Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Incendiu urias in Tulcea, la 200 de hectare. Focul s-a vazut de la Galati

publicat 2017-09-30 08:15:06 (ProTV)
Peste 200 de hectare de teren agricol, aflate în apropierea a doua comune din Tulcea, s-au aprins si au ars puternic vreme de 6 ore. ...continuare.

Accident grav cu sase victime, printre care si un copil, in Galati

publicat 2017-09-29 10:30:14 (Realitatea-TV)
Accident grav cu sase victime, printre care si un copil, in Galati Șase persoane printre care si un copil au fost ranite joi seara, intr-un accident la intersectia strazilor Tecuci cu Alexandru Cernat, judetul Galati. ...continuare.

Localnicii unei comune din judetul Galati sunt in panica. Apa unui lac a devenit peste noapte neagra. Ce mister ascunde

publicat 2017-09-27 14:00:02 (Antena3)
Localnicii unei comune din judetul Galati sunt in panica. Apa unui lac a devenit peste noapte neagra. Ce mister ascunde Locanlicii din comuna Izvoarele, judetul Galati, sunt din nou în panica. Dupa cutremure si alunecari de teren, acum acestia au facut o decoperire socanta. Peste noapte, un lac a devenit negru.... ...continuare.

Un lac cu apa neagra ii ingrozeste pe localnicii unei comune din Galati. Misterul ochiului de apa

publicat 2017-09-27 11:15:21 (Realitatea-TV)
Un lac cu apa neagra ii ingrozeste pe localnicii unei comune din Galati. Misterul ochiului de apa Un lac cu apa neagra ingrozeste toata suflarea unei localitati din Galati. In Izvoarele, localnicii stau iar cu inima in gat de teama ca, dupa cutremure, o noua napasta vine peste ei! ...continuare.

O specie aflata pe cale de disparitie in Romania, salvata de niste elevi. Ideea geniala a tinerilor

publicat 2017-09-27 10:15:09 (Realitatea-TV)
O specie aflata pe cale de disparitie in Romania, salvata de niste elevi. Ideea geniala a tinerilor Patru elevi din Galati au gandit un proiect care va ajuta la cresterea sturionilor, o specie aflata in prezent pe cale de disparitie. ...continuare.

Sute de elevi din Galati au organizat un flashmob pentru a isi ajuta un coleg

publicat 2017-09-27 08:45:10 (ProTV)
O emotionanta lectie de solidaritate care vine din partea elevilor de la o scoala din Galati. ...continuare.

Un robot care ingrijeste sturioni, inventia cu care patru elevi din Galati merg la Olimpiada Internationala de Robotica

publicat 2017-09-26 17:30:07 (Romania-TV)
Un robot care ingrijeste sturioni, inventia cu care patru elevi din Galati merg la Olimpiada Internationala de Robotica Patru elevi din clasa a XI-a din Galati au construit un robot care ingrijeste sturioni si il vor prezenta juriului la Olimpiada Internationala de Robotica 2017 din Costa Rica, unde vor reprezenta Romania. ...continuare.

Patru elevi romani au dezvoltat un robot autonom care ingrijeste sturioni (Curiozitati)

publicat 2017-09-26 16:30:06 (Go4IT)
Patru elevi romani au dezvoltat un robot autonom care ingrijeste sturioni (Curiozitati) Patru elevi din clasa a XI-a, din Galati au construit un robot care ingrijeste sturioni si il vor prezenta juriului la Olimpiada Internationala de Robotica 2017 din Costa Rica, unde vor reprezenta Romania, transmite corespondentul MEDIAFAX. Echipa din Galati care va reprezenta Romania se numeste "Hot Steel" si este formata din elevii Alexandra Buruiana, de la Colegiul National Vasile Alecsandri, si Mihai Profir, Robert Enache si Danut Constantin Oprea, de la Colegiul National Alexandru Ioan... ...continuare.

Proteste de amploare. Sute de sindicalisti in strada

publicat 2017-09-26 08:15:01 (Antena3)
Proteste de amploare. Sute de sindicalisti in strada Peste 200 de sindicalisti Cartel Alfa au protestat în Gorj si Galati, nemultumiti de decizia guvernului, care intentioneaza sa mute taxele de la angajator la angajat. Înarmati cu pancarte,... ...continuare.