Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Perchezitii de amploare in Maramures. Vizata este o grupare banuita ca ar fi pus in circulatie peste 12.000 de dolari falsificati

publicat 2017-09-19 12:00:11 (Romania-TV)
Perchezitii de amploare in Maramures. Vizata este o grupare banuita ca ar fi pus in circulatie peste 12.000 de dolari falsificati Procurorii DIICOT fac, marti, cinci perchezitii in judetele Maramures si Cluj la persoane suspectate ca au pus in circulatie valuta falsa in mai multe judete ale tarii, dar si in Ungaria. Pana acum, gruparea ar fi pus in circulatie peste 12.000 de dolari falsi. ...continuare.

Grup infractional DESTRUCTURAT cu MASCAȚII. Actiuni AMPLE in mai multe JUDEȚE

publicat 2017-09-19 11:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Grup infractional DESTRUCTURAT cu MASCAȚII. Actiuni AMPLE in mai multe JUDEȚE DIICOT anunta ca a efectuat un numar de 5 perchezitii domiciliare pe raza judetelor Maramures si Cluj in cadrul unei actiuni vizand destructurarea unui grup infractional organizat specializat in savarsirea infractiunilor de inselaciune si punere in circulatie de valori straine falsificate. ...continuare.

Zeci de turisti, blocati in telescaun din cauza unei pene de curent. Cum au fost salvati

publicat 2017-09-18 13:15:06 (ProTV)
În toiul furtunii, în statiunea Suior din judetul Maramures zeci de turisti, printre care si un bebelus, au ramas blocati în telescaun din cauza unei pene de curent. ...continuare.

Trenul Bucuresti - Baia Mare, blocat dupa 18 ore de mers. Mecanicul a fost nevoit sa taie copacii cazuti cu o drujba

publicat 2017-09-18 09:00:21 (ProTV)
Un tren dinspre Bucuresti spre Baia Mare a ramas blocat aproape de Valea Chioarului, judetul Maramures. Mecanicul a fost nevoit sa foloseasca o drujba pentru a putea ajunge la destinatie. ...continuare.

Dezastru in Alba, Mures, Hunedoara, Maramures si Bistrita. Rafalele de vant au lovit cu 100 de km pe ora

publicat 2017-09-18 08:15:08 (ProTV)
Dezastru este mai multe orase din Alba, Mures, Hunedoara, Maramures si Bistrita. Acoperisurile locuintelor au zburat, iar localitati întregi au ramas fara curent electric. Rafalele de vânt au lovit pe alocuri cu aproape 100 de km pe ora. ...continuare.

Vreme extrema si in alte judete din vestul tarii: Acoperisuri cazute, copaci rupti. O persoana a murit la Arad

publicat 2017-09-17 18:45:01 (Antena3)
Vreme extrema si in alte judete din vestul tarii: Acoperisuri cazute, copaci rupti. O persoana a murit la Arad Update: Furtuna a facut ravagii si în judetele Maramures si Bistrita. Update: Acoperisurile mai multor imobile au fost avariate si mai multi copaci au fost rupti de rafalele puternice de vânt,... ...continuare.

Imagini socante filmate in judetul Maramures. Un politist a folosit arma pentru a convinge pasagerii unei masini sa coboare - VIDEO

publicat 2017-09-15 10:45:01 (Antena3)
Imagini socante filmate in judetul Maramures. Un politist a folosit arma pentru a convinge pasagerii unei masini sa coboare - VIDEO Imagini socante au fost filmate pe un drum din judetul Maramures, in apropiere de granita cu Ucraina. Un politist a fost nevoit sa foloseasca arma din dotare pentru a-i convinge pe pasagerii unei masini sa... ...continuare.

Ce avere are Gheorghe Șimon, noul ministru al Economiei

publicat 2017-09-14 11:30:02 (Antena3)
Ce avere are Gheorghe Șimon, noul ministru al Economiei Cel de-al patrulea ministru al Economiei în 9 luni se numeste Gheorghe Șimon. Șimon este membru PSD din anul 1992 si în prezent deputat de Maramures, la al doilea mandat. El îndeplineste si... ...continuare.

Planul de la Baia Mare: Reactivati UNPR!

publicat 2017-09-14 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Planul de la Baia Mare: Reactivati UNPR! "Evenimentul zilei" a aflat ca o parte din fostii progresisti, care vor sa pastreze in viata UNPR, se vor intruni pe 26 septembrie in Maramures, in fieful edilului Catalin Chereches, fost membru al partidului. ...continuare.

Bebelus abandonat pe marginea unui parau din Maramures. Mama ete cautata de politisti

publicat 2017-09-13 18:15:11 (Romania-TV)
Bebelus abandonat pe marginea unui parau din Maramures. Mama ete cautata de politisti Politistii au demarat o actiune de cercetare in orasul Șomcuta Mare pentru a identifica mama unui bebelus abandonat imediat dupa nastere pe marginea unui parau, a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Maramures, Florina Metes. ...continuare.