Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Continua audierile in dosarul TelDrum: Cine ajunge astazi in fata procurorilor DNA

publicat 2017-11-28 09:15:03 (Click)
Continua audierile in dosarul TelDrum: Cine ajunge astazi in fata procurorilor DNA Noi audieri in dosarul Tel Drum, in care procurorii anticoruptie l-au pus sub acuzare pe seful PSD, Liviu Dragnea. Potrivit avocatilor, in fata anchetatorilor va da explicatii fostul prefect de Teleorman, Teodor Nitulescu, informeaza Realitatea Tv. Citeste mai departe... ...continuare.

Noi audieri in dosarul Tel Drum. Fostul prefect de Teleorman

publicat 2017-11-28 08:30:10 (Realitatea-TV)
Noi audieri in dosarul Tel Drum. Fostul prefect de Teleorman Noi audieri in dosarul Tel Drum, in care procurorii anticoruptie l-au pus sub acuzare pe seful PSD, Liviu Dragnea. Potrivit avocatilor, in fata anchetatorilor va da explicatii fostul prefect de Teleorman, Teodor Nitulescu. ...continuare.

Elena Udrea: Au existat nereguli la un proiect cu fonduri europene la CJ Teleorman si Tel Drum, dar nu erau "lucruri penale"

publicat 2017-11-27 14:30:12 (Romania-TV)
Elena Udrea: Au existat nereguli la un proiect cu fonduri europene la CJ Teleorman si Tel Drum, dar nu erau "lucruri penale" Elena Udrea a declarat luni ca, in anul 2011, cand era ministru al Dezvoltarii, au fost constatate nereguli la un proiect cu fonduri europene derulat de Consiliul Judetean Teleorman si compania Tel Drum, insa banii nu au fost recuperati deoarece Guvernul a decis sa plateasca de la bugetul de stat corectiile financiare, pe motiv ca nu erau "lucruri penale". ...continuare.

La rascruce de vanturi politice

publicat 2017-11-27 00:45:02 (Capital)
La rascruce de vanturi politice Milioanele dosite in diverse buzunare private de prin Teleorman au un efect din ce in ce mai evident in Romania de maine. ...continuare.

Proteste in fieful lui Dragnea duminica, la 18.00, in fata PSD Teleorman

publicat 2017-11-24 15:00:09 (Realitatea-TV)
Proteste in fieful lui Dragnea duminica, la 18.00, in fata PSD Teleorman Sindicatele si zeci de organzatii neguvernamentaledin toata tara au anuntat noi proteste duminica. Manifestatii vor avea loc si la Alexandria si Teleorman. Sub deviza "Ati reusit, ne-ati unit!", o parte dintre locuitorii judetului Teleorman au anuntat pe Facebook desfasurarea unui protest la Alexandria. ...continuare.

Dezvaluiri socante ale unui fost angajat Teldrum: ,,Dragnea participa la sedintele firmei si...''

publicat 2017-11-24 12:15:09 (Realitatea-TV)
Dezvaluiri socante ale unui fost angajat Teldrum: ,,Dragnea participa la sedintele firmei si...'' Ziarul Liber in Teleorman a reusit sa vorbeasca cu unul dintre fostii angajati ai firmei TelDrum, ba chiar cu unul care s-a aflat pe o pozitie destul de inalta in firma pana acum cativa ani. ...continuare.

Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata

publicat 2017-11-24 09:15:09 (Ziarul-Financiar)
Capitala si 21 de judete, sub avertizare cod galben de ceata Capitala si 21 de judete sunt, vineri dimineata, sub avertizare cod galben de ceata. Ceata reduce vizibilitatea local sub 200 de metri si izolat sub 50 de metri.Avertizarea emisa de Administratia Nationala de Meteorologie este valabila pentru municipiul Bucuresti si judetele Neamt, Suceava, Gorj, Olt, Valcea, Dolj, Buzau, Ilfov, Ialomita, Teleorman, Prahova, Arges, Dambovita, Giurgiu, Calarasi, Alba, Brasov, Harghita, Sibiu, Covasna si Mures.Avertizarea este in vigoare pana la ora 9.00 pentru... ...continuare.

ANI: Manager de spital din Teleorman, gasit in incompatibilitate

publicat 2017-11-23 10:15:08 (Romania-TV)
ANI: Manager de spital din Teleorman, gasit in incompatibilitate Agentia Nationala de Integritate a constatat starea de incompatibilitate in cazul managerului interimar al Spitalului de Pneumoftiziologie Rosiorii de Vede, Niculae Zavera, care, timp de sase luni, a condus unitatea medicala, dar a fost in acelasi timp si consilier judetean. ...continuare.

ANI: Manager de spital din Teleorman, gasit in incompatibilitate

publicat 2017-11-23 09:45:05 (Mediafax)
ANI: Manager de spital din Teleorman, gasit in incompatibilitate Agentia Nationala de Integritate a constatat starea de incompatibilitate in cazul managerului interimar al Spitalului de Pneumoftiziologie Rosiorii de Vede, Niculae Zavera, care, timp de sase luni, a condus unitatea medicala, dar a fost in acelasi timp si consilier judetean. ...continuare.

Fost prefect al judetului Teleorman, martor cheie in dosarul Tel Drum, si directorul general al companiei sunt audiati de ore intregi la DNA

publicat 2017-11-22 17:00:05 (Libertatea)
Fost prefect al judetului Teleorman, martor cheie in dosarul Tel Drum, si directorul general al companiei sunt audiati de ore intregi la DNA Fostul prefect al judetului Teleorman, Teodor Nitulescu, despre care surse judiciare afirma ca ar fi unul din martorii cheie din dosar, este audiat de peste sase ore la sediul Directiei Nationale Anticoruptie in legatura cu acuzatiile din dosarul Tel Drum. Dupa Nitulescu, s-a prezentat pentru audieri in jurul ore trei si Petre Pitis, directorul general […] Post-ul Fost prefect al judetului Teleorman, martor cheie in dosarul Tel Drum, si directorul general al companiei sunt audiati de... ...continuare.