Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Haos intr-o scoala din Teleorman. E focar de tuberculoza!

publicat 2017-09-27 10:15:02 (Antena3)
Haos intr-o scoala din Teleorman. E focar de tuberculoza! Un focar de tuberculoza a creat haos într-o scoala din Teleorman. Patru copii au fost suspecti de TBC la sfârsitul lui august, iar testele ulterioare au confirmat ca alti opt sufera de aceeasi... ...continuare.

GALERIE FOTO! Cea mai iubita ecranizare din istoria cinematografiei romanesti! Filmul "Morometii 2" este aproape gata

publicat 2017-09-27 08:30:02 (Antena-1)
GALERIE FOTO! Cea mai iubita ecranizare din istoria cinematografiei romanesti! Filmul Morometii 2 este aproape gata Lungmetrajul "Morometii 2", regizat de Stere Gulea, se afla in lucru. Filmarile au inceput pe 18 septembrie, la Talpa, in judetul Teleorman, unde a fost turnat si primul film realizat de acelasi cineast, si se vor incheia in luna noiembrie, la Bucuresti. ...continuare.

Traian Basescu stie: 'Victor Ponta l-a denuntat, la DNA, pe Liviu Dragnea'

publicat 2017-09-26 23:30:02 (Click)
Traian Basescu stie: 'Victor Ponta l-a denuntat, la DNA, pe Liviu Dragnea' Procurorii DNA au deschis un dosar penal pentru modul in care Lacul Belina a fost trecut in administrarea CJ Teleorman, iar doi ministri, Sevil Shhaideh si Rovana Plumb, sunt acuzati de abuz in serviciu. Citeste mai departe... ...continuare.

PSD le sustine pe Shhaideh si Plumb. Cum a vrut vicepremierul sa isi dea demisia

publicat 2017-09-25 00:15:07 (Evenimentul-Zilei)
PSD le sustine pe Shhaideh si Plumb. Cum a vrut vicepremierul sa isi dea demisia Conducerea PSD discuta, astazi, in cadrul Biroului Permanent, cazul vicepremierului Sevil Shhaideh si al ministrului delegat pentru Fonduri Europene, Rovana Plumb, in contextul noului dosar DNA privind trecerea ilegala a unei parti din Insula Belina si Bratul Pavel din proprietatea statului in proprietatea judetului Teleorman si in administrarea Consiliului Judetean Teleorman ...continuare.

Lacul Belina trebuie sa se intoarca, anul viitor, la Apele Romane. Minciuna din nota de fundamentare a HG care a detonat PSD

publicat 2017-09-25 00:15:07 (Evenimentul-Zilei)
Lacul Belina trebuie sa se intoarca, anul viitor, la Apele Romane. Minciuna din nota de fundamentare a HG care a detonat PSD a Pe 17 decembrie 2018, se implinesc cei 5 ani in care Consiliul Judetean Teleorman trebuia sa realizeze o investitie pe bani europeni ...continuare.

Detalii INCENDIARE: Cum au ajuns Bratul Pavel si Insulina Belina la TelDrum. Aici este locul preferat de pescuit a lui Dragnea

publicat 2017-09-24 18:15:06 (Evenimentul-Zilei)
Detalii INCENDIARE: Cum au ajuns Bratul Pavel si Insulina Belina la TelDrum. Aici este locul preferat de pescuit a lui Dragnea Tabara de vara pentru elevi, un complex sportiv si unul turistic, piste de biciclete si un aquaparc. Asa era descris proiectul pentru care insula Belina a fost scoasa din proprietatea statului, transferata la Consiliul Judetean Teleorman si, mai apoi, data in exploatarea unei firme private. ...continuare.

Planul premeditat prin care CJ Teleorman a pus mana pe insula Belina. E locul preferat de pescuit a lui Liviu Dragnea

publicat 2017-09-24 15:45:06 (Evenimentul-Zilei)
Planul premeditat prin care CJ Teleorman a pus mana pe insula Belina. E locul preferat de pescuit a lui Liviu Dragnea Tabara de vara pentru elevi, un complex sportiv si unul turistic, piste de biciclete si un aquaparc. Asa era descris proiectul pentru care insula Belina a fost scoasa din proprietatea statului, transferata la Consiliul Judetean Teleorman si, mai apoi, data in exploatarea unei firme private. ...continuare.

Scandal cu bate si cutite in Teleorman. Un tanar care ar fi furat produse agricole de pe camp a ajuns injunghiat la spital

publicat 2017-09-24 09:00:19 (Romania-TV)
Un tanar din judetul Teleorman a ajuns la spital dupa ce a fost injunghiat cu un briceag in abdomen. ...continuare.