Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Accident grav in Ialomita: Doua masini s-au ciocnit violent

publicat 2017-11-02 18:30:14 (Romania-TV)
Accident grav in Ialomita: Doua masini s-au ciocnit violent Un accident grav a avut loc joi seara pe DN 2, intre localitatile Urziceni si Comanesti. Doua masini s-au ciocnit, unul dintre autoturisme iesind in afara soselei, informeaza . ...continuare.

Esti pescar inrait sau vrei sa iti deschizi o ferma piscicola? Iata cat costa un lac langa Bucuresti

publicat 2017-11-02 11:15:07 (Libertatea)
Esti pescar inrait sau vrei sa iti deschizi o ferma piscicola? Iata cat costa un lac langa Bucuresti Un lac langa Bucuresti a fost scos la vanzare pentru suma de 55.000 de euro. Lacul, localizat la 35 de kilometri de Capitala, in satul Boteni din Ialomita, are o suprafata de 40.000 de mp si este ideal pentru agrement sau pentru a incepe o afacere in acvacultura. Lacul Boteni 3 din Ialomita, este autorizat […] Post-ul Esti pescar inrait sau vrei sa iti deschizi o ferma piscicola? Iata cat costa un lac langa Bucuresti apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Echipa Visuri la Cheie a construit o noua casa de la zero pentru doi frati din Ialomita

publicat 2017-11-02 10:30:17 (ProTV)
Echipa Visuri la Cheie a ajuns în satul Saveni, din Ialomita. Acolo, îi astepta cu sentimente amestecate familia Stanescu - formata din mama, Cristina, cei doi fii, Razvan si Robert si mama-soacra, doamna Maria. ...continuare.

Romania, in topul celor mai mari exportatori de miere din UE. Apicultorii au trimis miere la export la un pret mediu de 16 lei pe kilogram in 2016

publicat 2017-11-01 21:15:08 (Ziarul-Financiar)
Romania, in topul celor mai mari exportatori de miere din UE. Apicultorii au trimis miere la export la un pret mediu de 16 lei pe kilogram in 2016 Citeste si: Apicultorii din Ialomita si Brasov anunta productii de miere cu 15-20% mai mari in 2017. Cei din Alba se plang de productii slabe la mierea de salcam Antreprenori locali. O familie din Ialomita exporta miere din Franta pana in China Declaratia dramatica a unui apicultor roman: Am ajuns in situatia ca noi sa mancam surogat de miere si mierea noastra sa fie vanduta in alte tari. Copiii nostri mananca miere cu pesticide Romania ocupa locul cinci in topul celor mai mari exportatori de... ...continuare.

Perchezitii in Bucuresti si in patru judete, intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare de bani

publicat 2017-11-01 19:00:02 (Bursa)
Perchezitii in Bucuresti si in patru judete, intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare de bani Politistii din Ialomita au facut, astazi, 23 de perchezitii, in municipiul Bucuresti si in patru judete, la persoane banuite ca ar fi cauzat un prejudiciu de peste 3.000.000 de lei, prin evaziune fiscala si spalare de bani. ...continuare.

Accident pe E 85, cu cinci victime! A ajuns si elicopterul SMURD

publicat 2017-10-27 18:15:01 (CanCan)
Accident pe E 85, cu cinci victime! A ajuns si elicopterul SMURD Cinci persoane au fost ranite vineri, dupa amiaza, pe E 85, in urma unui accident rutier. Un tir si doua autoturisme au fost implicate in accidentul petrecut intre localitatile Sindrilita si Lilieci. Dupa prima evaluare, cinci oameni au fost raniti, insa niciunul nu a ramas incarcerat. La fata locului au ajuns doua ambulante, din Buzau si din Ialomita. De asemenea, ISUBIF a trimis o autospeciala de descarcerare, una de stingere a incendiilor si un elicopter SMURD, anunta sursa ISU Bucuresti -... ...continuare.

INCENDIU puternic la o biserica din Ialomita

publicat 2017-10-26 19:15:15 (Realitatea-TV)
INCENDIU puternic la o biserica din Ialomita Un incendiu puternic a izbucnit, joi, in localitatea Reviga, judetul Ilaomita, la lacasul de cult a lui Casian si Gheorghe Pandelica, doi fosti preti din judetul mentionat anteriror, caterisiti in urma cu 6 ani. Flacarile au cuprins rapid la anexele bisericii. ...continuare.

INCENDIU puternic la lacasul de cult care apartine de doi fosti preoti, caterisiti pentru "nesupunere"

publicat 2017-10-26 19:15:06 (Mediafax)
INCENDIU puternic la lacasul de cult care apartine de doi fosti preoti, caterisiti pentru nesupunere Un incendiu puternic a izbucnit, joi, in localitatea Reviga, judetul Ialomita, la lacasul de cult al lui Casian si Gheorghe Pandelica, doi fosti preoti din judetul Ialomita, caterisiti in decembrie 2011. Flacarile s-au extins rapid la anexele imobilului. ...continuare.

Vremea 26 octombrie 2017: Astazi maximele vor atinge 20 de grade C. Temperatura in Capitala

publicat 2017-10-26 09:00:09 (ProTV)
Cod galben de ceata în multe zone: cel putin pâna la ora 10 în sud, în est si în vest. Pe lânga judetele Arad, Timis, Dolj, Arges, Dâmbovita, Prahova, Buzau, Braila, Ialomita si Calarasi, a aparut si pentru Vrancea si Bacau. ...continuare.

Descoperire macabra in Amara! Ce a gasit un barbat in vie cand s-a dus sa culeaga strugurii

publicat 2017-10-25 14:45:02 (CanCan)
Descoperire macabra in Amara! Ce a gasit un barbat in vie cand s-a dus sa culeaga strugurii Un barbat din Amara, judetul Ialomita, a avut parte de socul vietii lui. S-a dus sa culeaga via si ce a descoperit l-a traumatizat.Barbatul a gasit un schelet uman si banuieste ca este vorba de sotia sa, care a disparut de acasa vara trecuta. Acesta a alertat autoritatile, iar politia a deschis un dosar de moarte suspecta pentru a stabili identitatea osemintelor, potrivit adevarul.ro. Citeste despre:amara, ialomita, cadavru, oase, schelet uman, descoperit in vie ...continuare.