Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice



Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

(P) Sursa de business: Astazi despre scrisoarea de garantie

publicat 2014-08-29 11:30:56 (Ziarul-Financiar)
(P)  Sursa de business: Astazi despre scrisoarea de garantie Scrisoarea de garantie se poate anula la remiterea originalului catre garant doar daca in textul ei s-a prevazut acest lucru in mod expres. Astfel, scrisoarea de garantie produce efecte de la data emiterii ei si isi inceteaza de drept valabilitatea la expirarea termenului stipulat, independent de remiterea originalului catre garant (cf. prevederilor Noului Cod Civil).Daca nu se prevede astfel in textul scrisorii de garantie supusa Regulilor Uniforme pentru Garantiile la Cerere, revizuirea... ...continuare.

HP retrage 6 milioane de laptopuri

publicat 2014-08-28 09:30:32 (Income-Magazine)
HP retrage 6 milioane de laptopuri Compania HP a anuntat ca va retrage nu mai putin de sase milioane de laptopuri vândute în perioada 2010 - 2012, din cauza unor probleme de fabricatie. ...continuare.

Paradoxul penalitatilor fara restante | Prilej de vrajba in asociatiile de bloc

publicat 2014-08-25 23:45:21 (Libertatea)
Paradoxul penalitatilor fara restante | Prilej de vrajba in asociatiile de bloc Cum este posibil sa figurezi cu penalitati la intretinere, desi nu esti restantier? Ne-au explicat mai multi cititori ai ziarului Libertatea, aflati in aceasta situatie. Fiindca ne-au rugat si sa-i ajutam sa scape de penalitatile respective, care contravin legii, am lamurit situatia impreuna cu Ottavio Serbanescu, director general al firmei de administrare imobile Scomet. Presedintele asociatiei de proprietari nu are dreptul sa iti respinga cererea de anulare a penalitatilor Povestea a... ...continuare.

De ce tabletele cad, iar PC-urile isi revin - Cum s-a intors roata intr-o piata extrem de dinamica

publicat 2014-08-25 21:45:23 (ProTV)
De ce tabletele cad, iar PC-urile isi revin - Cum s-a intors roata intr-o piata extrem de dinamica Din 2010 s-a tot spus ca tabletele bat cuiele in sicriul PC-urilor, insa desktop-urile si laptop-urile nu sunt pe moarte, chiar daca au avut o perioada de agonie crunta. ...continuare.

Punctul de trecere a frontierei Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis

publicat 2014-08-25 16:30:48 (Realitatea-TV)
Punctul de trecere a frontierei Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis Punctul de trecere a frontierei cu Ucraina de la Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis in luna septembrie, a anuntat luni premierul Victor Ponta. Acesta a declarat ca redeschiderea punctului de trecere a frontierei constituie un gest mai important pentru romanii din Bucovina decat vorbele frumoase si gesturile pompoase pe care acestia le-au auzit de la autoritatíle romane in ultimii zece ani. Punctul de trecere a frontierei Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, a fost... ...continuare.

Punctul de trecere a frontierei Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis in septembrie

publicat 2014-08-25 16:30:39 (Mediafax)
Punctul de trecere a frontierei Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis in septembrie Punctul de trecere a frontierei cu Ucraina de la Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis in luna septembrie, a anuntat luni premierul Victor Ponta. ...continuare.

Romania va redeschide un punct de trecere a frontierei cu Ucraina inchis din 2010

publicat 2014-08-25 15:00:03 (Bursa)
Punctul de trecere a frontierei cu Ucraina de la Vicovu de Sus-Crasna, inchis din 2010, va fi redeschis in luna septembrie, a anuntat astazi premierul Victor Ponta, citat de sursele de presa. ...continuare.

Cind statul de drept pierde alegerile

publicat 2014-08-25 00:15:23 (Evenimentul-Zilei)
Cind statul de drept pierde alegerile Pina de curind, eram si eu framintat de intrebari referitoare la sustenabilitatea embrionului de stat de drept din Romania. Nu mai sint. Acum stiu ca generatia mea nu va apuca sa vada stat de drept in aceasta tara. Poate cei de dupa mine. Statul de drept nu inseamna, cum cred unii, doar coduri, CSM, anticouptie si puscarii, ci mult mai mult decit asta. Legile si institutiile specifice statului de drept nu pot functiona decit intr-un context civilizational anume. Romania anului 2014 nu este un... ...continuare.

Peste 18 milioane de cetateni au drept de vot la alegerile prezidentiale

publicat 2014-08-22 21:30:02 (Bursa)
Autoritatea Electorala Permanenta (AEP) a anuntat astazi ca la primul tur de scrutin al alegerilor prezidentiale (2 noiembrie) au drept de vot 18.336.254 de cetateni iar la cel de-al doilea tur (16 noiembrie), 18.344.071 de persoane. ...continuare.


Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

turn talisman victoria beckham maramures brasov neamt o romanca crbl sulina mihai achim somon stere neatza cu razvan si dani dc news kombat muscat de urs titus slavici imagini cutremur ript apdrp metoda broaste siderurgica an iasi botosani bauta parghel radu petre activitate angajari anca sigartau alexandra badoi sectii de votare actiune in forta plec the rock judetul ilfov clasamentul ce scad temperaturile oltchim meci revista soc stain galati serialele voucher pactul emag regulament concurs numele