Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Facultatea de Drept din Timisoara condamna adoptarea OUG privind modificarea de catre Guvern a legilor privind justitia

publicat 2017-02-01 20:30:18 (Romania-TV)
Facultatea de Drept din Timisoara condamna adoptarea OUG privind modificarea de catre Guvern a legilor privind justitia Consiliul Facultatii de Drept din cadrul Universitatii de Vest din Timisoara a adoptat, in urma unei sedinte care a avut loc miercuri, o declaratie in care condamna decizia Guvernului Romaniei de a modifica legile privind justitia. ...continuare.

Drama nestiuta a celebrei cantarete Silvia Dumitrescu. Ce s-a intamplat cu primul ei sot?

publicat 2017-02-01 18:45:11 (Realitatea-TV)
Drama nestiuta a celebrei cantarete Silvia Dumitrescu. Ce s-a intamplat cu primul ei sot? In anul 2010, Silvia Dumitrescu, una dintre cele mai iubite cantarete de la noi, a trecut printr-un adevarat cosmar. Primul ei sot s-a sinucis si a lasat un bilet de adio pe care era scris numele ei. ...continuare.

Mai multi profesori ai Universitatii din Bucuresti, apel la mentinerea statului de drept

publicat 2017-02-01 17:00:14 (Realitatea-TV)
Mai multi profesori ai Universitatii din Bucuresti, apel la mentinerea statului de drept Mai multi profesori universitari, membri ai comunitatii academice a Universitatii din Bucuresti, au lansat miercuri un apel public catre institutiile statului, pentru apararea statului de drept in Romania. ...continuare.

Drama nestiuta a Silviei Dumitrescu. Primul sot al cantaretei s-a sinucis dupa ce a baut 3 litri de antigel

publicat 2017-02-01 13:15:10 (Romania-TV)
Drama nestiuta a Silviei Dumitrescu. Primul sot al cantaretei s-a sinucis dupa ce a baut 3 litri de antigel Silvia Dumitrescu a traversat o mare drama in 2010, cand primul ei sot s-a sinucis. ...continuare.

A fost lansata in urma cu sapte ani, dar inca se asculta cu acelasi entuziasm. "Wonderful Life", piesa celor de la Hurts pentru care tinerii au facut o obsesie, in 2010. Cum arata prima varianta a clipului

publicat 2017-02-01 10:30:01 (Antena-1)
Noi trebuie sa recunoastem! Ne declaram fani Hurts, iar piesa Wonderful Life se numara printre preferatele noastre. Lansarea din 2010 a creat nebunie, iar meritele celor doi artisti au fost recunoscute pe deplin. ...continuare.

Klaus Iohannis, prima reactie dupa modificarea Codului penal E o zi de doliu pentru statul de drept

publicat 2017-01-31 23:30:10 (Romania-TV)
Klaus Iohannis, prima reactie dupa modificarea Codului penal E o zi de doliu pentru statul de drept Presedintele Klaus Iohannis a postat pe Facebook marti seara o prima reactie pe tema modificarii Codului penal si a Codului de procedura penala prin ordonanta de urgenta a Guvernului. Seful statului a apreciat ca aceasta este "o zi de doliu pentru statul de drept". ...continuare.

Iohannis, dupa ce Guvernul a adoptat cele doua proiecte: "Ma voi bate pana in ultima zi de mandat!"

publicat 2017-01-31 23:30:09 (Realitatea-TV)
Iohannis, dupa ce Guvernul a adoptat cele doua proiecte: "Ma voi bate pana in ultima zi de mandat!" Presedintele Klaus Iohannis a postat un mesaj foarte dur pe pagina sa de Facebook, dupa ce Guvernul a adoptat proiectul de lege pentru gratiere si OUG pentru modificarea Codurilor Penale. Acesta le-a transmis romanilor ca astazi este o zi de doliu pentru statul de drept, care a primit o lovitura puternica de la adversarii justitiei, dreptatii si luptei impotriva coruptiei. Totodata, le-a transmis celor dn Guvern si celor din PSD-ALDE ca "de astazi, misiunea mea este sa restabilesc statul de... ...continuare.

Reactia-fulger a lui Klaus Iohannis: "Este o zi de doliu pentru statul de drept. Sfidarea PSD este deplina"

publicat 2017-01-31 23:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Reactia-fulger a lui Klaus Iohannis: "Este o zi de doliu pentru statul de drept. Sfidarea PSD este deplina" Presedintele Klaus Iohannis a anuntat, dupa deciziile din Guvern pe gratiere si Coduri penale, ca are o noua "misiune" la Cotroceni, sa "restabileasca statul de drept". ...continuare.

Veste extraodinara despre fostul stelist Raul Rusescu

publicat 2017-01-30 19:30:17 (Realitatea-TV)
Veste extraodinara despre fostul stelist Raul Rusescu Raul Rusescu, atacantul roman al echipei turce Osmanlispor, este pe locul 4 in topul celor mai prolifici marcatori din istoria Europa League, competitie care a luat locul Cupei UEFA din sezonul 2009-2010, scrie site-ul forului fotbalistic european, citat de Agerpres. ...continuare.