Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 6 Pag. urm. »

Doua femei, arestate in Romania pentru ca ar fi comis o crima in Italia

publicat 2017-10-02 17:30:07 (ProTV)
Politistii de investigatii criminale din Cluj si Salaj au depistat doua femei, urmarite international pentru comiterea unei infractiuni de omor în Italia. ...continuare.

Vremea rea continua sa faca probleme! Cod galben de ceata in mai multe judete

publicat 2017-10-02 08:30:02 (Antena-1)
Vremea rea continua sa faca probleme! Cod galben de ceata in mai multe judete Meteorologii au emis luni dimineata avertizari cod galben de ceata pentru judetele Harghita, Cluj, Salaj si Bistrita-Nasaud. ...continuare.

ALERTA - Plan ROȘU de interventie in Salaj, dupa ce un taxi plin cu nuntasi s-a ciocnit frontal cu o alta masina: O femeie a ramas incarcerata

publicat 2017-10-01 13:00:02 (Click)
ALERTA - Plan ROȘU de interventie in Salaj, dupa ce un taxi plin cu nuntasi s-a ciocnit frontal cu o alta masina: O femeie a ramas incarcerata Noua persoane au fost ranite, duminica dimineata, dupa ce doua masini s-au ciocnit pe Drumul European 81, la iesirea din municipiul Zalau, judetul Salaj. O femeie a ramas prinsa in masina si a fost nevoie de interventia echipajului de descarcerare. Citeste mai departe... ...continuare.

Accident grav in Salaj, noua persoane ranite. O femeie a ramas incarcerata

publicat 2017-10-01 11:00:07 (Romania-TV)
Accident grav in Salaj, noua persoane ranite. O femeie a ramas incarcerata Noua persoane au fost ranite, duminica dimineata, dupa ce doua masini s-au ciocnit pe Drumul European 81, la iesirea din municipiul Zalau, judetul Salaj. O femeie a ramas prinsa in masina si a fost nevoie de interventia echipajului de descarcerare. Toate cele noua victime au ajuns la Uniotatea Primiri Urgente a SMURD Zalau. ...continuare.

L-a cunoscut pe celebrul criminal Mengele si a scapat de la Auschwitz! Poveste cutremuratoare de acum 70 de ani

publicat 2017-09-30 18:00:05 (Evenimentul-Zilei)
L-a cunoscut pe celebrul criminal Mengele si a scapat de la Auschwitz! Poveste cutremuratoare de acum 70 de ani O femeie in varsta de 83 de ani, nascuta in judetul Salaj este una dintre putinele supravietuitoarea ale temutului lagar de exterminare nazist de la Auschwitz. ...continuare.

Peste 5700 de firme au intrat in insolventa in primele opt luni, cu 5,5% mai multe decat in ianuarie-august 2016

publicat 2017-09-22 13:00:08 (Ziarul-Financiar)
Peste 5700 de firme au intrat in insolventa in primele opt luni, cu 5,5% mai multe decat in ianuarie-august 2016 Numarul companiilor intrate in insolventa in primele opt luni ale anului a crescut cu 5,5% (393 firme) fata de perioada similara a anului trecut, la 5.758 firme, cea mai mare crestere, de 82% fiind in judetul Bistrita Nasaud, iar cea mai mare scadere, de 41%, in Salaj, potrivit datelor Oficiului National al Registrului Comertului (ONRC).Cele mai multe insolvente noi au fost inregistrate in Bucuresti, cu un plus de 1.228 firme (10%), Iasi cu 352 firme (6,6%) si Bihor cu 319 de noi firme... ...continuare.

Producatorul de mobila Simex din Salaj face 60% din business la export

publicat 2017-09-21 00:30:22 (Ziarul-Financiar)
Producatorul de mobila Simex din Salaj face 60% din business la export Citeste si: Simex Simleu Silvaniei se delisteaza. Bursa pierde o companie cu 6,3 milioane de lei capitalizare Producatorul de mobila Simex, care detine patru fabrici de mo­bila in judetul Salaj, mizeaza pe afaceri de peste 7 mil. euro anul acesta ca ur­mare a reducerii costurilor din fabrici si a diversificarii por­to­foliului de clienti, po­trivit re­pre­zen­tan­tilor com­paniei. Cele pa­tru unitati de pro­duc­tie, doua situate in Sim­leu Silvaniei, iar doua in Nus­falau,... ...continuare.

SCENE SOCANTE. Un fotbalist roman a incercat sa se sinucida cu lantul de la caine

publicat 2017-09-19 17:15:07 (Romania-TV)
SCENE SOCANTE. Un fotbalist roman a incercat sa se sinucida cu lantul de la caine Dani I., un fotbalist in varsta de 27 de ani, a vrut sa se spanzure cu lantul propriului caine, dar a fost salvat in ultimul moment de doi prieteni. Barbatul este legitimat la echipa Largiana Romanasi, iar tentativa de suicid a avut loc in comuna Mirsid, judetul Salaj. ...continuare.

Cursurile au fost suspendate, iar elevii raman acasa! Mai multe scoli au fost inchise din cauza furtunilor

publicat 2017-09-18 10:00:01 (Antena-1)
Cursurile au fost suspendate, iar elevii raman acasa! Mai multe scoli au fost inchise din cauza furtunilor Fenomenele meteo extreme de duminica seara au lasat 95 de localitati din Salaj fara energie electrica, Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta luand decizia suspendarii temporare a cursurilor in sapte unitati de invatamant ale caror cladiri au fost afectate de furtuna. ...continuare.

VIDEO. Doua biserici din Salaj, distruse de furtuna cumplita

publicat 2017-09-18 09:15:08 (Realitatea-TV)
VIDEO. Doua biserici din Salaj, distruse de furtuna cumplita Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Salaj transmite ca, in Salaj, au fost zeci de copaci cazuti, doua imobile inundate, 15 acoperisuri afectate, 13 stalpi prabusiti, 425 posturi transformatoare afectate. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 6 Pag. urmatoare »