Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Solutii ingenioase pentru a combate poluarea

publicat 2017-09-29 11:00:02 (Antena3)
Solutii ingenioase pentru a combate poluarea Cele trei depozite din zona Bucuresti - Ilfov primesc in jur de un milion de tone de deseuri in fiecare an. Conform legii, fiecare administrator trebuie sa indeplineasca anumite conditii pentru... ...continuare.

Consiliul General a decis: Primaria Capitalei cumpara 100 de ambulante

publicat 2017-09-28 13:15:08 (ProTV)
Consilierii generali ai Primariei Capitalei si-au dat, joi, acordul de principiu pentru cumpararea a 100 de ambulante, pentru Serviciul Bucuresti-Ilfov, cu o valoare de 8,5 milioane de euro. ...continuare.

Eroul zilei. Voluntar in lupta pentru viata

publicat 2017-09-28 12:00:02 (Antena3)
Eroul zilei. Voluntar in lupta pentru viata Fiecare secunda poate însemna o viata salvata. Adrian Manu a înteles asta si acum alearga alaturi de colegii sai Serviciul de Ambulata Bucuresti- Ilfov pentru fiecare bataie de... ...continuare.

Anunt ENEL: Fara CURENT ELECTRIC in mai multe zone

publicat 2017-09-26 09:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Anunt ENEL: Fara CURENT ELECTRIC in mai multe zone E-Distributie Muntenia va intrerupe temporar, marti, alimentarea cu energie electrica in unele zone din Bucuresti si judetele Ilfov si Giurgiu, in vederea efectuarii lucrarilor planificate de revizie si reparatie. ...continuare.

Incendiu puternic la o hala de bauturi alcoolice

publicat 2017-09-22 13:30:08 (Romania-TV)
Incendiu puternic la o hala de bauturi alcoolice Pompierii intervin vineri pentru stingerea unui incendiu ce a izbucnit la o hala de bauturi alcoolice din bd. 1 Decembrie 1918, unde sunt degajari foarte mari de fum, a anuntat Adrian Marin, purtatorul de cuvant al ISU Bucuresti-Ilfov. ...continuare.

Incendiu puternic in Capitala, la o hala de bauturi alcoolice din zona Faur Poarta 4. Sunt degajari foarte mari de fum

publicat 2017-09-22 13:15:03 (CanCan)
Incendiu puternic in Capitala, la o hala de bauturi alcoolice din zona Faur Poarta 4. Sunt degajari foarte mari de fum Un incendiu puternic a izbucnit, vineri, in Capitala, la o hala de bauturi alcoolice din zona Bulevardului 1 Decembrie, Faur Poarta 4, anunta Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Bucuresti-Ilfov, precizand ca exista degajari foarte mari de fum."La momentul de fata actioneaza sapte autospeciale de stingere, un echipaj de descarcerare si o autoscara. Suprafata estimata a fi afectata este de 2000 de metri patrati", a declarat Adrian Marin, purtatorul de cuvant al ISU Bucuresti-Ilfov.Exista... ...continuare.

Firea: Daca mureau oameni pentru ca nu am informat care sunt conditiile meteo, cine raspundea?

publicat 2017-09-21 14:00:07 (ProTV)
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, a declarat, joi, referitor la masurile luate dupa emiterea codului galben de ploi pentru regiunea Bucuresti-Ilfov, ca prognozele meteo nu trebuie tratate cu „superficialitate”. ...continuare.

Primaria Capitalei va cumpara 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov

publicat 2017-09-21 13:45:09 (Ziarul-Financiar)
Primaria Capitalei va cumpara 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov Primaria Capitalei va achizitiona 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov, a anuntat primarul general Gabriela Firea."Consider ca nu este o cheltuiala, ci o investitie in sanatatea bucurestenilor. Toate cele o suta de ambulante vor ramane in proprietatea Municipiului Bucuresti, vor fi date in folosinta printr-un contract de comodat Serviciului de Ambulanta Bucuresti-Ilfov", a declarat primarul general al Capitalei, Gabriela Firea.In prezent, Serviciul detine 108... ...continuare.

Anunt de ultima ora facut de Gabriela Firea! Ce ii asteapta pe bucuresteni

publicat 2017-09-21 12:45:07 (Realitatea-TV)
Anunt de ultima ora facut de Gabriela Firea! Ce ii asteapta pe bucuresteni Primaria Capitalei va demara procedura de achizitie a 100 de ambulante pentru Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov, a anuntat, joi, intr-o conferinta de presa, primarul Gabriela Firea. ...continuare.

Bilant final ISU Bucuresti-Ilfov

publicat 2017-09-21 12:15:03 (Cotidianul)
Bilant final ISU Bucuresti-Ilfov Angajatii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti-Ilfov au primit 24 de solicitari în urma furtunii de miercuri seara. ...continuare.