Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Accident grav la Chisinau. O masina a Guvernului a lovit o femeie cu un copil in brate apoi soferul a scos placutele de inmatriculare

publicat 2017-10-11 11:30:02 (Antena3)
Accident grav la Chisinau. O masina a Guvernului a lovit o femeie cu un copil in brate apoi soferul a scos placutele de inmatriculare Un grav accident a avut loc in Chisinau. O masina cu numere guvernamentale a lovit o femeie cu un copil in brate, scrie jurnalul.md.  Accidentul a avut loc pe strada Alba Iulia din... ...continuare.

Orange anunta finalizarea primei etape si primele rezultate ale proiectului-pilot smart city de la Alba Iulia

publicat 2017-10-10 16:30:01 (AgoraNews)
Orange anunta finalizarea primei etape si primele rezultate ale proiectului-pilot smart city de la Alba Iulia Orange Romania anunta finalizarea primei etape a proiectului-pilot de la Alba Iulia, precum si inceputul etapei de analiza a primelor date colectate prin solutiile implementate. ...continuare.

0 de familii de romi, evacuate cu jandarmi si politisti dintr-un bloc social din Alba Iulia. FOTO

publicat 2017-10-10 15:00:17 (ProTV)
Peste 60 de familii de romi care locuiau ilegal într-un bloc social din municipiul Alba Iulia au fost evacuate, marti, cu jandarmi si politisti comunitari de catre administratia locala care doreste sa demoleze imobilul. ...continuare.

Bloc din Alba cu 150 de locatari fara forme legale, EVACUAT. Cladirea, demolata: ce se va construi

publicat 2017-10-10 15:00:17 (Realitatea-TV)
Bloc din Alba cu 150 de locatari fara forme legale, EVACUAT. Cladirea, demolata: ce se va construi Saci de haine in fata blocului, bucati de mobila si copii care plang pentru ca nu inteleg ce se intampla. Prima ora a diminetii a inceput cu scandal in blocul G2/Turturica din Alba Iulia unde a inceput evacuarea locatarilor. Oamenii nu renunta asa usor si spun ca nu au unde sa mearga mai ales ca au copii mici. ...continuare.

Peste 150 de persoane care locuiesc ilegal intr-un bloc, evacuate. Cladirea, demolata pentru o parcare supraterana

publicat 2017-10-10 13:45:07 (Romania-TV)
Peste 150 de persoane care locuiesc ilegal intr-un bloc, evacuate. Cladirea, demolata pentru o parcare supraterana Peste 150 de persoane, din care cateva zeci de copii, care locuiesc fara forme legale intr-un bloc din Alba Iulia, cunoscut sub numele de "G2- Turturica", sunt evacuate marti, sub supravegherea jandarmilor si a politistilor locali, dupa ce instantele de judecata au dat castig de cauza autoritatilor locale, cladirea urmand sa fie demolata. ...continuare.

Pericol de moarte in Alba Iulia! Un panou publicitar, amenintare pentru pietoni

publicat 2017-10-09 19:00:07 (Realitatea-TV)
Pericol de moarte in Alba Iulia! Un panou publicitar, amenintare pentru pietoni Un panou de tabla ce apartine Primariei Alba Iulia este un adevarat pericol pentru trecatori, pe un trotuar de pe strada Alexandru Ioan Cuza din Alba Iulia. Picioarele de sustinere sunt indoite atat de tare incat la primul vant mai serios panoul poate cadea. ...continuare.

"Casa Alba a devenit un centru de ingrijire pentru adulti"

publicat 2017-10-08 22:30:06 (Realitatea-TV)
"Casa Alba a devenit un centru de ingrijire pentru adulti" "Este o rusine ca Casa Alba a devenit un centru de ingrijire pentru adulti", a afirmat influentul senator republican Bob Corker dupa ce duminica dimineata a fost tinta unor mesaje depreciative pe Twitter ale presedintelui american, Donald Trump, relateaza AFP. ...continuare.

Noaptea Alba a galeriilor. Un designer a venit cu un model de vagon de tren

publicat 2017-10-07 11:00:08 (ProTV)
A fost noapte alba în galeriile de arta din Capitala. Peste 70 de spatii alternative sau ateliere de creatie si-au deschis larg portile, pâna la ore târzii. Asa ca multi bucuresteni au profitat de o doza de cultura... gratis. ...continuare.

Casa Alba: Donald Trump va dezvalui noi raspunsuri la "comportamentul gresit" al Iranului

publicat 2017-10-07 08:45:10 (Ziarul-Financiar)
Casa Alba: Donald Trump va dezvalui noi raspunsuri la "comportamentul gresit" al Iranului Presedintele american Donald Trump va anunta noi raspunsuri la testele cu rachete ale Iranului, precum si sprijin pentru operatiunile antiteroriste si cibernetice, ca parte a noii strategii privind regimul de la Teheran, a anuntat vineri Casa Alba, relateaza site-ul agentiei Reuters. ...continuare.

Mark McKee, americanul care s-a indragostit si s-a mutat in Romania: "Am venit sa le arat baietilor mei ca nu trebuie sa le fie frica de nimic"

publicat 2017-10-06 23:30:01 (Antena-1)
Vine tocmai din New Jersey, SUA, traieste de noua ani in Alba Iulia si este spalator de ferestre. Acum, isi incearca norocul la X Factor pentru a-si face familia mandra de el ...continuare.