Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Politisti amenintati in sectie de un puscarias

publicat 2017-09-30 11:00:06 (Romania-TV)
Politisti amenintati in sectie de un puscarias Abia iesit din puscarie, un barbat condamnat pentru ultraj a mers la sediul politiei din Balcesti, judetul Valcea, si i-a amenintat cu bataia pe oamenii legii. Asta pentru ca nu-i suporta pe politisti si este mereu in conflict cu ei. Procurorii il cerceteaza acum pentru ultraj si daca va fi gasit vinovat risca din nou inchisoarea. ...continuare.

Bebelus de 8 luni mort dupa ce a fost tratat in doua spitale

publicat 2017-09-29 14:00:23 (Romania-TV)
Bebelus de 8 luni mort dupa ce a fost tratat in doua spitale Acuzatii grave la adresa mai multor doctori, dupa moartea unui bebelus de 8 luni din Ramnicu Valcea. Mama copilului da vina pe medicii pediatri. ...continuare.

HANDBAL. Romania a debutat furtunos in preliminariile EURO 2018. Fetele au invins Austria la 11 goluri diferenta

publicat 2017-09-27 21:15:16 (Romania-TV)
HANDBAL. Romania a debutat furtunos in preliminariile EURO 2018. Fetele au invins Austria la 11 goluri diferenta Nationala de handbal feminin a Romaniei a invins miercuri, la Ramnicu Valcea, reprezentativa similara a Austriei, cu scorul de 36-25 (18-11), in primul meci din grupa 4 preliminara a Campionatului European din 2018. ...continuare.

LIVE Romania - Austria (19:00)

publicat 2017-09-27 10:45:13 (OnlineSport)
Nationala feminina de handbal a Romaniei debuteaza, miercuri seara, in preliminariile pentru Campionatul European din Franta 2018. Primul meci, contra Austriei, este gazduit de Sala Sporturilor Traian din Rm.Valcea si va fi live text in aceasta pagina de la ora 19:00. ...continuare.

1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala cu ghiozdane complet echipate prin campania "Lasati-ma sa invat"

publicat 2017-09-21 17:30:02 (Antena-1)
1.100 de elevi din 11 judete din Romania au inceput scoala  cu ghiozdane complet echipate prin campania Lasati-ma sa invat Bucuresti, 21 septembrie 2017 - Prima saptamana de scoala a fost una a bucuriei pentru 1.100 de elevi de clasa a cincea si a sasea din 24 de scoli din judetele Arges, Bacau, Bihor, Buzau, Hunedoara, Mures, Neamt, Satu Mare, Timis, Valcea si Vrancea. ...continuare.

Perchezitii DGA la firma care administreaza groapa de gunoi de la Maldaresti

publicat 2017-09-21 09:45:02 (Bursa)
Perchezitii DGA la firma care administreaza groapa de gunoi de la Maldaresti Ofiterii Directiei Generale Anticoruptie (DGA) fac, astazi, 16 perchezitii in judetul Valcea si in municipiul Bucuresti, fiind vizat administratorul SC Sacomet SA Horezu, societate ce detine in administrare groapa de gunoi de la Maldaresti. ...continuare.

Perchezitii de amploare in Valcea si Bucuresti intr-un dosar de coruptie si pentru infractiuni la legea apelor

publicat 2017-09-21 09:30:10 (Romania-TV)
Perchezitii de amploare in Valcea si Bucuresti intr-un dosar de coruptie si pentru infractiuni la legea apelor Politistii efectueaza, joi, mai multe perchezitii in judetul Valcea si in Bucuresti la sediile unor firme si la locuintele unor persoane intr-un dosar ce vizeaza suspiciuni privind savarsirea unor fapte de coruptie, dar si infractiuni prevazute de legea protectiei mediului si de legea apelor, informeaza Directia Generala Anticoruptie (DGA). ...continuare.

Mira a sunat-o pe mama sa imediat dupa accident: "Am cioburi in mine!"

publicat 2017-09-19 16:30:02 (CanCan)
Mira a sunat-o pe mama sa imediat dupa accident: Am cioburi in mine! Mama Mirei a luat legatura cu fata ei imediat dupa accidentul teribil pe o sosea din Valcea. Ea a dezvaluit ca solista i-a spus ca "are cioburi in ea"!"Chiar ea m-a sunat. A iesit din masina si m-a sunat. Mi-a zis: Mami, vino ca am facut accident. Mi-a zis ca a rugat o femeie sa ii dea telefonul sa ma sune. Da, are si la spate. O vertebra fisurata. Sa speram ca nu se complica nimic. A suferit un cosmar. Da. Am luat-o din Valcea si am adus-o in Bucuresti. Cand am ajuns la ea, fata mea era cu... ...continuare.