Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




O tanara din Covasna a murit din cauza gripei. Numarul total de decese a ajuns la 88

publicat 2018-03-09 15:15:38 (Mediafax)
O tanara din Covasna a murit din cauza gripei. Numarul total de decese a ajuns la 88 Institutul National de Sanatate Publica (INSP) anunta, vineri, ca a fost confirmat un nou deces cauzat de virusul gripal. Este vorba despre o tanara de 17 ani din judetul Covasna. ...continuare.

Romania, sub teroarea unui virus devenit mortal! Tanara de 17 ani, UCISA de gripa!

publicat 2018-03-09 15:00:01 (Antena-1)
Romania, sub teroarea unui virus devenit mortal! Tanara de 17 ani, UCISA de gripa! O tanara in varsta de 17 ani din judetul Covasna a murit din cauza gripei, astfel ca numarul deceselor din cauza virusului gripal a ajuns la 88, a anuntat, vineri, Centrul National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT). ...continuare.

Ne indreptam spre EPIDEMIE! 88 de persoane au murit din cauza gripei

publicat 2018-03-09 14:15:29 (Puterea)
Ne indreptam spre EPIDEMIE! 88 de persoane au murit din cauza gripei Numarul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 88, potrivit Centrului National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului National de Sanatate Publica. Potrivit sursei citate, ultima persoana care a murit din cauza gripei avea conditii medicale preexistente si nu fusese vaccinata antigripal. Este vorba despre o tanara de 17 ani din judetul Covasna confirmata cu virus gripal tip A. ...continuare.

Se fac angajari pe banda rulanta! Peste 23.000 de locuri de munca pentru romani. Ce posturi sunt disponibile

publicat 2018-03-03 09:45:02 (Antena-1)
Se fac angajari pe banda rulanta! Peste 23.000 de locuri de munca pentru romani. Ce posturi sunt disponibile Peste 23.000 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, cele mai multe fiind in Bucuresti si in judetele Prahova, Arad si Timis. Mai putin de o suta de locuri de munca disponibile sunt in judetele Giurgiu, Vrancea, Suceava, Covasna, Botosani, Bacau si Caras-Severin, potrivit datelor furnizate de Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM). ...continuare.

Conditii de formare a poleiului pe drumurile din noua judete. In Olt, mai multe sectoare de drum raman blocate

publicat 2018-03-03 08:00:26 (Mediafax)
Conditii de formare a poleiului pe drumurile din noua judete. In Olt, mai multe sectoare de drum raman blocate Centrul Infotrafic al IGPR avertizeaza ca sambata dimineata, din cauza carosabilui ud si a temperaturilor scazute, sunt conditii de aparitie a poleiului pe drumuri din judetele Brasov, Braila, Buzau, Covasna, Dambovita, Harghita, Ialomita, Mures si Prahova. ...continuare.

Banuit ca si-ar fi violat fiica minora, un barbat din Covasna a fugit in Ungaria

publicat 2018-02-26 17:45:31 (ProTV)
Acuzatii înfioratoare i se aduc unui barbat de 38 de ani din judetul Covasna. Individul este banuit ca în urma cu câteva zile si-ar fi violat fiica, în vârsta de numai 14 ani. Dupa cumplita fapta, barbatul a fugit în Ungaria. ...continuare.

Granturi de 39.000 euro isi cauta idei de afaceri in Regiunea Centru

publicat 2018-02-22 16:45:02 (Capital)
Granturi de 39.000 euro isi cauta idei de afaceri in Regiunea Centru 54 de granturi de cate maximum 39.000 euro fiecare isi cauta perechea. Cele mai bune idei de afaceri din Alba, Brasov, Covasna, Harghita, Mures si Sibiu vor primi finantare in cadrul proiectului Start-up Urban. Noile afaceri vor fi infiintate anul viitor, in mediul urban, de catre persoane cu domiciliul sau resedinta in aceste judete transilvanene. ...continuare.

Judetul care vrea sa-si consolideze pozitia de lider in topul producatorilor de cartofi din tara

publicat 2018-02-21 18:30:02 (Capital)
Judetul care vrea sa-si consolideze pozitia de lider in topul producatorilor de cartofi din tara Judetul Covasna vrea sa-si consolideze pozitia de lider in topul celor mai mari producatori de cartofi din Romania, iar pana in anul 2022 sa poata asigura peste 20% din necesarul de consum al populatiei tarii, a declarat directorul Directiei Agricole Covasna, Konczei Csaba. ...continuare.

Cuplurile pot petrece ziua indragostitilor la un castel din Covasna

publicat 2018-02-11 07:45:25 (ProTV)
Cuplurile pot petrece ziua indragostitilor la un castel din Covasna Trei zile ne mai despart de Valentine's Day, când iubirea va pluti în aer. Si pentru ca totul sa fie perfect, îndragostitii s-au dat peste cap si au gasit tot felul de variante pentru a-si impresiona partenerii de viata. ...continuare.

41 de milioane de euro din fonduri UE pentru modernizarea drumului dintre Brasov si Covasna

publicat 2018-02-07 00:15:02 (Bursa)
Presedintii consiliilor judetene din Brasov si Covasna impreuna cu directorul Agentiei de Dezvoltare Regionala Centru au semnat, ieri, contractul de finantare pentru reabilitarea drumului interjudetean care face legatura intre cele doua judete si interconecteaza DN 13 si DN 12. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro