Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Cutremur neobisnuit, marti dimineata, in Romania

publicat 2017-08-29 08:45:10 (Realitatea-TV)
Cutremur neobisnuit, marti dimineata, in Romania Un cutremur mai putin obisnuit a avut loc marti dimineata in sud-vestul tarii, in judetul Mehedinti. ...continuare.

Romania primeste o finantare europeana de 66,5 mil.euro pentru doua proiecte de infrastructura a apei in Mehedinti si Arad

publicat 2017-08-22 15:00:33 (Ziarul-Financiar)
Romania primeste o finantare europeana de 66,5 mil.euro pentru doua proiecte de infrastructura a apei in Mehedinti si Arad Comisia Europeana acorda Romaniei aproximativ 66,5 milioane euro din Fondul de Coeziune pentru finantarea fazei a doua a unor proiecte de infrastructura a apei, in judetele Mehedinti si Arad."Fiecare euro investit in statele membre, prin politica de coeziune, conteaza; iar aceste doua proiecte reprezinta un nou exemplu concret al unei Europe careia ii pasa de bunastarea cetatenilor ei. Sper ca lucrarile sa fie finalizate in termenele prevazute, pentru ca astfel de investitii cofinantate cu... ...continuare.

Comisia Europeana: 66,5 milioane de euro pentru sistemele de alimentare cu apa si canalizare din Arad si Mehedinti

publicat 2017-08-22 14:15:10 (Ziarul-Financiar)
Comisia Europeana: 66,5 milioane de euro pentru sistemele de alimentare cu apa si canalizare din Arad si Mehedinti Peste 66 de milioane de euro vor fi alocate din Fondul de coeziune pentru continuarea a doua proiecte de modernizare a sistemelor de alimentare cu apa si canalizare din judetele Arad si Mehedinti, potrivit unui comunicat transmis marti de Reprezentanta Comisiei Europene in Romania. ...continuare.

Ministrul Liviu Pop a revocat sefii inspectoratelor scolare din 13 judete

publicat 2017-08-19 18:15:14 (Realitatea-TV)
Ministrul Liviu Pop a revocat sefii inspectoratelor scolare din 13 judete Sefii inspectoratelor scolare din 13 judete, Caras-Severin, Ialomita, Ilfov, Braila, Buzau, Vrancea, Constanta, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinti si Calarasi, au fost revocati vineri din functie de ministrul Educatiei, Liviu Pop. ...continuare.

A intrat in vigoare un Cod Galben de furtuni. Ce judete sunt afectate

publicat 2017-08-17 20:30:02 (Antena3)
A intrat in vigoare un Cod Galben de furtuni. Ce judete sunt afectate Meteorologii au emis, joi seara, atentionari nowcasting Cod portocaliu de furtuna, valabile pe durata urmatoarei ore în localitati din judetele Dolj, Mehedinti si Caras-Severin, iar în judetele... ...continuare.

Accident cumplit provocat de un sofer teribilist. Barbatul a fugit de la fata locului

publicat 2017-08-17 17:00:11 (Romania-TV)
Accident cumplit provocat de un sofer teribilist. Barbatul a fugit de la fata locului Un accident cumplit a fost provocat de un sofer teribilist, in Mehedinti. Barbatul a intrat cu viteza intr-o alta masina si a ranit grav doi oameni, apoi a fugit de la locul accidentului. ...continuare.

Meteorologii au emis un cod galben de INUNDATII: Ce judete sunt vizate

publicat 2017-08-13 18:30:07 (Click)
Meteorologii au emis un cod galben de INUNDATII: Ce judete sunt vizate Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis, duminica dimineata, o atentionare Cod galben de inundatii pentru rauri din judetele Caras Severin, Timis si Mehedinti, valabila pana luni la ora 10:00. Citeste mai departe... ...continuare.

Cod galben de inundatii. Se asteapta viituri si alte fenomene associate in mai multe judete

publicat 2017-08-13 15:15:01 (Antena3)
Cod galben de inundatii. Se asteapta viituri si alte fenomene associate in mai multe judete Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis, duminica dimineata, o atentionare Cod galben de inundatii pentru râuri din judetele Caras Severin, Timis si Mehedinti, valabila... ...continuare.

Cod GALBEN de inundatii pentru mai multe rauri din tara

publicat 2017-08-13 12:00:14 (Romania-TV)
Cod GALBEN de inundatii pentru mai multe rauri din tara Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis, duminica dimineata, o atentionare Cod galben de inundatii pentru rauri din judetele Caras Severin, Timis si Mehedinti, valabila pana luni la ora 10:00. ...continuare.