Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




EXCLUSIV: ANUNȚ BOMBA despre AURUL Romaniei!

publicat 2018-03-27 10:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Pana la urma, se va exploata aur in Romania. Nu la Rosia Montana, unde controversatul proiect al Gabriel Resources este "ingropat", ci la 50 de kilometri distanta, la Rovina, in Hunedoara. ...continuare.

Se reia exploatarea aurului in Romania

publicat 2018-03-27 01:15:01 (Capital)
Se reia exploatarea aurului in Romania Pana la urma, se va exploata aur in Romania. Nu la Rosia Montana, unde controversatul proiect al Gabriel Resources este "ingropat", ci la 50 de kilometri distanta, la Rovina, in Hunedoara. ...continuare.

Austriecii de la Schweighofer isi vand padurea din Romania

publicat 2018-03-27 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Austriecii de la Schweighofer isi vand padurea din Romania Grupul austriac Schweighofer, detinator a peste 14.000 de hectare de padure in Romania (localizate in regiunile Hunedoara, Gorj, Vrancea, Prahova, Buzau, Neamt si Suceava), prin firma Cascade Empire si divizia de management forestier, Ocol Silvic Cascade Empire, isi vinde padurile ca- tre compania suedeza GreenGold Group. ...continuare.

Grupul Schweighofer isi vinde padurile detinute in Romania

publicat 2018-03-26 17:45:08 (Mediafax)
Grupul Schweighofer isi vinde padurile detinute in Romania Grupul Schweighofer vinde compania subsidiara Cascade Empire SRL, precum si divizia de management forestier, Ocol Silvic Cascade Empire SRL catre compania suedeza GreenGold Group, tranzactia privind 14.283 hectare de padure in judetele Hunedoara, Gorj, Vrancea, Prahova, Buzau, Neamt si Suceava. ...continuare.

Asistatii social din Hunedoara, pusi sa munceasca daca mai vor banii

publicat 2018-03-26 15:30:17 (ProTV)
Persoanele din Deva care solicita ajutoare sociale vor trebui sa munceasca, de la 1 aprilie, în primele zece zile ale lunii, câte opt ore pe zi, pentru a putea sa beneficieze de acest sprijin din partea primariei. ...continuare.

Cauza exploziei de la Mina Uricani. Doi oameni au murit din cauza unei tigari aprinse in subteran

publicat 2018-03-24 10:15:25 (Libertatea)
Cauza exploziei de la Mina Uricani. Doi oameni au murit din cauza unei tigari aprinse in subteran Cauza exploziei de la Mina Uricani a fost stabilita de Inspectoratul Teritorial de Munca Hunedoara. Deflagratia din subteran, soldata cu doi morti, a fost provocata de utilizarea "rechizitelor de fumat" intr-un loc nepermis in care exista o concentratie de metan. Explozia produsa in subteranul Minei Uricani, judetul Hunedoara, s-a soldat cu patru victime. Pe 30 […] Post-ul Cauza exploziei de la Mina Uricani. Doi oameni au murit din cauza unei tigari aprinse in subteran apare prima data... ...continuare.

Concluzii TULBURATOARE dupa tragedia din Mina Uricani: Ce a iesit la iveala in raportul publicat la 5 luni de la explozie

publicat 2018-03-24 09:15:04 (Click)
Concluzii TULBURATOARE dupa tragedia din Mina Uricani: Ce a iesit la iveala in raportul publicat la 5 luni de la explozie La cinci luni de la tragedie, Inspectoratul Teritorial de Munca (ITM) Hunedoara a finalizat ancheta in cazul exploziei din subteranul Minei Uricani. Citeste mai departe... ...continuare.

Turistii care nu vor respecta avertizarile salvamontistilor vor plati pentru... salvarea lor

publicat 2018-03-22 14:30:31 (Realitatea-TV)
Turistii care nu vor respecta avertizarile salvamontistilor vor plati pentru... salvarea lor Turistii care se aventureaza pe munte in ciuda avertismentelor salvamontistilor din judetul Hunedoara vor fi sanctionati. ...continuare.

Turistii care nu vor respecta avertismentele salvamontistilor vor plati. Prefect: Platesti pentru libertate

publicat 2018-03-22 13:30:29 (Mediafax)
Turistii care nu vor respecta avertismentele salvamontistilor vor plati. Prefect: Platesti pentru libertate Turistii care se aventureaza pe munte in ciuda avertismentelor salvamontistilor din judetul Hunedoara vor fi sanctionati. Prefectul spune ca a fost facut un regulament potrivit caruia turistii sunt liberi sa mearga unde vor, dar vor plati pentru aceasta libertate daca au nevoie de ajutor. ...continuare.

Salvamontistii atrag atentia asupra pericolului iminent de avalansa. Care sunt zonele vizate

publicat 2018-03-22 13:00:02 (Antena3)
Salvamontistii atrag atentia asupra pericolului iminent de avalansa. Care sunt zonele vizate Salvamontistii din judetul Hunedoara avertizeaza asupra pericolului iminent de avalansa care exista in masivele Retezat si Parang, de la altitudini mai mari de 1.500 de metri, in conditiile in care la munte... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro