Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Anunt important pentru elevii din ciclul primar. Liviu Pop: "Trebuie schimbata Legea Educatiei nationale" Anunt important pentru elevii din ciclul primar. Liviu Pop: "Trebuie schimbata Legea Educatiei nationale" S-a aflat castigarea turneului de la Doha S-a aflat castigarea turneului de la Doha OBLIGATIILE MEDICULUI DE FAMILIE 2018. Consultatii noi pentru pacienti! OBLIGATIILE MEDICULUI DE FAMILIE 2018. Consultatii noi pentru pacienti! Zapada de aproape 2 metri in Romania! HARTA Zapada de aproape 2 metri in Romania! HARTA Cele mai tari imagini de la derby-ul Dinamo – FCSB 2-2 / GALERIE FOTO Cele mai tari imagini de la derby-ul Dinamo – FCSB 2-2 / GALERIE FOTO Plange, Torje, plange! Asta e povara ta. Esti un norocos! » OPINIE GSP.RO dupa Dinamo-FCSB: ati vazut ce schimbare gigantica s-a produs in Derby? "Plange, Torje, plange! Asta e povara ta. Esti un norocos!" » OPINIE GSP.RO dupa Dinamo-FCSB: ati vazut ce schimbare gigantica s-a produs in Derby? Dupa ce a semnat cu Nike, Halep mai poate da o "lovitura" importanta. Propunerea senzationala primita de Simona: startul negocierilor se da saptamana viitoare Dupa ce a semnat cu Nike, Halep mai poate da o "lovitura" importanta. Propunerea senzationala primita de Simona: startul negocierilor se da saptamana viitoare Plangi, Torje, plangi! Asta e povara ta. Esti un norocos! » OPINIE GSP.RO dupa Dinamo-FCSB: ati vazut ce schimbare gigantica s-a produs in Derby? "Plangi, Torje, plangi! Asta e povara ta. Esti un norocos!" » OPINIE GSP.RO dupa Dinamo-FCSB: ati vazut ce schimbare gigantica s-a produs in Derby? FCSB il aduce pe Mario Felguiras. Daniel Gherasim ii face praf pe Gigi Becali si Mihai Stoica. N-au nicio valoare! FCSB il aduce pe Mario Felguiras. Daniel Gherasim ii face praf pe Gigi Becali si Mihai Stoica. "N-au nicio valoare"! UPDATE. PROTEST in fata sediului DNA: Demisia, Kovesi. Jandarmii au intervenit dupa ce au aparut si manifestantii #rezist UPDATE. PROTEST in fata sediului DNA: "Demisia, Kovesi". Jandarmii au intervenit dupa ce au aparut si manifestantii #rezist Gala BAFTA 2018: Starurile, in negru pe covorul rosu; Ducesa Kate a purtat o rochie verde inchis Gala BAFTA 2018: Starurile, in negru pe covorul rosu; Ducesa Kate a purtat o rochie verde inchis Operatiune de salvare a unor turisti blocati in timp ce incercau sa coboare de la Cota 2.000 Operatiune de salvare a unor turisti blocati in timp ce incercau sa coboare de la Cota 2.000 Viktor Orban: Guvernul Ungariei va lupta impotriva implementarii Planului Soros Viktor Orban: Guvernul Ungariei va lupta impotriva implementarii Planului Soros Ceai de ceapa. Beneficii si contraindicatii. Retete pentru imunitate, tuse si dureri Ceai de ceapa. Beneficii si contraindicatii. Retete pentru imunitate, tuse si dureri Transelectrica incheie 2017 cu cel mai mic profit din 2010 incoace. Dividende cu un randament posibil de doar 1,3% Transelectrica incheie 2017 cu cel mai mic profit din 2010 incoace. Dividende cu un randament posibil de doar 1,3%

Stiri locale




Neagu Djuvara, unanim recunoscut drept unul dintre cei mai importanti intelectuali romani: de la istorie si diplomatie la jurnalism si sport

publicat 2018-01-25 16:15:23 (Mediafax)
Memorialist, filosof si istoric, Neagu Djuvara, care a murit joi, la varsta de 101 ani - potrivit TVR -, era unanim recunoscut drept unul dintre cei mai importanti intelectuali romani. ...continuare.

ICCJ judeca cererea DNA de redeschidere a unui dosar in care este vizat vicepremierul Paul Stanescu

publicat 2018-01-25 08:30:38 (Mediafax)
ICCJ judeca cererea DNA de redeschidere a unui dosar in care este vizat vicepremierul Paul Stanescu Instanta suprema judeca, joi, cererea DNA de redeschidere a unui dosar pe numele vicepremierului Paul Stanescu, care vizeaza fapte din 2010, cauza fiind anchetata anterior de DNA Craiova si inchisa in 2013. Primul termen va avea loc pe data de 25 ianuarie ...continuare.

Cum a influentat modul de consum al romanilor aparitia mallurilor

publicat 2018-01-25 01:15:02 (Capital)
Cum a influentat modul de consum al romanilor aparitia mallurilor Romanii si-au crescut anual bugetul dedicat consumului din 2010 incoace, iar acest fapt s-a reflectat asupra majorarii constante a vanzarilor facute de magazine. Dezvoltatorii imobiliari nu au speculat momentul pentru a deschide malluri noi, majoritatea fiind construite inainte de 2010, ci au profitat de ocazie pentru a reveni cu chiriile spatiilor existente la nivelurile de dinainte de criza. ...continuare.

Arbitrul pietei telecom propune scaderea tarifelor de portare pentru numerele de mobil si fix (Business)

publicat 2018-01-23 10:45:08 (Go4IT)
Arbitrul pietei telecom propune scaderea tarifelor de portare pentru numerele de mobil si fix (Business) ANCOM propune scaderea tarifelor de portare pentru numerele de mobil si fix avand in vedere volumul mare de numere portate la nivel national si faptul ca aceste tarife nu au fost modificate din 2010, a declarat luni presedintele Autoritatii, Sorin Grindeanu. "Tinand cont de volumul semnificativ de numere portate la nivel national in ultimii ani si de faptul ca aceste tarife au fost stabilite in anul 2010, propunem o scadere cu 44% a tarifului pentru fiecare numar fix portat de la 7,8 euro la... ...continuare.

Presedintele ecuadorian l-a catalogat pe Julian Assange drept o "problema mostenita"

publicat 2018-01-23 01:30:22 (Mediafax)
Presedintele ecuadorian l-a catalogat pe Julian Assange drept o problema mostenita Presedintele ecuadorian Lenin Moreno l-a catalogat, luni, pe Julian Assange, fondatorul Wikileaks, drept o "problema mostenita", in conditiile in care acesta a primit recent cetatenie ecuadoriana, relateaza site-ul BBC News. ...continuare.

Prin lege, Rusia agresor si ocupant militar in Ucraina: ruperea definitiva a puntilor. Pulsul planetei

publicat 2018-01-23 00:15:06 (Evenimentul-Zilei)
Prin lege, Rusia agresor si ocupant militar in Ucraina: ruperea definitiva a puntilor. Pulsul planetei Rada Suprema a Ucrainei a adoptat, cu 280 de voturi fata de cele 226 necesare, un proiect de lege privind reintegrarea teritoriilor ocupate de Rusia in Donbas, propus de catre Presedintie, care marcheaza juridic statutul fortelor ruse din regiunile din Estul Ucrainei drept ocupatie si Rusia drept agresor militar impotiva Ucrainei. ...continuare.

Drept la replica din partea RATB

publicat 2018-01-22 19:30:04 (Cotidianul)
Drept la replica din partea RATB Referitor la articolul "NOI SCANDALURI INTERNE LA RATB - Auditori demisi pentru ca nu si-au "acoperit" sefii", RATB face urmatoarele [...] The post Drept la replica din partea RATB appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Dragnea, despre revenirea fostului ministru anchetat de DNA, Rovana Plumb, in Guvern: Sar gardienii statului de drept daca spun ce gandesc

publicat 2018-01-22 17:30:24 (Mediafax)
Dragnea, despre revenirea fostului ministru anchetat de DNA, Rovana Plumb, in Guvern: Sar gardienii statului de drept daca spun ce gandesc Liderul PSD Liviu Dragnea a fost intrebat, luni, daca Rovana Plumb va face parte din Guvern si cum vede faptul ca ministrii anchetati de DNA sa faca parte din Executiv, el aratand ca, daca va spune ceea ce gandeste, vor sari "gardienii statului de drept" sa-l acuze ca influenteaza justitia. ...continuare.

DNA cere instantei redeschiderea unui dosar, care vizeaza fapte din 2010, pe numele vicepremierului Paul Stanescu

publicat 2018-01-21 22:30:26 (Romania-TV)
DNA cere instantei redeschiderea unui dosar, care vizeaza fapte din 2010, pe numele vicepremierului Paul Stanescu DNA cere instantei supreme redeschiderea unui dosar pe numele vicepremierului Paul Stanescu, care vizeaza fapte din 2010, dosarul fiind anchetat anterior de DNA Craiova si inchis in 2013. Primul termen va avea loc pe data de 25 ianuarie. ...continuare.

DNA cere instantei redeschiderea unui dosar, care vizeaza fapte din 2010, pe numele vicepremierului Paul Stanescu

publicat 2018-01-21 22:15:25 (Mediafax)
DNA cere instantei redeschiderea unui dosar, care vizeaza fapte din 2010, pe numele vicepremierului Paul Stanescu DNA cere instantei supreme redeschiderea unui dosar pe numele vicepremierului Paul Stanescu, care vizeaza fapte din 2010, dosarul fiind anchetat anterior de DNA Craiova si inchis in 2013. Primul termen va avea loc pe data de 25 ianuarie. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA