Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Capitala si alte 18 judete sunt sub Coduri portocalii de ploi si vant

publicat 2017-10-24 08:15:07 (ProTV)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis, marti dimineata, avertizare cod galben de vânt puternic pentru trei judete - Mures, Tulcea si Constanta. ...continuare.

COD GALBEN de vant in trei judete din tara

publicat 2017-10-24 08:00:08 (Mediafax)
COD GALBEN de vant in trei judete din tara Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, marti dimineata, avertizari nowcasting de vant puternic pentru judetele Constanta, Tulcea si Mures. ...continuare.

Un cioban a descoperit un proiectil din al Doilea Razboi Mondial, in Tulcea

publicat 2017-10-22 13:00:05 (ProTV)
Un proiectil din cel de-al Doilea Razboi Mondial a fost descoperit duminica dimineata de un cioban, pe un câmp din judetul Tulcea, o echipa pirotehnica deplasându-se la fata locului pentru a lua dispozitivul si a-l distruge în conditii de siguranta. ...continuare.

Zeci de detinuti eliberati in inchisorile din Dobrogea

publicat 2017-10-20 13:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Zeci de detinuti eliberati in inchisorile din Dobrogea Penitenciarul Poarta Alba a eliberat 56 de detinuti care au beneficiat de noua lege referitoare la conditiile necorespunzatoare de detentie. Alti 36 de detinuti au fost eliberati la Penitenciarul Tulcea. ...continuare.

Mai multi concesionari din Delta refuza sa predea CJ amenajarile agricole, la expirarea contractelor

publicat 2017-10-20 10:00:02 (Capital)
Mai multi concesionari din Delta refuza sa predea CJ amenajarile agricole, la expirarea contractelor O persoana fizica si trei societati agricole ce au concesionat diferite suprafete in Delta Dunarii de la Consiliul Judetean (CJ) Tulcea au refuzat sa predea terenurile autoritatii judetene la expirarea contractelor de concesiune, a declarat vineri purtatorul de cuvant al CJ Tulcea, Claudia Hotnog. ...continuare.

Tulcea: Mai multi concesionari din Delta refuza sa predea CJ amenajarile agricole, la expirarea contractelor

publicat 2017-10-20 09:45:02 (Capital)
Tulcea: Mai multi concesionari din Delta refuza sa predea CJ amenajarile agricole, la expirarea contractelor O persoana fizica si trei societati agricole ce au concesionat diferite suprafete in Delta Dunarii de la Consiliul Judetean (CJ) Tulcea au refuzat sa predea terenurile autoritatii judetene la expirarea contractelor de concesiune, a declarat vineri purtatorul de cuvant al CJ Tulcea, Claudia Hotnog. ...continuare.

Atentie mare, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru sase judete! Conduceti prudent si uitati de viteza si adrenalina!

publicat 2017-10-20 08:30:01 (Antena-1)
Atentie mare, soferi! Avertizari cod galben de ceata pentru sase judete! Conduceti prudent si uitati de viteza si adrenalina! Sase judete - Tulcea, Caras-Severin, Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures - se afla sub avertizari cod galben de ceata, vineri dimineata. Avertizarile cod galben de ceata emise de Administratia Nationala de Meteorologie sunt in vigoare pana la ora 11.00 in judetele Cluj, Salaj, Bistrita-Nasaud si Maramures si pana la ora 10.00 in judetele Tulcea si Caras-Severin. ...continuare.

Legea celor sase zile scoate din inchisori, chiar din prima zi, 200 de puscariasi. Numai de la Penitenciarul Tulcea sunt eliberati 36 de detinuti

publicat 2017-10-19 17:00:05 (Libertatea)
Legea celor sase zile scoate din inchisori, chiar din prima zi, 200 de puscariasi. Numai de la Penitenciarul Tulcea sunt eliberati 36 de detinuti Efectele legii care prevede acordarea unui bonus la fiecare luna de detentie executata in conditii improprii isi face deja simtite efectele. Astfel, legea celor sase zile scoate din inchisori, chiar din prima zi, 200 de puscariasi. E vorba de acei detinuti in cazul carora, dupa aplicarea legii, s-a stabilit ca si-au ispasit condamnarile. Ceilalti vor […] Post-ul Legea celor sase zile scoate din inchisori, chiar din prima zi, 200 de puscariasi. Numai de la Penitenciarul Tulcea sunt... ...continuare.

Conducerea Spitalului Judetean Tulcea, despre cazul barbatui cazut in UPU: Cele doua ingrijitoare nu au avut o atitudine umana

publicat 2017-10-18 20:15:08 (Romania-TV)
Conducerea Spitalului Judetean Tulcea, despre cazul barbatui cazut in UPU: Cele doua ingrijitoare nu au avut o atitudine umana Conducerea Spitalului Judetean Tulcea a analizat cazul unui barbat cazut in Unitatea de Primire Urgente, dupa ce pe o retea de socializare a aparut saptamana trecuta un filmulet care-l arata pe acesta intins pe jos, in UPU, fara a fi bagat in seama de personalul unitatii medicale, desi in apropierea lui se aflau doua ingrijitoare, reprezentantii spitalului spunand ca acestea nu au avut "o atitudine umana, etica si in niciun caz una medicala", urmand sa fie constituita o comisie de disciplina... ...continuare.

Serie de nereguli descoperite in cazul pacientului prabusit in spital, ignorat de o infirmiera care stergea cu mopul pe jos: Nu a fost o atitudine umana, etica, in niciun caz medicala

publicat 2017-10-18 19:15:06 (Mediafax)
Cele doua ingrijitoare de curatenie din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Tulcea, aflate in tura in timpul incidentului de saptamana trecuta, cand una a sters pe jos in jurul unui pacient prabusit la pamant, ignorandu-l, nu au avut o "atitudine umana, etica si in nici un caz una medicala". ...continuare.