Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




CONDAMNARE URIAȘA pentru un politist: E REVOLTATOR ce facea cu fete de 13 si 16 ani

publicat 2017-11-01 22:00:02 (Click)
CONDAMNARE URIAȘA pentru un politist: E REVOLTATOR ce facea cu fete de 13 si 16 ani Un fost politist din judetul Covasna a fost condamnat la 8 ani si 8 luni de inchisoare cu executare, pentru savarsirea infractiunilor de abuz in serviciu, trafic de persoane, constituire a unui grup infractional, folosirea abuziva a functiei in scop sexual si folosirea serviciilor Citeste mai departe... ...continuare.

Un politist a fost condamnat la opt ani de inchisoare. Ce a facut barbatul

publicat 2017-10-31 16:00:02 (Antena3)
Un politist a fost condamnat la opt ani de inchisoare. Ce a facut barbatul Un fost politist din judetul Covasna a fost condamnat la opt ani si opt luni de închisoare cu executare, pentru savârsirea infractiunilor de abuz în serviciu, trafic de persoane, constituire a... ...continuare.

Trafic rutier oprit in judetul Covasna din cauza unor tamponari

publicat 2017-10-31 08:15:06 (Romania-TV)
Trafic rutier oprit in judetul Covasna din cauza unor tamponari Circulatia pe DN 11 Targu Secuiesc - Brasov este oprita, marti dimineata, la iesirea din localitatea Ozun catre Brasov, unde au avut loc patru tamponari, anunta Centrul Infotrafic al Politiei Romane. ...continuare.

Patru tamponari in mai putin de o ora, intre Targu Secuiesc si Brasov | Traficul rutier a fost oprit

publicat 2017-10-31 07:30:11 (Mediafax)
Patru tamponari in mai putin de o ora, intre Targu Secuiesc si Brasov | Traficul rutier a fost oprit Traficul rutier este oprit, marti dimineata, intre Targu Secuiesc (Covasna) si Brasov, unde in mai putin de o ora au avut loc patru tamponari, fara victime. ...continuare.

Romania, pe cea mai periculoasa harta a Europei. Care sunt tarile cu probleme teritoriale

publicat 2017-10-27 12:45:01 (Antena3)
Romania, pe cea mai periculoasa harta a Europei. Care sunt tarile cu probleme teritoriale Cotidianul britanic The Guardian a realizat o harta cu tarile care au probleme legate de suveranitate si integritatea teritoriala. Pe aceasta harta apar si judetele Harghita si Covasna. Jurnalistii... ...continuare.

In Bucuresti nu se construiesc numai mall-uri si cladiri de birouri, ci si o noua fabrica de ambalaje de la zero

publicat 2017-10-25 14:15:08 (Ziarul-Financiar)
In Bucuresti nu se construiesc numai mall-uri si cladiri de birouri, ci si o noua fabrica de ambalaje de la zero Producatorul de ambalaje Dunapack a cumparat un teren de 11,5 hectare in apropiere de Bucuresti, pe care vrea sa construiasca de la zero o fabrica de ambalaje de carton.Noua fabrica din Bolintin, la 20 de kilometri de Bucuresti, va avea 22.000 de metri patrati si o capacitate de productie de 180 de milioane de tone pe an. Fabrica va functiona in mod complementar pe langa fabrica existenta Dunapack Rambox din Sfantu Gheorghe, Covasna.In paralel cu noua fabrica, Dunapack va face modernizari si... ...continuare.

Un asistent social este acuzat ca lua mita pentru a prelua cereri de adoptie

publicat 2017-10-25 11:30:10 (Mediafax)
Un asistent social este acuzat ca lua mita pentru a prelua cereri de adoptie Un asistent social al Directiei de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Brasov este cercetat sub control judiciar dupa ce ar fi luat mita pentru a prelua cereri de adoptie. Mai mult, femeia a convins o angajata a DGASPC Covasna sa falsifice un raport de evaluare a unei familii. ...continuare.

"Baronii" UDMR torpileaza Romania la Strasbourg

publicat 2017-10-25 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Baronii UDMR torpileaza Romania la Strasbourg Consiliul Judetean Covasna, condus de Tamas Sandor (UDMR), a parat Romania in Consiliul Europei si a sprijinit demersurile unor ONGuri, biserici maghiare si partide autonomiste potrivit carora maghiarilor din judet li se incalca drepturile, in special cel privind folosirea limbii materne in relatia cu autoritatile administratiei publice locale. ...continuare.

Un pilot de drone din Romania, printre cei mai buni din lume

publicat 2017-10-20 16:00:07 (Realitatea-TV)
Un pilot de drone din Romania, printre cei mai buni din lume Szabi Ignácz din Covasna a castigat inca un concurs international adresat profesionistilor in manuirea dronei. ...continuare.

Catalonia DA IDEI MAGHIARILOR: "Vrem si noi..."

publicat 2017-10-19 13:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Catalonia DA IDEI MAGHIARILOR: "Vrem si noi..." Presedintele UDMR Sfantu Gheorghe, Antal Arpad, a declarat joi, intr-o conferinta de presa, ca nu se numara printre sustinatorii independentei Cataloniei, insa considera ca autonomia acestei provincii spaniole reprezinta un model pentru "Tinutul secuiesc", respectiv pentru judetele Covasna, Harghita si o parte din Mures, locuite majoritar de maghiari. ...continuare.