Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

HOROSCOP 15 DECEMBRIE 2017: Pregatiri intense pentru weekend, se fac listele de cadouri

publicat 2017-12-14 19:45:08 (Romania-TV)
HOROSCOP 15 DECEMBRIE 2017: Pregatiri intense pentru weekend, se fac listele de cadouri HOROSCOP 15 DECEMBRIE 2017: Senzuali si indragostiti, celibatarii Gemeni viseaza la casatorii ca in povesti. Unii nativi din Fecioara se revolta pentru ca se considera "exploatati" de partenerul lor de cuplu. ...continuare.

Guvernul a suplimentat fondurile pentru finantarea proiectelor din PNDL

publicat 2017-12-14 19:30:02 (Bursa)
Guvernul a aprobat alocarea suplimentara a sumei de 40 de milioane lei pentru finantarea lucrarilor de investitii realizate pentru proiectele incluse in Programul National de Dezvoltare Locala (PNDL) etapa I. ...continuare.

VIDEO Imagini revoltatoare. Un client Cel.ro a fost bruscat de angajatii magazinului si dat afara din showroom

publicat 2017-12-14 19:15:01 (Adevarul)
Un filmulet postat pe Facebook de un client al magazinului online de IT&C Cel.ro surprinde atitudinea revoltatoare a unor angajati ai companiei de la care a cumparat un produs. Tanarul care a filmat imaginile a fost injurat si bruscat de bodyguard dupa ce s-ar fi plans referitor la o comanda platita si neonorata de Cel.ro. ...continuare.

CE Oltenia va mentine salariul net angajatilor, in contextul mutarii CAS si CASS

publicat 2017-12-14 18:45:02 (Bursa)
Complexul Energetic Oltenia (CE Oltenia), producator de energie din tara, spune ca va mentine salariul net angajatilor, in contextul transferului sarcinii fiscale a obligatiilor privind contributiile sociale de la angajator la angajat, incepand de anul viitor, potrivit unui comunicat de presa. ...continuare.

Bugetul Ministerului Agriculturii pe 2018, aprobat de Comisiile reunite din Parlament. Daea spune ca intreaga constructie bugetara a MADR "este intemeiata pe programe", precum cel de sprijin pentru lana

publicat 2017-12-14 17:45:11 (Mediafax)
Bugetul pe 2018 al Ministerului Agriculturii si Dezvoltarii Rurale (MADR) a fost adoptat, joi, de Comisiile reunite pentru buget-finante din Parlament. ...continuare.

Un bebelus nascut cu inima in afara cutiei toracice, operat cu succes in Marea Britanie

publicat 2017-12-14 16:00:07 (Romania-TV)
Un bebelus nascut cu inima in afara cutiei toracice, operat cu succes in Marea Britanie Un bebelus care s-a nascut cu ectopie cardiaca a fost operat cu succes intr-un spital din Marea Britanie. Inima lui, care s-a dezvoltat in afara pieptului, a fost replasata de medici in interiorul cutiei toracice, informeaza lexpress.fr. ...continuare.

Oana Roman, revoltata de lipsa de reactie a oamenilor care au asistat la crima de la metrou: "Suntem niste primitivi! Stam si filmam cum moare un om, in loc sa-l ajutam!"

publicat 2017-12-14 15:45:02 (CanCan)
Oana Roman a vorbit in emisiunea sa despre crima de la metrou. Aceasta s-a declarat revoltata si dezamagita de faptul ca oamenii care au fost martori nu au ajutat-o pe Alina Ciucu, in momentul in care Magdalena Serban a impins-o in ghearele mortii. Oana Roman sustine ca acest incident descrie poporul roman cel mai bine. ...continuare.

Complexul Oltenia primeste 6,2 milioane de lei prin PNI

publicat 2017-12-14 15:30:03 (Capital)
Ministerul Energiei a autorizat plata primei cereri de rambursare prin Planul National de Investitii (PNI), de la infiintarea acestuia, in 2013, potrivit unui comunicat al institutiei. ...continuare.

Solutii inteligente pentru impiedicarea tragediilor la metrou

publicat 2017-12-14 14:30:02 (Antena3)
Senzori de detectie care permit identificarea rapida a situatiilor de urgenta. Este propunerea unei companii care dezvolta solutii de detectie pentru împiedicarea unor tragedii la metrou, precum cel... ...continuare.