Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Revoltator: Drum agricol asfaltat pe bani europeni, in timp ce canalizarea si apa curenta lipsesc cu desavarsire

publicat 2017-10-18 12:30:17 (Romania-TV)
Revoltator: Drum agricol asfaltat pe bani europeni, in timp ce canalizarea si apa curenta lipsesc cu desavarsire In comuna Secu, din judetul Dolj, nu exista apa curenta si nici canalizare, dar autoritatile locale vor asfalta un drum agricol de 7 kilometri, pe banii Uniunii Europene. Localnicii sunt revoltati ca autoritatile toarna asfalt in camp, desi niciuna din ulitele din sat nu este asfaltata. ...continuare.

Compania Flavours, fondata de chef Foa, intra pe piata din Cluj cu un restaurant marca Stradale , investitie de 300.000 euro

publicat 2017-10-18 12:00:13 (Ziarul-Financiar)
Compania Flavours, fondata de chef Foa, intra pe piata din Cluj cu un restaurant marca Stradale , investitie de 300.000 euro Vezi galeria foto Compania Flavours, fondata de chef Foa, va deschide la inceputul anului viitor primul restaurant din Cluj din lantul Stradale, denumit The Lunch Society, un concept de street food si live cooking dedicat cladirilor de birouri, investitia fiind estimata la peste 300.000 euro.Restaurantul va avea 700 mp si este dezvoltat in colaborare cu Constantin Covaliu, managing partner al Agentiei Why Not, agentie de organizare evenimente care este fondatoarea Street Food Festival in... ...continuare.

Si-a dat foc casei, incercand sa omoare un paianjen. Ideea paguboasa care l-a costat toata averea

publicat 2017-10-18 11:45:08 (Romania-TV)
Un barbat din orasul american Tucson (Arizona) si-a distrus propria locuinta, in incercarea disperata de a scapa de un paianjen care ocupase coltul uneia dintre camere. ...continuare.

Otrava din farfurie. Alimentul care ajuta la dezvoltarea cancerului

publicat 2017-10-18 11:45:01 (Antena3)
Otrava din farfurie. Alimentul care ajuta la dezvoltarea cancerului E oficial! Dupa 9 ani de studiu, cercetatorul Johan Thevelein, de la Universitatea de prestigiu Leuven, Belgia, a anuntat ca unul dintre cele mai populare alimente pe care toti îl consumam cauzeaza,... ...continuare.

Trei ofertanti ar putea prelua noua pachete de active ale Oltchim

publicat 2017-10-18 11:30:10 (Romania-TV)
Trei ofertanti ar putea prelua noua pachete de active ale Oltchim Oltchim a incheiat sau preconizeaza sa incheie in aceasta saptamana, cu trei ofertanti, contracte de vanzare pentru noua pachete de active ale societatii, scoase la vanzare in cadrul fazei de reorganizare a procedurii de insolventa in care se afla societatea. ...continuare.

Capital LIVE: DELIA OLTEANU Supervizor Biroul Produse si Procese de Creditare Micro BCR

publicat 2017-10-18 11:23:03 (Capital)
Capital LIVE: DELIA OLTEANU Supervizor Biroul Produse si Procese de Creditare Micro BCR DELIA OLTEANU Supervizor Biroul Produse si Procese de Creditare Micro BCR ...continuare.

Trei ofertanti vor prelua noua pachete de active ale Oltchim

publicat 2017-10-18 11:15:06 (Mediafax)
Trei ofertanti vor prelua noua pachete de active ale Oltchim Oltchim a incheiat sau preconizeaza sa incheie in aceasta saptamana, cu trei ofertanti, contracte de vanzare pentru noua pachete de active ale societatii, scoase la vanzare in cadrul fazei de reorganizare a procedurii de insolventa in care se afla societatea. ...continuare.

"CAZUL CIOCOIU" se sepeta cu GIRUL premierului Tudose. Cine este GENERALUL adus la GUVERN cu peste 8000 lei/luna. ESTE SCANDALOS!

publicat 2017-10-18 10:57:59 (Evenimentul-Zilei)
CAZUL CIOCOIU se sepeta cu GIRUL premierului Tudose. Cine este GENERALUL adus la GUVERN cu peste 8000 lei/luna. ESTE SCANDALOS! Salariile fantasmagorice ale unor angajati din cadrul Ministerului Afacerilor Interne sau al Ministerului Apararii Nationale, cumulate cu pensiile, au starnit, de multe ori, un val de critici din partea opiniei publice, mai ales in contextul actualei crize politice din tara noastra. Dupa cazul revoltator al secretarului de stat din MAI, Cornel Ciocoiu- acesta are, in prezent, la 45 de ani, venituri de 3 miliarde lei vechi, cumulate din pensie si salariu- un alt caz pare sa vina, din urma, in... ...continuare.

Anul schimbarii de paradigma in industria energetica

publicat 2017-10-18 10:57:58 (Capital)
Anul schimbarii de paradigma in industria energetica 2017 este un an atipic in energie. Piata de electricitate pentru consumatorii casnici se liberalizeaza 100%, in timp ce pretul a explodat. De asemenea, producatorii conventionali de energie electrica inregistreaza profit iar cei neconventionali, eolian si fotovoltaic, se adancesc in pierderi. ...continuare.

Mitsubishi a anuntat o noua strategie care tinteste majorarea cu 30% a veniturilor

publicat 2017-10-18 10:57:58 (Capital)
Mitsubishi a anuntat o noua strategie care tinteste majorarea cu 30% a veniturilor Intrarea in Alianta Renault-Nissan pare sa fi dat aripi producatorului nipon Mitsubishi. Conform noului plan de dezvoltare, compania va lansa 11 noi modele in urmatorii trei ani, multe dintre ele avand variante hibride si electrice. ...continuare.