Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB



Dan Sova nu vede niciun motiv pentru care ar demisiona de la Facultatea de Drept

publicat 2015-03-29 11:30:01 (Antena3)
Dan Sova nu vede niciun motiv pentru care ar demisiona de la Facultatea de Drept Dan Sova nu vede niciun motiv pentru care ar demisiona de la Facultatea de Drept din cadrul Universitatii Bucuresti, chiar daca procurorii au cerut arestarea lui.Sova a declarat pentru Hotnews ca nu este anchetat... ...continuare.

Polonia acuza doi cetateni rusi ca au provocat pericolul direct al catastrofei aeriene din 2010

publicat 2015-03-27 21:30:20 (Realitatea-TV)
Polonia acuza doi cetateni rusi ca au provocat pericolul direct al catastrofei aeriene din 2010 Parchetul militar polonez a confirmat, vineri, ca, in opinia sa, principalii vinovati pentru prabusirea avionului presedintelui Lech Kaczynski, in 2010, sunt controlorii de trafic din Rusia, anuntand, totodata, punerea acestora sub acuzare, scrie AFP, citata de HotNews.ro. ...continuare.

Șova va preda, in continuare, la Facultatea de Drept: Nu sunt intr-un caz de coruptie.A fost un abuz

publicat 2015-03-27 19:30:11 (Realitatea-TV)
Șova va preda, in continuare, la Facultatea de Drept: Nu sunt intr-un caz de coruptie.A fost un abuz Senatorul Dan Șova va preda, in continuare, drept fiscal studentilor de la Facultatea de Drept Bucuresti, dupa ce procurorii anticoruptie au cerut arestarea sa preventiva, pentru trei infractiuni de complictate la abuz in serviciu. Decanul facultatii, Flavius Baias, spune ca nu exista niciun document care sa ateste schimbarea statutului de cadru didactic a lui Șova, la Facultatea de Drept, unde este, in continuare, conferentiar, potrivit HotNews.ro. ...continuare.

Polonia acuza doi controlori de trafic aerian rusi pentru prabusirea avionului prezidential din 2010

publicat 2015-03-27 17:30:01 (Antena3)
Doi controlori de trafic aerian rusi, care lucreaza in turnul de control al Aeroportului International Smolensk (Moscova), au fost acuzati de neglijente majore in serviciu, care au condus in final la prabusirea... ...continuare.

Șanse pentru turismul romanesc

publicat 2015-03-27 13:45:02 (Capital)
Șanse pentru turismul romanesc Autor: Alin Leucus, student, Facultatea de Drept din Timisoara ...continuare.

Romanii vor plati de doua ori impozit pe aceeasi bucata de pamant. Guvernul "baga mana" cu 50% mai mai mult in buzunare

publicat 2015-03-27 07:17:04 (ProTV)
Romanii vor plati de doua ori impozit pe aceeasi bucata de pamant. Guvernul "baga mana" cu 50% mai mai mult in buzunare Proiectul noului Cod Fiscal prevede ca terenurile de sub cladiri, pana acum scutite de taxe, vor fi impozitate de doua ori: o data drept teren cu contructii si inca o data drept suprafata a unei cladiri. ...continuare.

Ce face nebunul asta cu OCHIUL DREPT! | VIDEO

publicat 2015-03-26 23:00:20 (Libertatea)
Ce face nebunul asta cu OCHIUL DREPT! | VIDEO Pe lume sunt tot felul de ciudati, iar barbatul din filmuletul de mai jos este unul dintre ei. Acesta are capacitatea de a-si scoate ochiul din orbita. Publicitate Un barbat poseda capacitatea de a-si scoate ochiul, la propriu, din orbita. Acesta isi incordeaza muschii si scoate fara probleme ochiul drept din orbita. Barbatul, ce pare la prima vedere a fi om al strazii, a fost filmat iar inregistrarea face furori pe Internet. Vezi AICI! ...continuare.

Consiliul ONU pentru Drepturile Omului a creat Forumul pentru drepturile omului, democratie si statul de drept

publicat 2015-03-26 20:15:02 (Bursa)
Ministerul Afacerilor Externe saluta decizia Consiliului ONU pentru Drepturile Omului, de astazi, privind crearea Forumului pentru drepturile omului, democratie si statul de drept, la initiativa tarii noastre. ...continuare.

Noul ambasador SUA: Un german cu experienta in construirea statului de drept

publicat 2015-03-26 07:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Noul ambasador SUA: Un german cu experienta in construirea statului de drept Hans G. Klemm, diplomatul desemnat de presedintele Barack Obama pentru a deveni ambasador in Romania, a avut un rol cheie in incercarea SUA de a construi un stat de drept si de a impune domnia legii in Afganistan. Klemm urmeaza sa fie validat de Congresul SUA ...continuare.