea vizând raspunderea penala si pensionarea magistratilor.  Marton... ...continuare.

Perchezitii de amploare in Brasov si Covasna, prejudiciu de peste 1,5 milioane de euro

publicat 2017-11-07 10:45:06 (Realitatea-TV)
Perchezitii de amploare in Brasov si Covasna, prejudiciu de peste 1,5 milioane de euro Politistii de investigare a criminalitatii economice efectueaza, marti dimineata, 13 perchezitii in judetele Brasov si Covasna, la sedii unor firme si persoane banuite ca ar fi pagubit statul cu 8 milioane lei, prin evaziune fiscala cu materiale de constructii. ...continuare.

Perchezitii la firme care comercializeaza materiale de constructii intr-un dosar de evaziune fiscala

publicat 2017-11-07 10:45:01 (Bursa)
Perchezitii la firme care comercializeaza materiale de constructii intr-un dosar de evaziune fiscala Politistii din Brasov fac, astazi, 13 perchezitii in judetele Brasov si Covasna, la sedii de firma si la persoane banuite ca ar fi cauzat un prejudiciu de 8.000.000 de lei, prin evaziune fiscala cu materiale de constructii, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Cod galben de ceata in zece judete. Trafic ingreunat pe mai multe drumuri

publicat 2017-11-04 13:45:10 (Ziarul-Financiar)
Cod galben de ceata in zece judete. Trafic ingreunat pe mai multe drumuri Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru zece judete. Totodata, traficul se desfasoara in condititii de ceata densa autostrada A1 Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita.Judetul Caras-Severin se afla sub avertizare cod galben de ceata pana la ora 8.00, judetele Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Mures si Covasna pana la ora 10.00, iar Hunedoara, Timis si Arad pana la ora... ...continuare.

Atentionare de ultima ora a meteorologilor: Sase judete vizate de fenomene PERICULOASE

publicat 2017-11-04 10:00:02 (Click)
Atentionare de ultima ora a meteorologilor: Sase judete vizate de fenomene PERICULOASE O avertizare cod galben de ceata valabila pana la ora 10.00 a fost emisa de meteorologi, sambata dimineata, pentru mai multe zone din judetele Alba, Brasov, Covasna, Harghita, Mures si Sibiu. Citeste mai departe... ...continuare.

Ceata afecteaza astazi traficul. Cum trebuie sa se comporte soferii

publicat 2017-11-04 09:45:02 (Capital)
Ceata afecteaza astazi traficul. Cum trebuie sa se comporte soferii Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane anunta ca, in aceasta dimineata, traficul rutier se desfasoara cu dificultate, in conditii de ceata densa pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita. Vizibilitatea a scazut, sub 50 de metri, pe anumite tronsoane de pe DN1 Alba-Aiud, DN7 Sebes- Deva, DN11 Brasov-Onesti dar si pe autostrada A1 Sibiu - Deva. ...continuare.

COD GALBEN de ceata in zece judete. Traficul este ingreunat pe autostrada Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri

publicat 2017-11-04 09:00:07 (Mediafax)
COD GALBEN de ceata in zece judete. Traficul este ingreunat pe autostrada Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru zece judete. Totodata, traficul se desfasoara in condititii de ceata densa autostrada A1 Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita. ...continuare.

SEMNAL DE ALARMA pentru soferi! Politistii anunta care este PERICOLUL MORTAL de pe sosele - Despre trafic, restrictii si dumuri blocate- Alerta!

publicat 2017-11-04 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
SEMNAL DE ALARMA pentru soferi! Politistii anunta care este PERICOLUL MORTAL de pe sosele - Despre trafic, restrictii si dumuri blocate- Alerta! Atentie soferi! Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca, la aceasta ora, traficul rutier se desfasoara cu dificultate, in conditii de ceata densa pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita.Vizibilitatea a scazut, sub 50 de metri, pe anumite tronsoane de pe DN1Alba -Aiud, DN7 Sebes- Deva si DN11Brasov -Onesti. ...continuare.