Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Antal Arpad (UDMR): Nu sunt pentru independenta Cataloniei, dar ne dorim modelul de autonomie al acesteia

publicat 2017-10-19 13:15:02 (Capital)
Antal Arpad (UDMR): Nu sunt pentru independenta Cataloniei, dar ne dorim modelul de autonomie al acesteia Presedintele UDMR Sfantu Gheorghe, Antal Arpad, a declarat joi, intr-o conferinta de presa, ca nu se numara printre sustinatorii independentei Cataloniei, insa considera ca autonomia acestei provincii spaniole reprezinta un model pentru "Tinutul secuiesc", respectiv pentru judetele Covasna, Harghita si o parte din Mures, locuite majoritar de maghiari. ...continuare.

Avertizare nowcasting: Cod galben de ceata in sase judete. Care sunt zonele vizate

publicat 2017-10-19 08:00:04 (Libertatea)
Avertizare nowcasting: Cod galben de ceata in sase judete. Care sunt zonele vizate Meteorologii au emis o avertizare cod galben de ceata valabila joi dimineata pentru sase judete: Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud, Brasov, Covasna si Harghita.  Potrivit avertizarii, pana la ora 10:00, in judetele Brasov (Ghimbav, Apata, Bod, Feldioara, Halchiu, Maierus, Ormenis, Sanpetru), Covasna (Sfantu Gheorghe, Intorsura Buzaului, Aita Mare, Barcani, Belin, Ghidfalau, Haghig, Sita Buzaului, Valcele), Harghita (Gheorgheni, Miercurea Ciuc, […] Post-ul Avertizare nowcasting: Cod galben... ...continuare.

Atentie, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru zece judete din Transilvania!

publicat 2017-10-17 09:30:02 (Antena-1)
Atentie, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru zece judete din Transilvania! Meteorologii au emis marti dimineata avertizari cod galben de ceata pentru zece judete din Transilvania - Alba, Sibiu, Maramures, Salaj, Bistrita-Nasaud, Brasov, Cluj, Harghita, Mures si Covasna. ...continuare.

Dancu: Pasivitatea noastra naste un sentiment de abandon in randul multor romani din Transilvania

publicat 2017-10-03 08:30:12 (Realitatea-TV)
Dancu: Pasivitatea noastra naste un sentiment de abandon in randul multor romani din Transilvania Impaciuitorismul nostru traditional hraneste extremismul lui Orban si al echipei lui. Cum odinioara Chamberlain si aliatii au stimulat expansionismul hitlerist, acum noi refuzam ocaziile de a afrima pozitii ferme, iar Orban si gasca lui nu vad nicio limita, imping continuu spre renasterea unor aspiratii autonomiste ale maghiarilor din Harghita si Covasna, scrie Vasile Dancu, pe blogul sau. ...continuare.

Traficul rutier a fost intrerupt pe DN 11 in judetul Covasna dupa ce un autoturism a luat foc pe carosabil

publicat 2017-10-01 20:45:16 (Romania-TV)
Traficul rutier a fost intrerupt pe DN 11 in judetul Covasna dupa ce un autoturism a luat foc pe carosabil Traficul rutier a fost intrerupt, sambata seara, pe DN11 Brasov - Bacau pe ambele sensuri la kilometrul 69, la iesirea din localitatea Moacsa catre Targu Secuiesc, in judetul Covasna, dupa ce un autoturism a luat foc pe carosabil, informeaza ...continuare.

Localnicii din Sfantu Gheorghe sarbatoresc vestitul colac secuiesc. Ce spune legenda

publicat 2017-10-01 09:30:06 (ProTV)
Cel mai dulce oras din România este, zilelele acestea, Sfântu Gheorghe, din judetul Covasna! Localnicii sarbatoresc vestitul colac secuiesc si, în cinstea lui, au pus lemne pe foc si s-au apucat de framântat. ...continuare.

ELKO Partner Event 2017

publicat 2017-09-25 16:00:01 (AgoraNews)
ELKO Partner Event 2017 ELKO Romania, companie membra a grupului ELKO specializata in distributia unei game largi de echipamente si solutii IT, a organizat in perioada 21-23 septembrie ELKO Partner Event 2017 in centrul Romaniei, la Covasna. ...continuare.

Cutremur in aceasta dimineata! Vezi cate grade a avut si unde s-a simtit

publicat 2017-09-25 11:30:02 (CanCan)
Cutremur in aceasta dimineata! Vezi cate grade a avut si unde s-a simtit Romania a fost zguduita, din nou, de cutremur. Nu a avut insa o intensitate asa de mare pe Scara Richter, asa ca oamenii nu au intrat in panica. Cutremurul a avut o magnitudine de 4,3 grade si s-a produs luni, la ora 10:54. Seismul a avut loc la o adancime de 150 de km si a avut epicentrul in apropierea oraselor Covasna, Targu Secuiesc, Intorsura Buzaului, Slanic Moldova, Nehoi. Citeste despre:cutremur, seism ...continuare.

Cod galben de averse si vant puternic. Ce judete sunt vizate

publicat 2017-09-20 10:00:01 (Antena3)
Cod galben de averse si vant puternic. Ce judete sunt vizate Update: Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri dimineata, o atentionare nowcasting Cod galben de furtuna pentru judetele Brasov, Sibiu si Covasna, valabila pâna la ora... ...continuare.

Avertizare COD GALBEN in mai multe judete: Romania lovita de FURTUNI

publicat 2017-09-20 09:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Avertizare COD GALBEN in mai multe judete: Romania lovita de FURTUNI Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri dimineata, o atentionare nowcasting Cod galben de furtuna pentru judetele Brasov, Sibiu si Covasna, valabila pana la ora 10:30. ...continuare.