Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Cati alegatori vor fi pe listele de vot la alegeri

publicat 2016-11-08 22:30:24 (Puterea)
Cati alegatori vor fi pe listele de vot la alegeri Autoritatea Electorala Permanenta (AEP) informeaza ca, la data de 8 noiembrie 2016, numarul alegatorilor inscrisi in Registrul electoral - inclusiv cetatenii care vor implini 18 ani pana la data de 11 decembrie 2016 - este de 18.906.721. Potrivit anexelor prezentate in comunicarea AEP, pe listele din strainatate sunt inscrisi 943 cetateni cu drept de vot de sex feminin in varsta de peste 100 de ani, dar si 687 de cetateni cu drept de vot de sex masculin in varsta de peste 100 de ani, noteaza... ...continuare.

DREPT LA REPLICA AQUA QUEEN

publicat 2016-11-08 19:00:08 (Romania-TV)
DREPT LA REPLICA AQUA QUEEN DREPT LA REPLICA Prin care va solicitam sa procedati de urgen ...continuare.

ALEGERI SUA. Hillary Clinton. Totul despre candidata Partidului Democrat

publicat 2016-11-08 19:00:02 (Antena3)
ALEGERI SUA. Hillary Clinton. Totul despre candidata Partidului Democrat ALEGERI SUA Prima doamna a SUA (1993-2001), avocat si profesor de drept, Hillary Diane Clinton (nascuta Hillary Diane Rodham), s-a nascut la 26 octombrie 1947, la Chicago, Illinois. A absolvit Facultatea de Drept,... ...continuare.

REZIDENTIAT 2016. Reguli noi pentru rezidentiat

publicat 2016-11-08 16:00:17 (Realitatea-TV)
REZIDENTIAT 2016. Reguli noi pentru rezidentiat REZIDENTIAT 2016. Noi reguli la rezidentiat: mai multe specializari, a caror durata a fost redusa in 2010, au fost aliniate acum la standarde europene si, astfel, perioada a crescut din nou. ...continuare.

Catalin Botezatu a rupt TACEREA. Ce spunde despre Bianca Dragusanu, la 6 ANI de la DESPARTIRE

publicat 2016-11-08 11:15:18 (Romania-TV)
Catalin Botezatu a rupt TACEREA. Ce spunde despre Bianca Dragusanu, la 6 ANI de la DESPARTIRE Catalin Botezatu si Bianca Dragusanu au format in 2010 unul dintre cele mai controversate cupluri din showbiz. ...continuare.

Tinerii actori, dezamagiti: "Bati pe la usi care se deschid greu"

publicat 2016-11-08 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Tinerii actori, dezamagiti: Bati pe la usi care se deschid greu Sute de actori ies de pe bancile facultatilor in fiecare an. Prea putini reusesc insa sa ajunga si la public. Pentru ei, teatrele independente sunt colacul de salvare ...continuare.

Afaceristi din Constanta, condamnati definitiv pentru sechestrare de persoane

publicat 2016-11-07 17:30:10 (Romania-TV)
Afaceristi din Constanta, condamnati definitiv pentru sechestrare de persoane Ffratii Caratana si complicii lor au fost condamnati definitiv, luni, de catre judecatorii de la Curtea de Apel Constanta, la ani grei de inchisoare pentru sechestrare de persoane. Dosarul acestora a trenat in instantele constantene din anul 2010. ...continuare.

Ministerul Sanatatii: A fost marita durata unor specializari de la rezidentiat

publicat 2016-11-07 15:15:09 (Romania-TV)
Ministerul Sanatatii: A fost marita durata unor specializari de la rezidentiat O serie de specializari de rezidentiat, a caror durata a fost redusa in anul 2010, au fost aduse acum la standarde europene, perioada acestora fiind marita. ...continuare.

Victor Ponta, dupa votul din Comisii: "Basescu-Boc-PDL din 2010-2014 azi se numesc Iohannis-Ciolos- PNL"

publicat 2016-11-07 15:00:02 (Antena3)
Victor Ponta, dupa votul din Comisii: Basescu-Boc-PDL din 2010-2014 azi se numesc Iohannis-Ciolos- PNL La scurt timp dupa ce Comisiile din Camera Deputatilor au adoptat legea prin care salariile din educatie si sanatate cresc, Victor Ponta a lansat un nou atac la adresa lui Klaus Iohannis si Dacian Ciolos pe... ...continuare.

Nissan a descoperit... Opel Ampera! VIDEO

publicat 2016-11-06 15:45:05 (Evenimentul-Zilei)
Nissan a descoperit... Opel Ampera! VIDEO La inceputul acestei luni, oficialii Nissan au anuntat ca modelul Note va putea fi achizitionat cu un sistem hibrid de propulsie denumit e-POWER. Acesta seamana izbitor din punct de vedere al functionarii cu ceea ce fratii Chevrolet Volt / Opel Ampera ofera inca din 2010. ...continuare.