Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice



Presedintele Republicii Moldova califica drept "contraproductive" actiunile Tiraspolului

publicat 2014-03-18 12:45:23 (Mediafax)
Presedintele Republicii Moldova califica drept contraproductive actiunile Tiraspolului Presedintele Republicii Moldova, Nicolae Timofti, a declarat marti in cadrul unei conferinte de presa sustinute la Chisinau ca a luat cunostinta de declaratiile Sovietului Suprem al Transnistriei, calificand aceste actiuni drept "contraproductive". ...continuare.

S-a prezentat drept printul Harry si a escrocat un austriac cu zeci de mii de euro

publicat 2014-03-17 18:30:03 (Antena3)
S-a prezentat drept printul Harry si a escrocat un austriac cu zeci de mii de euro Un austriac a pierdut peste 27.000 de euro dupa ce a fost pacalit de un barbat care s-a prezentat drept printul Harry si i-a cerut bani. Escrocul i-a propus un contract de un milion de euro pentru renovarea... ...continuare.

S-a dat drept printul Harry pentru a-l jecmani pe un muncitor austriac

publicat 2014-03-17 16:45:02 (Antena-1)
S-a dat drept printul Harry pentru a-l jecmani pe un muncitor austriac O escrocherie bine pusa la cale a implicat familia regala britanica. Un antreprenor austriac s-a plans autoritatilor ca insusi printul Harry l-a apelat pentru a-l angaja la renovarea parchetului din Palatul Buckingham. Pentru ca omul sa nu divulge nimanui intelegerea, Harry i-ar fi cerut 23.000 de euro drept garantie. Citeste aici mai multe despre patania austriacului! ...continuare.

Basescu cere reexaminarea legii de respingere a OUG 74/2010 privind educatia si cercetarea

publicat 2014-03-17 16:15:26 (Mediafax)
Basescu cere reexaminarea legii de respingere a OUG 74/2010 privind educatia si cercetarea Presedintele Traian Basescu transmite Parlamentului o cerere de reexaminare a Legii privind respingerea OUG 74/2010 pentru modificarea unor acte normative din domeniul educatiei si cercetarii, aratand ca respingerea actului normativ ar putea crea o desincronizare legislativa. ...continuare.

O romanca e cel mai mare fan al trupei The Rolling Stones din lume!

publicat 2014-03-15 23:45:10 (Libertatea)
O romanca e cel mai mare fan al trupei The Rolling Stones din lume! Firava, zambitoare si cu haine absolut normale. Nu ai crede, la prima vedere, ca Andreea Chelsoi este innebunita dupa muzica rock, insa asta-i adevarul. Ploiesteanca de 30 de ani a fost desemnata recent drept cel mai infocat fan din lume al legendarei trupe The Rolling Stones si, drept premiu, a primit o intalnire fata in fata cu gigantii rock. Cele cateva minute la care a visat de cand se stie s-au scurs rapid tocmai la Abu Dhabi, in Emiratele Arabe, unde rockerii au sustinut un concert luna... ...continuare.

De la cel mai mare profit din istoria Romaniei la insolventa

publicat 2014-03-15 07:15:32 (Money.ro)
De la cel mai mare profit din istoria Romaniei la insolventa Compania American European Marketing and Enterprises S.A., care in 2010 a raporat in bilantul contabil o cifra de afaceri si un profit net de 4,1 mld. euro - de patru ori mai mare decat profitul record stabilit anul trecut de Petrom (1,091 mld. euro), a intrat luna trecuta in insolventa la cererea Directiei Generale Regionale a Finantelor Publice Brasov. Firma cu sediul in satul brasovean Fantana figura in 2010 cu un singur angajat, iar in declaratia fiscala din 2011 - ultima depusa -... ...continuare.

INTERVIU LIBERTATEA | Confesiune emotionanta a lui Alexandru Buligan: «As fi vrut sa ma fi nascut in alta tara»

publicat 2014-03-14 23:45:16 (Libertatea)
INTERVIU LIBERTATEA | Confesiune emotionanta a lui Alexandru Buligan: «As fi vrut sa ma fi nascut in alta tara» Alexandru Buligan (53 de ani), unul dintre cei mai mari portari din istoria handbalului romanesc, bronz cu Romania la JO 1984 si argint la CM 1990, titlu mondial (2005) si bronz olimpic (2008) cu Spania, ca antrenor, a revenit de patru ani in tara. "Casa" lui e la Pamplona, insa acum e "asistent" la cea mai buna echipa din Romania, HCM Constanta, unde se ocupa de pregatirea goalkeeperilor. Din 2010, de cand activeaza la HCM Constanta ca antrenor de portari, Alexandru Buligan a cucerit trei... ...continuare.

Cum incearca Biserica Ortodoxa sa ii recastige pe tineri.

publicat 2014-03-13 21:00:13 (Romania-Libera)
Cum incearca Biserica Ortodoxa sa ii recastige pe tineri. Arhiepiscopia Ortodoxa a Aradului a lansat o adevarata ofensiva culturala si spirituala, prin care incearca sa recastige inimile tinerilor. In aceasta campanie sunt implicati intelectuali de frunte, reprezentanti ai facultatilor de teologie din Romania si din alte tari ortodoxe, precum Grecia.Preotii spun ca in prezent, tinerii se confrunta cu o lipsa de modele si ca societatea este supusa unui adevarat proces de decrestinare. Tocmai de aceea, Biserica Ortodoxa din Arad a decis sa puna... ...continuare.

Basescu: Stim actiunile politice ale liderului Jobbik. ...

publicat 2014-03-13 19:15:26 (Romania-Libera)
Basescu: Stim actiunile politice ale liderului Jobbik. ... Presedintele Traian Basescu a declarat, joi seara, referindu-se la activitatile partidului Jobbik, ca nu va accepta pe teritoriul Romaniei mesaje care contravin Constitutiei. "In ceea ce ne priveste, obiectivul nostru e ca oamenii politici maghiari sa nu utilizeze perioadele de campanie electorala pentru declaratii care contravin Constitutiei, statului de drept si comportamentului unui oaspete", a declarat seful statului.Si noi, politicienii romani, si eu am facut campanii in alte tari in... ...continuare.

Daca vrei sa obtii un drept, trebuie sa te lupti pentru el

publicat 2014-03-13 16:15:22 (Income-Magazine)
Mihai Lucian Lungu are o experienta de peste 15 ani în Baroul Bucuresti. Este avocat coordonator în cadrul singurului cabinet de avocatura supraspecializat din România si de sapte ani se ocupa de Legile 290 din 2003 (Basarabia, Bucovina, Ținutul Herta) si 9 din 1998 (Bulgaria, Cadrilater), iar din 2010 îsi desfasoara activitatea exclusiv în domeniul despagubirilor ANRP. Avocatul ne-a vorbit despre cum poti obtine despagubiri daca esti mostenitorul unui teren... ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

ghicitori pneumonii transelectrica tetarom buzau in cluj companie aeriana deichmann icap ansa murit manus avionul prabusit flamanzi imag cupa uefa tragedie mehedinti guta transport agabaritic gindul anularea hidroelectrica horoscopul zilei de 5 martie ciorcila maria ciobanu bugetari persoane fara adapost martir catalin botezatu sibianul leordeni airbus nicoval sanziana accident grav hospital fier vechi polei poze sex teodoreanu ion popa spiderman prima tv stirile pro tv ziarul ring vedete dezbracate bricostore plecare colectare selectiva