Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




MAI: numar record de eliberari de pasapoarte in ultimele luni

publicat 2017-03-19 11:15:05 (Realitatea-TV)
MAI: numar record de eliberari de pasapoarte in ultimele luni Un comunicat al MAI anunta ca solicitarile pentru eliberarea pasapoartelor sunt in continua crestere. Directia Generala de Pasapoarte a inregistrat in anul precedent o crestere de 24 la suta fata de anul 2015 si 42 la suta fata de 2010, iar tendinta este constanta, se anunta in comunicat. ...continuare.

Povestea dramatica a unor victime ale camatarilor

publicat 2017-03-17 12:15:02 (Cotidianul)
Povestea dramatica a unor victime ale camatarilor Potrivit DIICOT, în perioada 2010-2017, a fost constituit un grup infractional organizat ”de mari dimensiuni”, care a actionat în municipiile... ...continuare.

Uite cum arata chef Florin Dumitrescu in urma cu sapte ani: ,,Imi tundeam aproape zilnic barba''

publicat 2017-03-17 09:45:02 (CanCan)
Uite cum arata chef Florin Dumitrescu in urma cu sapte ani: ,,Imi tundeam aproape zilnic barba'' Toata lumea il cunoaste pe chef Florin Dumitrescu cu barba si par lung, dar in urma cu cativa ani arata cu totul diferit. Bucatarul a postat pe pagina sa de Facebook o fotografie cu el, fara barba si cu parul scurt. "In 2010 am fost la Tokyo! Evident, am trecut si pe la Tsukiji, piata de peste care mi-a schimbat perceptia asupra produselor in general! Tot in 2010 am cunoscut-o si pe femeia care mi-a schimbat viata! Dap, in 2010 inca imi tundeam barba aproape zilnic!", a scris chef Florin... ...continuare.

Cristina Neagu, desemnata de IHF cea mai buna handbalista din lume pentru a treia oara. Ce spune despre comparatia cu Messi

publicat 2017-03-16 22:00:06 (ProTV)
Cristina Neagu, desemnata de IHF cea mai buna handbalista din lume pentru a treia oara. Ce spune despre comparatia cu Messi Federatia Internationala de Handbal (IHF) a anuntat, joi, ca jucatoarea Cristina Neagu, de la Buducnost Podgorica, a fost desemnata cea mai buna handbalista din lume in 2016, ea mai primind aceasta distinctie in 2010 si 2015. ...continuare.

Artur Mas, fostul sef al Executivului din Catalonia, condamnat la 2 ani de ineligibilitate

publicat 2017-03-13 16:30:09 (Romania-TV)
Artur Mas, fostul sef al Executivului din Catalonia, condamnat la 2 ani de ineligibilitate Fostul lider al executivului regiunii spaniole Catalonia in perioada 2010-2016, Artur Mas, a fost condamnat luni la doi ani de interdictie pentru exercitarea de functii publice elective, pentru ca a organizat, in noiembrie 2014, un referendum cu privire la independenta, interzis de justitie. ...continuare.

Brexit. Parlamentul nu trebuie sa aiba drept de veto asupra iesirii din UE

publicat 2017-03-12 14:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Brexit. Parlamentul nu trebuie sa aiba drept de veto asupra iesirii din UE Ministrul britanic pentru Brexit, David Davis, a declarat ca Parlamentul nu trebuie sa aiba drept de veto asupra deciziei de iesire a tarii din Uniunea Europeana, indemnandu-i de membrii legislativului sa nu modifice proiectul de lege ce acorda premierului Theresa May prerogativa de a declansa negocierile oficiale cu UE. ...continuare.

Ce se intampla acum la mormantul fostului sot al Gabrielei Firea! Mai e putin si vine Pastele, dar...

publicat 2017-03-12 08:45:03 (Click)
Ce se intampla acum la mormantul fostului sot al Gabrielei Firea! Mai e putin si vine Pastele, dar... Primul sot al Gabrielei Firea s-a stins la doar 54 de ani, la inceputul lui 2010, in urma unor complicatii survenite dupa un transplant de rinchi. A fost inmormantat la cimitirul Sfanta Vineri, evenimentul fiind unul discret, de care au stiut numai apropiatii familiei. ...continuare.

Raspunsul lui Klaus Iohannis dupa ce Parlamentul l-a ACUZAT politic de UZURPARE si ABUZ de drept

publicat 2017-03-08 19:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Raspunsul lui Klaus Iohannis dupa ce Parlamentul l-a  ACUZAT politic de UZURPARE si ABUZ de drept Plenul reunit al Camerei Deputatilor si Senatului a adoptat, astazi, la initiativa liderilor PSD si ALDE, Liviu Dragnea si Calin Popescu Tariceanu, o Declaratie a Parlamentului, cu caracter exclusiv politic, in care presedintele Klaus Iohannis este acuzat de abuz de drept si de actiuni de uzurpare ilegala a prerogativelor Parlamentului in cadrul evenimentelor generate de OUG 13 privind modificarea legislatiei penale. ...continuare.

Parlamentul a votat ca este prestigios. Presedintele Iohannis, acuzat de "abuz de drept" si "uzurpare" a unui drept al Parlamentului

publicat 2017-03-08 16:15:02 (Adevarul)
Parlamentul a votat ca este prestigios. Presedintele Iohannis, acuzat de abuz de drept si
uzurpare a unui drept al Parlamentului Presedintele Klaus Iohannis este acuzat ca a facut "abuz de drept" atunci cand a sesizat CCR privind OUG 13, dar si ca a "uzurpat" dreptul exclusiv al Parlamentului de a trage la raspundere executivul. ...continuare.