Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Barbati prinsi cand furau motorina din TIR-urile parcate pe A1

publicat 2018-01-31 19:00:27 (Romania-TV)
Barbati prinsi cand furau motorina din TIR-urile parcate pe A1 Doi barbati din Dambovita sunt cercetati de politisti dupa ce au fost prinsi ca furau motorina din TIR-urile oprite in parcarile de pe A1, Ramnicu-Valcea - Deva, folosind o pompa speciala si descarcand motorina furata direct intr-un rezervor de mari dimensiuni ascuns in remorca unui camion. ...continuare.

Un elev si-a atacat profesorul in Dambovita. Politia a intervenit. "E scapat de sub control"

publicat 2018-01-30 19:15:27 (ProTV)
Doar interventia Politiei a putut linisti spiritele într-o scoala din judetul Dâmbovita, dupa ce un elev de clasa a sasea l-a atacat pe profesorul lui de biologie. ...continuare.

Perchezitii la RAR Dambovita. 4 angajati, suspectati ca dadeau ITP unor masini care nu indeplineau conditiile, contra unor sume de bani

publicat 2018-01-29 14:30:27 (Romania-TV)
Perchezitii la RAR Dambovita. 4 angajati, suspectati ca dadeau ITP unor masini care nu indeplineau conditiile, contra unor sume de bani Patru angajati ai Registrului Auto Roman (RAR) Dambovita sunt suspectati de catre ofiterii Directiei Generale Anticoruptie (DGA) ca acordau inspectia tehnica unor autovehicule care nu indeplineau conditiile legale, in schimbul unor sume de bani. Mai multe perchezitii au loc, luni, la sediul institutiei si la locuintele suspectilor, fiind verificate, de asemnea, autovehicule identificate in curtea institutiei. ...continuare.

"Bomba cu ceas" la RAR Dambovita. Patru angajati sunt suspectati de luare de mita. De la cati soferi ar fi luat spaga

publicat 2018-01-29 14:15:01 (CanCan)
"Bomba cu ceas" la RAR Dambovita. Patru angajati sunt suspectati de luare de mita. De la cati soferi ar fi luat spaga RAR Dambovita a stat pe un butoi cu pulbere care a explodat luni. Chiar in aceste momente au loc perchezitii de amploare la sediul institutiei. Patru angajati ai Registrului Auto Roman Filiala Dambovita sunt suspectati de catre ofiterii Directiei Generale Anticoruptie ca acordau inspectia tehnica unor autovehicule care nu indeplineau conditiile legale, in schimbul unor sume de bani. (VEZI SI: Soferii de masini vechi, loviti in plin! ITP-ul se va face anual!)"In fapt, in urma activitatilor de... ...continuare.

Nicolae Ceausescu se nastea acum 100 de ani. Fapte si fictiuni despre fostul "Conducator"

publicat 2018-01-26 16:45:02 (Adevarul)
Nicolae Ceausescu se nastea acum 100 de ani. Fapte si fictiuni despre fostul Conducator Daca si-ar fi dat demisia in anul 1985 (sa zicem), N.C. ar fi murit probabil in patul sau, regretat de unii si bucurandu-i pe altii. Dar nu a facut-o a si a terminat printr-o umilire suprema, ca un comandant inca suprem al fortelor armate in cursul diminetii care, in cursul dupa-amiezii, a ajuns sa faca autostopul pe un drum din Dambovita. ...continuare.

Medicii legisti s-au ingrozit la efectuarea autopsiei tinerei ucisa de sotul militar. Ce au descoperit in trupul fara viata

publicat 2018-01-26 12:15:28 (Romania-TV)
Medicii legisti s-au ingrozit la efectuarea autopsiei tinerei ucisa de sotul militar. Ce au descoperit in trupul fara viata Detalii uluitoare despre crima din Dambovita! Medicii legisti s-au ingrozit la efectuarea autopsiei tinerei de 25 de ani, care a cazut victima agresiunii sotului ei, subofiterul Florin Oprea. ...continuare.

Ancheta la IJP Dambovita, dupa declaratiile fostei sotii a militarului ucigas

publicat 2018-01-25 13:45:03 (Cotidianul)
Ancheta la IJP Dambovita, dupa declaratiile fostei sotii a militarului ucigas Conducerea IPJ Dambovita a dispus, joi, verificari dupa ce fosta [...] The post Ancheta la IJP Dambovita, dupa declaratiile fostei sotii a militarului ucigas appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

"Colonelul Morteni" a fost bagat la nebuni! Individul ameninta pe facebook ca arunca fete in fata metroului!

publicat 2018-01-24 19:00:02 (CanCan)
Colonelul Morteni a fost bagat la nebuni! Individul ameninta pe facebook ca arunca fete in fata metroului! Individul care profera amenintari pe Facebook, spunand ca va arunca femei in fata metroului a fost prins si internat la Psihiatrie! Politistii au descoperit ca isi alegea victimele intamplator, multe dintre ele minore! Barbatul din Morteni, judetul Dambovita, care posta amenintari pe Facebook a fost internat la Psihiatrie, potrivit Inspectoratului de Politie Judetean (IJP) Dambovita. Barbatul a fost retinut de Politie acum doua zile pentru comiterea infractiunilor de amenintare si tulburarea... ...continuare.

Barbatul care a amenintat pe Facebook ca va arunca femei in fata metroului a fost internat la Psihiatrie

publicat 2018-01-24 16:45:23 (Libertatea)
Barbatul care a amenintat pe Facebook ca va arunca femei in fata metroului a fost internat la Psihiatrie Barbatul din Dambovita, care facea amenintari pe Facebook, spunand ca va arunca femei in fata metroului, a fost internat la Psihiatrie. Ionut Enache, poreclit "Colonelu Morteni", a fost prins de politisti, se arata intr-un comunicat al Inspectoratului de Politie Dambovita. Tanarul a fost retinut de Politie in urma cu doua zile, fiind acuzat de comiterea […] Post-ul Barbatul care a amenintat pe Facebook ca va arunca femei in fata metroului a fost internat la Psihiatrie apare prima data... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA