Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Autoritatile finlandeze ancheteaza atacul de la Turku drept un act terorist

publicat 2017-08-19 11:45:10 (ProTV)
Autoritatile finlandeze ancheteaza atacul de vineri, de la Turku, drept un act terorist, a confirmat politia, citata de The Independent. ...continuare.

Patriarhia Romana, despre Episcopul de Husi: "Imaginile il incrimineaza fara drept de apel"

publicat 2017-08-17 10:45:15 (Realitatea-TV)
Patriarhia Romana, despre Episcopul de Husi: "Imaginile il incrimineaza fara drept de apel" Vasile Banescu, purtatorul de cuvant al Patriarhiei a declarat intr-o conferinta de presa ca astazi va fi analizat cazul Episcopului de Husi, care cel mai probabilva fi exclus deoarece imaginile prezentate in film "il incrimineaza fara drept de apel" ...continuare.

Donald Trump apreciaza drept "foarte inteleapta" decizia lui Kim Jong-Un de a nu ataca insula Guam

publicat 2017-08-16 19:45:11 (Ziarul-Financiar)
Donald Trump apreciaza drept "foarte inteleapta" decizia lui Kim Jong-Un de a nu ataca insula Guam Presedintele american Donald Trump a apreciat drept "foarte inteleapta" decizia luata de catre liderul nord-coreean Kim Jong-Un de a nu pune in aplicare planul de lansare a unor rachete in largul insulei americane Guam, relateaza site-ul agentiei Reuters. ...continuare.

Cadou neasteptat pentru Marian Godina! Ce a primit cunoscutul politist drept donatie

publicat 2017-08-16 16:30:02 (Antena3)
Cadou neasteptat pentru Marian Godina! Ce a primit cunoscutul politist drept donatie A ratat admiterea la Academia de Politie, insa Marian Godina are motive de bucurie. Și asta pentru ca politistul a primit drept donatie: o casa in Brasov. Este vorba despre o casa de locuit cu... ...continuare.

O bogatasa i-a donat fostului presedinte al Braziliei, Lula da Silva, 132.000 de euro

publicat 2017-08-14 18:30:11 (Romania-TV)
O mostenitoare braziliana de origine elvetiana, foarte bogata, ii va face o donatie de 500.000 de reali (132.000 de euro) fostului presedinte brazilian Luiz Inacio Lula da Silva (2003-2010), ale carui bunuri sunt blocate de catre justitie, scrie ziarul Folha de Sao Paulo. ...continuare.

Fost presedinte, "sponsorizat" de o mostenitoare milionara

publicat 2017-08-14 18:15:02 (Antena3)
Fost presedinte, sponsorizat de o mostenitoare milionara O mostenitoare braziliana de origine elvetiana, foarte bogata, ii va face o donatie de 500.000 de reali (132.000 de euro) fostului presedinte brazilian Luiz Inacio Lula da Silva (2003-2010), ale carui... ...continuare.

A fost inventata prima aplicatie ce poate fi folosita drept anticonceptional. Cum functioneaza

publicat 2017-08-14 13:30:11 (Realitatea-TV)
A fost inventata prima aplicatie ce poate fi folosita drept anticonceptional. Cum functioneaza Elina Berglund Scherwitzl, co-fondatoare a Natural Cycles, a inventat prima aplicatie mobila din lume care sa fie catalogata drept anticonceptional. Suedeza a inceput acest proiect ca pe un hobby deoarece se saturase sa foloseasca pastilele anticonceptionale clasice, nu voia un copil la momentul respectiv si nu gasise o metoda contraceptiva potrivita pentru ea. ...continuare.

Luminita Anghel, minune dumnezeiasca, dupa ce a fost in vizita la Muntele Athos: "Mama mea s-a stins in noiembrie 2010 si am ramas insarcinata, in februarie 2011, cu Filip."

publicat 2017-08-12 18:45:01 (Antena-1)
Luminita Anghel se destainuie in emisiunea Mirelei Vaida. Artista considera ca familia este cel mai important lucru pe acest pamant, iar Dumnezeu i-a demonstrat ca exista minuni. ...continuare.

MEN verifica organizarea concursului castigat de fiul lui Tudorel Toader la Univ. "Al.I.Cuza"

publicat 2017-08-11 18:00:10 (Realitatea-TV)
MEN verifica organizarea concursului castigat de fiul lui Tudorel Toader la Univ. "Al.I.Cuza" Ministerul Educatiei Nationale verifica aspectele de legalitate privind organizarea unui concurs la Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi in urma informatiilor aparute recent in presa. Conform unei piblicatii iesene, fiul ministrului Justitiei a putut sa se prezinte la concurs doar pentru ca Senatul Universitatii a modificat exact paragraful care il impiedica sa participe la examen: Toader Jr. este doctor in Drept Penal, dar pentru a ocupa functia trebuia sa detina doctorat in Drept... ...continuare.