Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




BREAKING: CSM, aviz negativ pentru varianta Parlamentului a proiectului Legilor justitiei

publicat 2017-11-09 16:00:06 (Mediafax)
BREAKING: CSM, aviz negativ pentru varianta Parlamentului a proiectului Legilor justitiei Magistratii Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) au votat, joi, emiterea unui aviz negativ in cazul proiectului Legilor justitiei, varianta trimisa spre analiza de catre Parlament, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse din cadrul CSM. ...continuare.

Efectele sunt de necrezut: ce se intampla daca iti pui usturoi pisat pe talpi seara, inainte de culcare

publicat 2017-11-09 16:00:04 (Libertatea)
Efectele sunt de necrezut: ce se intampla daca iti pui usturoi pisat pe talpi seara, inainte de culcare Desi poate parea extrem de ciudat la prima vedere, trucul de mai jos, care are ca si componenta principala usturoiul, are efecte benefice neasteptate. Iata care sunt cateva dintre ele: – trateaza hipertensiunea arteriala – stimuleaza circulatia periferica – stimuleaza digestia – elimina stresul – sporeste imunitatea – curata organismul de toxine   Usturoiul este […] Post-ul Efectele sunt de necrezut: ce se intampla daca iti pui usturoi pisat pe... ...continuare.

Compania OMV Petrom a prejudiciat statul roman cu 7 miliarde de lei, iar statul nu a recuperat prejudiciul; Acuzatiile, aduse de liderul BNS, in Parlament

publicat 2017-11-09 16:00:04 (Libertatea)
Compania OMV Petrom a prejudiciat statul roman cu 7 miliarde de lei, iar statul nu a recuperat prejudiciul; Acuzatiile, aduse de liderul BNS, in Parlament Compania OMV Petrom a prejudiciat statul roman cu 7 miliarde de lei, in urma unor controale facute de Curtea de Conturi, iar acesti bani nu au fost recuperati din 2015 pana in prezen. Declaratia a fost facuta, joi, de presedintele Blocului National Sindical (BNS), Dumitru Costin, in cadrul audierii din comisia parlamentara de ancheta privind […] Post-ul Compania OMV Petrom a prejudiciat statul roman cu 7 miliarde de lei, iar statul nu a recuperat prejudiciul; Acuzatiile, aduse de... ...continuare.

Mariah Carey a fost acuzata de hartuire sexuala de un fost bodyguard

publicat 2017-11-09 16:00:04 (Libertatea)
Mariah Carey a fost acuzata de hartuire sexuala de un fost bodyguard Mariah Carey este si ea implicata in scandalul privind acuzatiile de hartuire sexuala care a cuprins Hollywood-ul si intreaga lume. O companie de bodyguarzi o ameninta cu judecata pe vedeta, care ar fi hartut una dintre sale de corp, relateaza Huffingtonpost.fr. Mariah Carey este acuzata a jignit in mod repetat o garda de corp, numindu-l […] Post-ul Mariah Carey a fost acuzata de hartuire sexuala de un fost bodyguard apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

CCR da castig de cauza Opozitiei, in legea FINANȚARII partidelor si campaniilor

publicat 2017-11-09 16:00:03 (Evenimentul-Zilei)
CCR da castig de cauza Opozitiei, in legea FINANȚARII partidelor si campaniilor Obiectiile de neconstitutionalitate ridicate la CCR de cptre PNL, USR si PMP cu privire la modificarile aduse legii finantarii partidelor si campaniilor electorale au fost admise joi de judecatorii Curtii. Schimbarile aduse legii in cauza fusese facuta de deputatii PSD si vizau abrograrea articolelor conform carora sumele primite cu incalcarea prevederilor legale se confisca si devin venit la bugetul de stat. ...continuare.

Surpriza pe care Sanziana Buruiana i-a facut-o fetitei sale: "Este innebunita dupa..."

publicat 2017-11-09 16:00:02 (CanCan)
Surpriza pe care Sanziana Buruiana i-a facut-o fetitei sale: Este innebunita dupa... Sanziana Buruiana merge des la salonul de infrumusetare si nu uita sa o ia si pe fiica ei. Zilele acestea, vedeta i-a facut o surpriza micutei."O mai iau din cand in cand. Imi face parul. De unghii este innebunita", a declarat Sanziana Buruiana intr-o emisiune TV.De data aceasta, fetita a avut parte de o mare surpriza! Izabelei i s-au pus extensii colorate si i s-au facut si unghiile, cu oja si sclipici.Fetita de doar doi anisori a fost entuziasmata de ceea ce a iesit la salonul de... ...continuare.

Conflictul mai vechi care ar exista intre Principesa Elena si fiul sau, ex-principele Nicolae

publicat 2017-11-09 16:00:02 (Antena3)
Conflictul mai vechi care ar exista intre Principesa Elena si fiul sau, ex-principele Nicolae Mama fostului principe Nicolae a reactionat, joi, în scandalul în care acesta este implicat, dupa ce ar fi fortat intrarea în casa din Versoix, Elvetia, a Regelui Mihai, pentru a-si vedea bunicul... ...continuare.

Aviz negativ in CSM pentru legile Justitiei

publicat 2017-11-09 16:00:02 (Antena3)
Aviz negativ in CSM pentru legile Justitiei Plenul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a avizat negativ, joi, propunerile legislative de modificare a Legilor Justitiei primite de la Camera Deputatilor. Votul a fost de 11 la 7. Știre în curs... ...continuare.

Ghetarii din Antarctica se topesc din interior

publicat 2017-11-09 15:45:10 (Romania-TV)
Ghetarii din Antarctica se topesc din interior Geofizicienii au descoperit noi elemente care confirma faptul ca, in Zona Antarctica Neutra, cunoscuta si sub numele de Marie Byrd Land, se afla o sursa geotermala, care topeste, pur si simplu, continentul din interior. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA