Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Proiectul MICESA. Finantari nerambursabile de 25.000 de euro

publicat 2018-02-08 12:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Proiectul MICESA. Finantari nerambursabile de 25.000 de euro Persoanele interesate din Alba Iulia sunt invitate sa se inscrie in proiectul MICESA pentru a beneficia de cursuri gratuite de formare profesionala, consultanta si sprijin financiar de 25.000 de euro. ...continuare.

Un secretar de la Casa Alba a demisionat dupa ce a fost acuzat de violenta conjugala

publicat 2018-02-08 09:30:25 (Romania-TV)
Un secretar de la Casa Alba a demisionat dupa ce a fost acuzat de violenta conjugala Secretarul personalului de la Casa Alba, Rob Porter, a demisionat dupa ce a fost acuzat public de doua foste sotii de violenta conjugala, informeaza joi AFP. ...continuare.

FOTO Ce revenire! Volei Alba Blaj obtine a patra victorie consecutiva in grupele Ligii Campionilor

publicat 2018-02-07 22:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Ce revenire! Volei Alba Blaj obtine a patra victorie consecutiva in grupele Ligii Campionilor Alba Blaj a obtinut a patra victorie consecutiva în grupe. Campioana României a câstigat cu 3-2 disputa cu ASPTT Mulhouse, dupa ce frantuzoaicele au condus cu 2-1 la seturi, 16-13 si 22-21 în setul 4. Campioana României, Volei Alba Blaj, continua sa faca valuri în actuala editia a Ligii Campionilor. ... ...continuare.

Soferul care a accidentat-o pe Iulia Ganea nu scapa de dosarul penal. Procurorul vrea continuarea procesului

publicat 2018-02-07 17:15:24 (Libertatea)
Soferul care a accidentat-o pe Iulia Ganea nu scapa de dosarul penal. Procurorul vrea continuarea procesului Procesul penal in care Liviu Neculicioiu este judecat pentru vatamarea corporala a Iuliei Ganea, tanara insarcianta in opt luni care a fost spulberata pe o trecere de pietoni din localitatea brasoveana Cristian, va continua, chiar daca sotul victimei si-a retras plangerea. Decizia de continuare a procesului apartine procurorului de caz, care a considerat ca soferul […] Post-ul Soferul care a accidentat-o pe Iulia Ganea nu scapa de dosarul penal. Procurorul vrea continuarea procesului... ...continuare.

Un tablou de NICOLAE GRIGORESCU tocmai a fost vandut. Cati BANI s-au platit pentru pictura "Tarancuta cu naframa alba"

publicat 2018-02-07 12:15:06 (Evenimentul-Zilei)
Un tablou de NICOLAE GRIGORESCU tocmai a fost vandut. Cati BANI s-au platit pentru pictura Tarancuta cu naframa alba Tabloul "Tarancuta cu naframa alba" de Nicolae Grigorescu a fost adjudecat, ieri, pentru suma de 42.500 de euro, la licitatia "Mari maestri ai portretului" organizata de Artmark in Capitala ...continuare.

Sase cazuri de gripa la copii, dintre care patru la bebelusi sub un an, in Alba

publicat 2018-02-07 11:15:27 (Romania-TV)
Sase cazuri de gripa la copii, dintre care patru la bebelusi sub un an, in Alba Sase copii, intre care patru cu varste sub un an, au fost diagnosticati cu gripa in judetul Alba, in patru dintre cazuri fiind necesara internarea pacientilor. ...continuare.

Iulia Vantur, invitata sa prezinte Vocea Indiei Junior

publicat 2018-02-06 20:15:27 (Realitatea-TV)
Iulia Vantur, invitata sa prezinte Vocea Indiei Junior Dupa ce a prezentat, timp de mai multe sezoane, emisiunea "Dansez pentru tine", in Romania, dar si doua sezooane din "Ferma vedetelor", Iulia Vantur se lanseaza si in televiziunea din India. Vedeta a participat deja la filmarile pentru "Vocea Indiei Junior". ...continuare.

Presa spaniola anunta ca Messi le-ar fi propus sefilor Barcelonei o lista cu 3 achizitii

publicat 2018-02-06 16:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
Presa spaniola anunta ca Messi le-ar fi propus sefilor Barcelonei o lista cu 3 achizitii FC Barcelona a început sa caute jucatori pentru campania de transferuri din aceasta vara. ALBA si ALABA Publicatia Don Balon sustine ca Leo Messi le-ar fi propus sefilor gruparii blaugrana o lista cu 3 nume drept solutii pentru postul de fundas stânga. Argentinianul l-ar aduce, pentru a-i face concurenta lui Jordi Alba, pe unul dintre David Alaba (Bayern Munchen), Marcos Alonso (Chelsea) sau Jose Gaya (Valencia). ... ...continuare.

Prima reactie a sotiei lui Bebe Cotimanis, dupa ce actorul a fost prins cu amanta!

publicat 2018-02-06 14:15:03 (CanCan)
Prima reactie a sotiei lui Bebe Cotimanis, dupa ce actorul a fost prins cu amanta! Sotia lui Bebe Cotimanis, Florina Marcuta, a fost abordata cu privire la subiectul momentului: infidelitatea sotului ei. Actorul a fost vazut zilele trecute in compania colegei lui de scena, Iulia Dragomir. Cei doi erau in tandreturi in fata unei manastiri, iar apropiatii lui Cotimanis spun ca intre ei ar fi o adevarata poveste de dragoste.Abordata in strada de jurnalisti, Florina Marcuta a parut foarte relaxata. Femeia a marturisit ca nu a citit articolele in care sotul ei este infatisat... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA