Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




CNN: Teroristii au noi metode pentru a urca in avion cu bombe in laptopuri. Cum ar putea pacali scannerele de pe aeroport

publicat 2017-04-01 08:00:06 (ProTV)
CNN: Teroristii au noi metode pentru a urca in avion cu bombe in laptopuri. Cum ar putea pacali scannerele de pe aeroport Agentiile de informatii americane cred ca gruparea Stat Islamic, dar si alte organizatii teroriste recurg la noi metode pentru a planta bombe in dispozitive electronice si ca ar putea sa pacaleasca securitatea de pe aeroporturi. ...continuare.

O comunitate din Satu Mare demonstreaza ca prin vointa si disciplina putem avea o Romanie mai frumoasa

publicat 2017-04-01 08:00:05 (ProTV)
O comunitate din Satu Mare demonstreaza ca prin vointa si disciplina putem avea o Romanie mai frumoasa Intr-o tara in care multe localitati par a fi sub semnul saraciei si al nepasarii, o comunitate din Satu Mare demonstreaza ca lucrurile pot fi schimbate, e nevoie insa de vointa si disciplina. ...continuare.

Directorii de la Transporturi mincinosi, amenintati

publicat 2017-04-01 08:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Directorii de la Transporturi mincinosi, amenintati Ministrul Transporturilor i-a avertizat pe directorii din subordine ca ii va demite daca vor promite ca taie panglici si nu o fac. ...continuare.

Peste 150 de activisti pentru drepturile omului, UCIȘI intr-un an

publicat 2017-04-01 08:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Peste 150 de activisti pentru drepturile omului, UCIȘI intr-un an Cel putin 156 de activisti pentru drepturile omului si lideri de asociatii au fost asasinati, de la inceputul lui 2016, iar alti 500 au fost amenintati, in Columbia, tara care implementeaza un acord de pace cu gherila FARC. ...continuare.

A inceput sa ofere 10 dolari pe strada oamenilor necunoscuti. Le-a cerut un singur lucru in schimb. Ce a urmat este uimitor (VIDEO)

publicat 2017-04-01 08:00:02 (Antena3)
A inceput sa ofere 10 dolari pe strada oamenilor necunoscuti. Le-a cerut un singur lucru in schimb. Ce a urmat este uimitor (VIDEO) Un barbat a început sa ofere 10 dolari oamenilor necunoscuti de pe strada. Daca la început unii îl priveau suspect, altii au intrat în joc. În schimbul acestei sume, omul a cerut un... ...continuare.

Drama nestiuta a lui Nicu Covaci! Mama liderului trupei Phoenix a fost ucisa cu bestialitate: "O am acasa intr-un vas de argint"

publicat 2017-04-01 08:00:01 (Antena3)
Drama nestiuta a lui Nicu Covaci! Mama liderului trupei Phoenix a fost ucisa cu bestialitate: O am acasa intr-un vas de argint Trupa Pheonix a fost un reper al muzicii românesti înainte de 1989, dar putini sunt cei care stiu drama pe care Nicu Covaci, fondatorul si liderul trupei, a trait-o în viata personala. Mama... ...continuare.

Zeci de taximetristi au protestat impotriva companiei Uber, in Capitala. Cum se apara reprezentantii aplicatiei

publicat 2017-04-01 07:45:05 (ProTV)
Zeci de taximetristi au protestat impotriva companiei Uber, in Capitala. Cum se apara reprezentantii aplicatiei A fost zarva mare, vineri seara, pe marile bulevarde din Capitala. Zeci de taximetristi au protestat impotriva companiei Uber si s-au plimbat cu masinile, cu doar cativa kilometri pe ora. ...continuare.

Restrictii de circulatie in centrul Capitalei sambata si duminica

publicat 2017-04-01 07:45:02 (Antena3)
Restrictii de circulatie in centrul Capitalei sambata si duminica Circulatia rutiera va fi restrictionata sâmbata si duminica în Capitala, cu ocazia concursului de alergare ''Bucharest 10 km si Family Run''. Potrivit Brigazii Rutiere a... ...continuare.

Ministrul Finantelor Viorel Ștefan, declaratie inedita: "Statul a ajuns sa se imprumute din banii proprii si sa plateasca si dobanda"

publicat 2017-04-01 07:45:02 (Antena3)
Ministrul Finantelor Viorel Ștefan, declaratie inedita: Statul a ajuns sa se imprumute din banii proprii si sa plateasca si dobanda Ministrul Finantelor, Viorel Ștefan, a explicat motivele pentru care Guvernul a decis sa faca si rezervele companiilor de stat eligibile pentru redistribuire la buget. Acesta a sustinut ca, practic, statul... ...continuare.

Procesul anevoios prin care medicii ajung sa fie sanctionati pentru greselile lor. Doar 3 si-au pierdut dreptul de a practica

publicat 2017-04-01 07:30:04 (ProTV)
Procesul anevoios prin care medicii ajung sa fie sanctionati pentru greselile lor. Doar 3 si-au pierdut dreptul de a practica Fetele sistemului sanitar din Romania sunt multe si urate. Dovada ca peste doua mii de doctori au fost reclamati pentru diverse culpe in ultimii 11 ani, iar Colegiul Medicilor a sanctionat 357 dintre ei. ...continuare.