Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Furnizorii de electricitate: Intreruperile in alimentare s-au redus la jumatate

publicat 2016-04-22 18:15:19 (Evenimentul-Zilei)
Furnizorii de electricitate: Intreruperile in alimentare s-au redus la jumatate Membrii Federatiei Asociatiilor Companiilor de Utilitati din Energie (ACUE), printre care se afla marii furnizori locali de electricitate, au luat la cunostinta concluziile raportului de audit al Curtii de Conturi privind performanta pietei de energie electrica in perioada 2010-2014. ...continuare.

SPECIAL! Elisabeta a II-a a Marii Britanii, regina - mecanic

publicat 2016-04-21 20:00:05 (Click)
SPECIAL! Elisabeta a II-a a Marii Britanii, regina - mecanic Printesa Elisabeta s-a nascut pe 21 aprilie 1926. Astazi, Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii implineste venerabila varsta de 90 de ani si devine cel mai longeviv monarh din istoria Regatului Unit (64 de ani, 1952 - 2016). Unii o considera drept "piatra de rezistenta" a tarii, altii o vad drept liantul unitatii, continuitatii si stabilitatii nationale sau drept o bunicuta iubitoare. Insa, putini stiu sau isi mai aduc aminte ca Elisabeta a II-a a reparat motoare, a schimbat roti si a avut... ...continuare.

Consiliul Concurentei a amendat Posta Romana cu 2,7 milioane de euro

publicat 2016-04-21 15:15:02 (Bursa)
Posta Romana a primit o amenda de 7,4 milioane de euro pentru ca nu a indeplinit unele obligatii impuse de Consiliul Concurentei in 2010, informeaza HotNews.ro ...continuare.

Populatia Chinei a crescut cu 34 de milioane de locuitori, ajungand la 1,373 miliarde de locuitori

publicat 2016-04-21 14:30:28 (Realitatea-TV)
Populatia Chinei a crescut cu 34 de milioane de locuitori, ajungand la 1,373 miliarde de locuitori Populatia Chinei continentale a atins 1.373.000.000 de locuitori in noiembrie, cu 34 de milioane mai multi decat inregistra la precedentul recensamant, in 2010, a anuntat Institutul chinez de statistica. ...continuare.

Gropi de 1,5 milioane de euro investite in pista aeroportului Otopeni

publicat 2016-04-21 11:30:22 (Romania-TV)
Gropi de 1,5 milioane de euro investite in pista aeroportului Otopeni Din cauza infiltratiilor de apa, stratul de asfalt subtire turnat in anul 2010 pe una dintre pistele aeroportului Otopeni, a cedat. Asadar, Conducerea Aeroportului Bucuresti va cheltui alti bani pentru noi reparatii, conform Capital.ro. ...continuare.

Posta Romana, amendata de Consiliul Concurentei cu 7,4 milioane euro

publicat 2016-04-21 10:00:26 (Income-Magazine)
Posta Romana, amendata de Consiliul Concurentei cu 7,4 milioane euro Consiliul Concurentei a amendat din nou Posta Româna, cu 7,4 milioane de euro, pentru ca nu si-a îndeplinit obligatiile impuse în urma investigatiei finalizate în 2010, au anuntat reprezentantii autoritatii de concurenta. ...continuare.

Posta Romana, amendata pentru neindeplinirea obligatiilor impuse de investigatia Concurentei din 2010

publicat 2016-04-21 00:15:05 (Bursa)
Consiliul Concurentei a amendat din nou Posta Romana, cu 7,4 milioane de euro, pentru ca nu si-a indeplinit obligatiile impuse in urma investigatiei finalizate in 2010, au declarat, ieri, reprezentantii autoritatii de concurenta, citati de Agerpres. ...continuare.

Consumatorii finali de energie platesc mare parte din pierderile distribuitorilor

publicat 2016-04-21 00:15:05 (Bursa)
Consumatorii finali de energie au platit, intre anii 2010-2014, o mare parte din suma de 1,9 miliarde euro, pierdere realizata de catre operatorii de distributie, potrivit unui raport al Curtii de Conturi. ...continuare.