Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Prefectul Harghitei cere Kaufland sa anunte ce sanctiuni a luat in cazul vanzatoarei

publicat 2017-09-04 16:15:06 (ProTV)
Prefectul Harghitei cere Kaufland sa anunte ce sanctiuni a luat in cazul vanzatoarei Prefectul judetului Harghita a solicitat, luni, conducerii unui supermarket din Odorheiu Secuiesc sa transmita masurile care au fost luate sau urmeaza sa fie luate în cazul vânzatoarei care nu ar fi servit un cumparator pentru ca era român. ...continuare.

Furtunile au facut victime in Harghita. Un barbat a murit dupa ce a fost lovit de un copac doborat de vant

publicat 2017-09-04 10:15:08 (Romania-TV)
Furtunile au facut victime in Harghita. Un barbat a murit dupa ce a fost lovit de un copac doborat de vant Un barbat din Harghita a murit dupa ce a fost lovit de un copac doborat de vant. Grindina a facut prapad in mai multe judete iar vantul puternic a smuls acoperisuri si a doborat copaci. ...continuare.

URȘI printre TURIȘTI, la Lacul Sfanta Ana! Imagini incredibile - Galerie foto

publicat 2017-09-03 17:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Ursii au coborat printre turisti, in judetul Harghita, in apropierea Lacului Sfanta Ana. O usoaica si puiul ei au fost filmati de turistii aflati in zona. ...continuare.

Scene inspaimantatoare in zona lacului Sfanta Ana. Ingroziti, turistii au scos telefoanele si au inceput sa faca poze - FOTO

publicat 2017-09-03 12:45:01 (Antena3)
Scene inspaimantatoare in zona lacului Sfanta Ana. Ingroziti, turistii au scos telefoanele si au inceput sa faca poze -  FOTO Imagini uluitoare au fost surprinse de un cititor www.antena3.ro in apropierea Lacului Sfanta Ana, din judetul Harghita. O ursoaica insotita de puiul ei s-au plimbat nestingheriti printre... ...continuare.

Scandal in Secuime si revolta pe retelele de socializare! Vanzatorii unui hipermarket din Odorheiu Secuiesc au refuzat sa vorbeasca limba romana

publicat 2017-09-01 19:45:01 (Antena-1)
De la un experiment de la ziua limbii romane, sunt anchete la un hipermarket din Harghita. Un blogger a vrut sa vada cum e servit daca vorbeste in limba romana in secuime. Si a inregistrat momentul in care nu reuseste sa se inteleaga. cu vanzatoarea. ...continuare.

VIDEO Kaufland, amendat cu 10.000 de lei. Discriminare cu repetitie la Odorheiu Secuiesc. Directorul OPC Brasov: "Nu e o exceptie"

publicat 2017-09-01 16:30:02 (Adevarul)
VIDEO Kaufland, amendat cu 10.000 de lei. Discriminare cu repetitie la Odorheiu Secuiesc. Directorul OPC Brasov: Nu e o exceptie O echipa de la Protectia Consumatorului Harghita s-a deplasat, vineri dimineata, la supermarketul Kaufland din Odorheiu Secuiesc, pentru a verifica in ce masura faptele relatate de un blogger clujean sunt reale. Situatia s-a repetat, motiv pentru care compania a fost amendata. Directorul OPC Brasov sustine ca nu este vorba despre un caz izolat. ...continuare.

Reactia celor de la Kaufland dupa ce a investigat cazul cu vanzatoarea care nu vorbea romaneste

publicat 2017-09-01 16:15:09 (Realitatea-TV)
Reactia celor de la Kaufland dupa ce a investigat cazul cu vanzatoarea care nu vorbea romaneste Inspectorii pentru protectia consumatorului din Harghita au amendat, vineri, cu suma de 10.000 lei un supermarket din Odorheiu Secuiesc pentru comportament incorect fata de consumatori, dupa ce s-a constatat ca doua dintre angajate nu vorbesc limba romana. ...continuare.

Kaufland REACȚIONEAZA! Anunt important in cazul clientului refuzat fiindca vorbeste romaneste

publicat 2017-09-01 06:45:03 (Click)
Kaufland REACȚIONEAZA! Anunt important in cazul clientului refuzat fiindca vorbeste romaneste Un caz incredibil a avut loc la Kaufland Odorheiu Secuiesc, in judetul Harghita, el fiind semnalat joi, 31.08.2017, chiar de Ziua Limbii Romane. Un client a fost refuzat de o angajata Kaufland, deoarece acesta vorbea in limba romana, si nu in maghiara, informeaza BUGETUL.RO. Citeste mai departe... ...continuare.

Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Harghita - Verifica ce nota ai luat

publicat 2017-08-31 22:30:06 (Realitatea-TV)
Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Harghita - Verifica ce nota ai luat Rezultate BAC 2017, sesiunea de toamna - Judetul Harghita - Apar primele informatii si note ale elevilor care au sustinut examenul de Bacalaureat in cea de-a doua sesiune a anului. ...continuare.

Eroul Zilei: Cristina Timariu, tanara care transmite mai departe traditiile

publicat 2017-08-29 12:15:01 (Antena3)
Eroul Zilei: Cristina Timariu, tanara care transmite mai departe traditiile In comuna Tulghes din Harghita femeile pastreaza cu sfintenie portul popular. Nu exista casa in care sa nu se gaseasca o ie autentica. Pentru ca aceasta comoara sa nu dispara si din dorinta d... ...continuare.