Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

Tragedie pe o sosea din Romania. Doi soferi au murit

publicat 2017-11-09 22:15:01 (Antena3)
Tragedie pe o sosea din Romania. Doi soferi au murit Doi soferi au decedat joi seara in doua accidente care s-au produs pe drumurile nationale din Harghita, dupa ce vehiculele pe care le conduceau s-au rasturnat, un al treilea sofer fiind semiconstient dupa... ...continuare.

O fotografie cu doi ursi din Harghita intre cele mai amuzante poze cu animale salbatice din lume

publicat 2017-11-07 14:00:08 (Libertatea)
O fotografie cu doi ursi din Harghita intre cele mai amuzante poze cu animale salbatice din lume O fotografie cu doi ursi din Harghita care se imperecheaza sub clar de luna a fost aleasa intre cele mai amuzante poze cu animale salbatice din lume in cadrul editiei de anul acesta a Comedy Wildlife Awards Fotografia cu cei doi usi a fost realizata de  Bence Mate in judetul Harghita din Romania. Organizatorii concursului […] Post-ul O fotografie cu doi ursi din Harghita intre cele mai amuzante poze cu animale salbatice din lume apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

COD GALBEN de ceata pana la ora 10.00. Ce judete sunt afectate

publicat 2017-11-07 08:00:08 (Mediafax)
COD GALBEN de ceata pana la ora 10.00. Ce judete sunt afectate Administratia Nationala de Meteorologie a emis, marti dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru judetele Teleorman si Harghita. Din cauza reducerii vizibilitatii, se circula cu dificultate pe mai multe artere. ...continuare.

Cod galben de ceata in Harghita, Hunedoara si Cluj, vant puternic in Sibiu si Caras-Severin

publicat 2017-11-06 07:45:02 (Bursa)
Cod galben de ceata in Harghita, Hunedoara si Cluj, vant puternic in Sibiu si Caras-Severin Administratia Nationala de Meteorologie a emis, in aceasta dimineata, mai multe atentionari Cod galben de ceata pentru judetele Harghita, Hunedoara si Cluj si de vant puternic in Sibiu si Caras-Severin. ...continuare.

Cod galben de ceata in zece judete. Trafic ingreunat pe mai multe drumuri

publicat 2017-11-04 13:45:10 (Ziarul-Financiar)
Cod galben de ceata in zece judete. Trafic ingreunat pe mai multe drumuri Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru zece judete. Totodata, traficul se desfasoara in condititii de ceata densa autostrada A1 Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita.Judetul Caras-Severin se afla sub avertizare cod galben de ceata pana la ora 8.00, judetele Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Mures si Covasna pana la ora 10.00, iar Hunedoara, Timis si Arad pana la ora... ...continuare.

Atentionare de ultima ora a meteorologilor: Sase judete vizate de fenomene PERICULOASE

publicat 2017-11-04 10:00:02 (Click)
Atentionare de ultima ora a meteorologilor: Sase judete vizate de fenomene PERICULOASE O avertizare cod galben de ceata valabila pana la ora 10.00 a fost emisa de meteorologi, sambata dimineata, pentru mai multe zone din judetele Alba, Brasov, Covasna, Harghita, Mures si Sibiu. Citeste mai departe... ...continuare.

Ceata afecteaza astazi traficul. Cum trebuie sa se comporte soferii

publicat 2017-11-04 09:45:02 (Capital)
Ceata afecteaza astazi traficul. Cum trebuie sa se comporte soferii Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane anunta ca, in aceasta dimineata, traficul rutier se desfasoara cu dificultate, in conditii de ceata densa pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita. Vizibilitatea a scazut, sub 50 de metri, pe anumite tronsoane de pe DN1 Alba-Aiud, DN7 Sebes- Deva, DN11 Brasov-Onesti dar si pe autostrada A1 Sibiu - Deva. ...continuare.

COD GALBEN de ceata in zece judete. Traficul este ingreunat pe autostrada Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri

publicat 2017-11-04 09:00:07 (Mediafax)
COD GALBEN de ceata in zece judete. Traficul este ingreunat pe autostrada Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri Administratia Nationala de Meteorologie a emis, sambata dimineata, avertizari cod galben de ceata pentru zece judete. Totodata, traficul se desfasoara in condititii de ceata densa autostrada A1 Sibiu - Deva si pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita. ...continuare.

SEMNAL DE ALARMA pentru soferi! Politistii anunta care este PERICOLUL MORTAL de pe sosele - Despre trafic, restrictii si dumuri blocate- Alerta!

publicat 2017-11-04 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
SEMNAL DE ALARMA pentru soferi! Politistii anunta care este PERICOLUL MORTAL de pe sosele - Despre trafic, restrictii si dumuri blocate- Alerta! Atentie soferi! Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca, la aceasta ora, traficul rutier se desfasoara cu dificultate, in conditii de ceata densa pe mai multe drumuri din judetele Alba, Arad, Caras-Severin, Covasna si Harghita.Vizibilitatea a scazut, sub 50 de metri, pe anumite tronsoane de pe DN1Alba -Aiud, DN7 Sebes- Deva si DN11Brasov -Onesti. ...continuare.